Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 3 z 4 [ Príspevkov: 40 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Autor Správa
 Poslať Napísal: 22 Aug 2019, 09:06 

ahojte, presne toto teraz riešime doma, ja som za klasické schody z betónu a manžel za montované, prosím poraďte čo robiť :/

Poslať Napísal: 22 Aug 2019, 09:40 

electra píše:
prepac neviem preco mi nevyplnilo prezyvku, ale otazka ide odomna, trosku mi blbol net tak asi preto, poradis teda o tych schodoch?

Hm, tak to fakt neviem. To sa mi este nikdy nestalo. Ale tak hlavne je, ze viem kto si a ze si potom napisala. Jasne, poradim ti, len musis byt trpezliva lebo som aj v praci tak nestiham vsetko na raz. Tie schody su vyrabane z pohladoveho betonu podla individualnych poziadaviek zakaznika. Skladaju sa z: schodiskovych stupnov, podesty, schodnice a podpera schodnice. Vyroba a montaz zavisi tiez od toho, ake su tie schody velke a narocne. Ale nie je to nic komplikovane.

Poslať Napísal: 23 Aug 2019, 12:00 

Chico103 píše:
electra píše:
prepac neviem preco mi nevyplnilo prezyvku, ale otazka ide odomna, trosku mi blbol net tak asi preto, poradis teda o tych schodoch?

Hm, tak to fakt neviem. To sa mi este nikdy nestalo. Ale tak hlavne je, ze viem kto si a ze si potom napisala. Jasne, poradim ti, len musis byt trpezliva lebo som aj v praci tak nestiham vsetko na raz. Tie schody su vyrabane z pohladoveho betonu podla individualnych poziadaviek zakaznika. Skladaju sa z: schodiskovych stupnov, podesty, schodnice a podpera schodnice. Vyroba a montaz zavisi tiez od toho, ake su tie schody velke a narocne. Ale nie je to nic komplikovane.

No to neviem ani ja nevadi, ved my vieme, aha takto a aky je teda rozdiel v tychto a betonovych alebo napr zeleznych?tak isto sa musia vyrobit a ak su taktiez betonu tak v com je rozdiel?

Poslať Napísal: 23 Aug 2019, 12:42 

@kimona posluchnut manzela a nechat vyber na neho :D ..to osobne by som ti poradil...ale aby som ti aj vysvetlil preco, tak ti napisem, ze montovane su rychlejsie namontovane, je s nimi menej roboty...betonove by ste museli salovat, potom bud zavolat domiesavac alebo rucne ich betonovat a to ti poviem, ze by ste sa riadne narobili...takto si kupite hotove schodiskove stupne, jeden podest a konstrukciu a mate schody hotove... 8-)

Poslať Napísal: 23 Aug 2019, 13:55 

TomášMark píše:
@kimona posluchnut manzela a nechat vyber na neho :D ..to osobne by som ti poradil...ale aby som ti aj vysvetlil preco, tak ti napisem, ze montovane su rychlejsie namontovane, je s nimi menej roboty...betonove by ste museli salovat, potom bud zavolat domiesavac alebo rucne ich betonovat a to ti poviem, ze by ste sa riadne narobili...takto si kupite hotove schodiskove stupne, jeden podest a konstrukciu a mate schody hotove... 8-)

aha tak on to chce asi preto, ale vždy keď som sa pýtala prečo povedal, že lebo chcem :D tak sme sa trošku vadili za to :D, no každopádne by ich betónovali majstri čo máme, nie my samy, a tá konštrukcia tých schodov je z čoho? to by sme dostali hotové betonové ako to nazvať schody po kusoch :D?

Poslať Napísal: 23 Aug 2019, 14:39 

@kimona aby si si to vedela lepsie predstavit, tak ti pridavam obrazok jednotlivych prvkov montovanych schodov...takto nejako to vyzera, ked su rozobrate... 8-)
Obrázok

Poslať Napísal: 26 Aug 2019, 13:05 

Rozdiel je v tom electra, ze klasicke betonove musis obsalovat (teda majstri musia), vypocitat stupne a potom zavolat domiesavac a zaliat ich. Je to pracnejsie a narocnejsie. Naopak montovane schody maju svoje rozmery, tie firma vyrobi, dovezie a uz ich len majstri poskladaju. Netreba ziadne zdlhave betonovanie a pod. Uz ti to lepsie vysvetlit neviem. Ak este stale nechapes, tak si skus na nete pozriet nejake videa, okey?

Poslať Napísal: 26 Aug 2019, 14:55 

Tomáš prosím ťa, poskytujú aj nejakú záruku na tie schody?

Poslať Napísal: 27 Aug 2019, 10:52 

@dero jasne, poskytuju 10 rocnu zaruku na ich vsetky produkty...ci uz ide o schody alebo dlazbu...robia z kvalitnych materialov a tak si to mozu dovolit..oni jednoducho vedia, ze napr. montovane schody zakaznikovi vydrzia dlhe roky bez akehokolvek problemu...

Poslať Napísal: 27 Aug 2019, 13:10 

Vďaka Tomáš za odpoveď. A kde ich vyrábajú? Kde oni majú vlastne fabriku? Iba v Česku či aj niekde na Slovensku? A majú aj nejakých montážnikov, ktorý schody chodia montovať?

Stránka 3 z 4 [ Príspevkov: 40 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre