Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 1 z 40 [ Príspevkov: 392 ] Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 40  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Kvalitná krbová vložka
 Poslať Napísal: 22 Mar 2016, 16:01 

Ahojte, prosím vás, neviete mi poradiť ohľadom kúpy krbovej vložky? Výkon by mal byť do 12 kW, teplovzdušná, uvažujem aj nad prieduchmi. Vďaka za vaše postrehy, názory a skúsenosti. :)

Predmet príspevku: Re: Kvalitná krbová vložka
 Poslať Napísal: 22 Mar 2016, 16:02 

patkan44 napíšte prosím cenové rozmedzie, takto vám nikto nijako nepomôže

Poslať Napísal: 22 Mar 2016, 16:04 

krbove vlozky? :D som myslel ze to je uz davna minulost :D nic v zlom

Poslať Napísal: 20 Jún 2016, 10:28 

Tiez zvazujeme moznost krbovej vlozky, len sa nevieme celkom rozhodnut, ci by bolo vhodnejsie mat krb ako primarne vykurovanie alebo ako doplnkove. Ake mate skusenosti, ked krb je ako doplnkove riesenie vykurovania? Je to prakticke?

Poslať Napísal: 21 Jún 2016, 14:24 

Je to praktické. Krb je dobrá voľba. Ale osobne by som ho predsalen radšej volil ako doplnkové vykurovanie čiže v podobe teplovzdušnej vložky ;)

Poslať Napísal: 22 Jún 2016, 14:54 

to uz cisto zalezi len a len na vas. Na tom ako sa dohodnete, rozhodnete. Ale osobne keby som mala prilezitost dat do domu krb tak ani nevaham a hned dam. Ale asi nie ako primarne vykurovanie. Na primarne vykurovanie myslim ze sa najviac pouzivaju teplovodne krbove vlozky a to trva isty cas kym to prejde celym systemom a kym sa dom vykuri :)

Poslať Napísal: 23 Jún 2016, 11:05 

Môžem ti povedať že dobre zvažujete. Mať krb nikdy nie je na škodu. Často ho využívame aj v lete, keď prídu búrky a v noci sa schladí. Človek by si myslel, že krb je určený predovšetkým na zimu ale vôbec nie. Keby som v lete mal púšťať radiátory len kvôli tomu, že sa trošku ochladilo a je nám zimno tak to by som sa načakal kým by teplo prišlo. Pri krbe to máme hneď..

Poslať Napísal: 24 Jún 2016, 08:14 

Havran aj v lete ho pouzivate? tak to je pre mna prakvapenie..
Terez tiez mam ten pocit a osobne by som moc do teplovodnej vlozky ist nechcel. Skor by som si to predstavoval natiahnut rozvody do izieb ale neviem ci je to mozne ci to bude dobre. A nie som si ani isty ci by som si to dokazal sam spravit :mrgreen:

Poslať Napísal: 17 Júl 2016, 12:05 

Neviem čo je na tom také prekvapivé. My tiež keď sa ochladí, tak niekedy prikúrime lebo dolu v obývačke je zima. Čo sa týka výberu kvalitnej krbovej vložky, tak najlepšie je obrátiť sa na nejakú firmu. Na krbára, ktorý sa krbom venuje už nejakú dobu. Mnohí v dnešnej dobe sa snažia objednať čo najlacnejšie vložku a potom si ju obostavať ale neuvedomujú si akú chybu robia a ako sa ohrozujú. Takže dúfam, že nie si z rovnakej pajty ako oni ;)

Poslať Napísal: 03 Aug 2016, 10:13 

Áno používame. Je to také rýchle teplo alebo akoby som ti to povedal. :) Sám si to nerob, teda nechcem ťa odhovárať od toho ak sa na to cítiš tak budiš urob si to aj sám. Ale podľa mňa bežný človek, čo v živote nestaval krb ho nemôže na prvý krát postaviť bez problémov ;)

Stránka 1 z 40 [ Príspevkov: 392 ] Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 40  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre