Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Pred stavbou

Stránka 39 z 41 [ Príspevkov: 409 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41  Ďalší

Autor Správa
 Poslať Napísal: 08 Júl 2022, 10:25 

greg, ale to aj pri drevodomoch je proste zaklad ten material z ktoreho sa dom stavia, je to proste bezna vec a je to prirodzene ;)

my sme stavali drevodom pred istym casom a teda este sme nemali nic dohodnute a uz ma samozrejme zaujimali materialy, zaujimalo ma to, ze co sa pouziva ako izolacia, aby teda dom mal dobre tepelnoizolacne vlastnosti, lebo od toho zavisi to ako sa cloveku bude v dome byvat

Poslať Napísal: 08 Júl 2022, 21:01 

ked ste si vyberali firmu, boli ste si nejaky ten ci uz rozostavany alebo vzorovy dom aj pozriet? ako mna by takato moznost istotne potesila, ak by som nieco z procesu vystavby mohol vidiet takto pred podpisom zmluvy

Poslať Napísal: 13 Júl 2022, 12:27 

libor ty sa vies pripadne dohodnut s firmou, ze niekam na nejaky sa ist pozriet ktory prave stavaju, len teda my sme taku moznost nevyuzili, nas skor zaujimal pristup a komunikacia firmy, lebo proste kazdy ten dom je jedinecny si myslim :)

Poslať Napísal: 14 Júl 2022, 06:58 

Ferulo ale ako je to v drevodomoch čo sa týka vykurovania? Lebo čo som si zisťoval od viacerých ľudí, tak každý mi povedal niečo iné a teda by ma zaujímalo, že ako je to so spotrebou, aké sú náklady na vykurovanie??

Poslať Napísal: 14 Júl 2022, 09:54 

libor nie, neboli sme pozriet, neviem ani preco, proste nam to nejako nenapadlo, ine veci sme riesili, inym veciam venovali pozornost, ale teda ani to nebolo treba, lebo ked je firma v pohode, ze ti vysvetlia, povedia, co a ako tak nepotrebujes podla mna ani nic vidiet ;)

samozrejme keby si chcel nieco take tak myslim, ze to sa bude dat, vsetko je to o dohode ;)

Poslať Napísal: 14 Júl 2022, 09:58 

olo1 zalezi od toho aky je to drevodom, aky je ten dom, ale vacsina drevostavieb v dnesnej dobe uz proste su nizkoenergeticke, cize uz ani nebudes vela platit mesacne, tie naklady nie su vysoke a pri dome ako mame my od Kontraktingu je vyhodou to, ze ty vykurujes len priestor, ze nemusis mury ako to je pri murovanych domoch ;)

Poslať Napísal: 14 Júl 2022, 18:32 

Ako myslis aky drevodom. Robia sa z rozlicnych druhov dreva, alebo je nejaky, ktory je proste najlepsi?

Poslať Napísal: 15 Júl 2022, 08:17 

myslel som to tak, ze aky je ten dom, aka je rozloha, ci je to bungalov alebo je poschodovy, lebo sice aj ked dvaja ludia si daju drevodom od rovnakej firmy, tak vzhladom na projekt proste tie vykurovacie naklady budu ine a treba s tym ratat, ale pri drevodomoch je vyhoda ta, ze su tie stavby nizkoenergeticke ako som uz pisal a to sa neda popriet, ze je to velky benefit 8-)

Poslať Napísal: 15 Júl 2022, 12:23 

Mna pri murovanom dome odradilo to, ze ked si clovek vezme, ze z coho sa ten dom stavia, ze proste ake su tie materialy prasne a potom to cely zivot co v tom dome byvat, tak to vlastne aj dychas a ta predstava akoze pre mna bola uplne ze strasna :roll:
Predsa len aspon ja som chcel pre seba a svoju rodinu zdrave byvanie ;)

Poslať Napísal: 19 Júl 2022, 17:57 

Alma tak je rozdiel v tom, čo sa používa napríklad ako izolácia pri drevodomoch. Či sa ošetruje napríklad aj drevo na krove a veľa iného.
Ale teda každopádne je to ekologickejšie aj pre planétu, ale aj pre nás, keď človek býva v takom dome tak je to oveľa zdravšie ako niekde, kde je samá malta, tehly a tak podobne.

A životnosť je rovnaká ako pri murovanom, tak podľa mňa tam niet moc nad čím rozmýšľať.

Stránka 39 z 41 [ Príspevkov: 409 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41  Ďalší

Obsah fóra » Pred stavbou

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre