Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Pred stavbou

Stránka 23 z 33 [ Príspevkov: 329 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 33  Ďalší

Autor Správa
 Poslať Napísal: 22 Jún 2021, 07:27 

Electra veľa myslím záleží od projektanta, že ten ako sa k tomu postaví a tiež že aký bude ten návrh, ono zakaždým sa dá niečo vymyslieť, len treba chcieť, asi tak by som povedal.

Vyskúšaj si pozrieť napríklad Kontrakting, tí aj stavajú domy a aj majú architektov, ktorí by boli ochotní a by ti navrhli to čo chceš, aby to proste spĺňalo všetko čo má. Všetky podmienky pozemku ako takéto, tie hranice a všetko a tiež aj aby to sedelo tebe ;-)

Poslať Napísal: 22 Jún 2021, 12:02 

Kmail väzníkový krov má, ale veľa výhod nielen toto, čo popisuješ. Je tam veľa výhod aj ohľadne montáže, ohľadne toho, že proste rôzne veľkosti sa dajú lepšie poriešiť ako pri klasickom krove.

Poslať Napísal: 23 Jún 2021, 07:32 

toto je fakt, ale problem moze byt akurat keby chcel niekto mat, ze obytne podkrovie, to sa v takom pripade moc riesit neda, sice viem, poznam taky pripad, ze znamy ma jednu izbu hore akoze pod vaznikom, ale to ma cisto len ako pracovnu takze jemu to staci taky mensi priestor, ale normalne ako dalsie plnohodnotne podlazie to nie je ;)

Poslať Napísal: 23 Jún 2021, 10:21 

stanolik tak v tomto ja nevidim nejaku nevyhodu alebo nieco..
ved clovek s tym musi ratat, ze aky chce dom, kolko miestnosti a vsetko takze ja by som si nejako nerobil tazku hlavu z toho, ze nebude obytne podkrovie ked mam dolu vlastne vsetko, co chcem, co potrebujem..
ale pocul som, ze niekto ma ten priestor pod krovom vyuzity ako odkladaci priestor, mate s tym skiusenosti?..

Poslať Napísal: 24 Jún 2021, 12:13 

Lasy a to je dobré, že vlastne jak sa hovorí, že jednou ranou dve muchy, že aj projekt, aj poradenstvo a potom to firma aj zrealizuje.
Keď ja počúvam otca niekedy keď začne rozprávať o tom ako staval dom, že koľko kamarátov mu chodilo pomáhať, každý vedel niečo iné.
Že kým sa dohodli čo ako by asi bolo lepšie a našli nejaký kompromis, že to bolo proste na dlho, potom materiál zháňať a veľa iného a dnes už sú také možnosti, že za pár mesiacov úplne bez problémov bývaš.

Poslať Napísal: 28 Jún 2021, 08:44 

Marek písal som to tu pred časom, že môj niekdajší sused ten desať rokov dom staval, lebo šetril peniaze, všetko si chcel sám a akurát sa tak dorobil a keď sa nasťahovali, tak samozrejme okolo domu ďalšia robota, takže si ani tak nevydýchol.
To si akože neviem ako predstaviť jak by som tak fungoval, veď to ten elán z nového bývania by ma hneď prešiel.

Poslať Napísal: 28 Jún 2021, 10:55 

Pave ty to môžeš využiť ako len chceš, jasné, že sa to dá na nejaké nepotrebné veci, viem, že sestra tá si tak odkladala veci pre bábätko.
Lebo plánovali ešte druhé, keď im trochu syn podrastie a nechcela tie veci predávať a nevedela kde to uskladní tak aby jej to nezavadzalo ani nič a vyriešila to takto ako si ty písal.

Poslať Napísal: 29 Jún 2021, 11:12 

mardzo kazdy podla seba ako mu je najlepsie dnes uz predsa sa kadeco da vymysliet, ale teda aj ja som skor nakloneny pre vaznikovy krov, aj ked je fakt, ze velmi zalezi aj od tyku krovu, ze aku strechu si na dom predstavujeme a tak a nekonci to vsetko len pri tom, ze vaznik, ale aj ta kvalita ako bude spraveny je dolezity, lebo ked som videl po nete nejake tie fotky, ze vlastne ako niektore firmy to robia a jake drevo dodavaju na takuto realizaciu, tak mne ako laikovi bolo pomaly do placu

Poslať Napísal: 29 Jún 2021, 14:21 

Brado ako to myslíš, že pomaly do plaču? Akože z čoho??

Poslať Napísal: 30 Jún 2021, 07:47 

niektore firmy nepouzivaju zdrave drevo, ono velmi vela problemov moze nastat ked nie je pouzite kvalitne drevo na krov, skus si precitat tento clanok https://staviamezdreva.sk/blog/ak%C3%A9 ... n%C3%ADkmi je tam dost toho napisaneho a vies sa prekliknut este aj na podcast o tom ake kriteteria treba splnat a mnoho ineho, takze potom hned vies viacej, mne prave taketo clanky celkom oci otvorili ;)

Stránka 23 z 33 [ Príspevkov: 329 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 33  Ďalší

Obsah fóra » Pred stavbou

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre