Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 77 z 78 [ Príspevkov: 777 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 74, 75, 76, 77, 78  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Kvalitná krbová vložka
 Poslať Napísal: 05 Okt 2022, 11:39 

Kuris v nom uz teraz? Ako casto v nom kuris? Je to vhodne aj kazdy den? Zaujimalo by ma ci lacnejsie krbove vlozky nie su akoze vhodne na denne kurenie alebo ako to funguje?

Poslať Napísal: 12 Okt 2022, 12:10 

Pridám sa ku kolegovi vyššie. Tiež by ma nejaké veci zaujímali, pretože chceme krb. Lenže som akože zmätený z toho, čo vidím na nete a tak. Že neviem sa zorientovať, čo vybrať, na základe čoho vybrať. Aké máte skúsenosti s liatinovými krbovými vložkami?

Poslať Napísal: 13 Okt 2022, 09:26 

..podla toho, co si zistujem posledne mesiace, tak ti poviem, ze liatina je citliva na vlhko, to znamena, ze ked prilozis drevo a bude rozohriata, moze prasknut..pripadne este ked je drevo vlhko, tak to moze narobit nemale problemy..pozeram osobne teraz skor ocelove..

Poslať Napísal: 17 Okt 2022, 07:48 

- dobre robis, ze pozeras ocelove, su pevnejsie, viac vydrzia, aj zivotnost je dlhsia, takze myslim, ze celkovo je lepsie, ked aj viac zainvestujes na zaciatku, ale vies proste do coho, tiez ked sme dom stavali, tak sa mi niektore veci zdali, ze sa to kopi, co sa cien tyka, ale oplati sa mysliet v prvom rade na kvalitu -

Poslať Napísal: 17 Okt 2022, 13:05 

Na oceľové aj dlhšia záruka sa dá zohnať, niektorí výrobcovia tak poskytujú a dlhšia záruka to nie je na škodu, to je dobrá vec.
To je také plus by som povedal. My nevedeli, keď sme krb chceli, že vlastne či je lepšie presklený len zpredu alebo či z viacerých strán, že čo by bolo najoptimálnejšie, ale tak už som pochopil, že to presklenie je viac menej o tom kam do priestoru to ide.

Poslať Napísal: 18 Okt 2022, 08:00 

- tam je to skor o tom umiestneni, ze kde bude krb, ci treba z viacerych stran, ci by to dobre ukazalo - alebo len spredu je to take povedal by som na moj vkus nudne, najma ak je v obyvacke krb, ktory proste ma byt dominantou tej miestnosti, ze ma dat tomu taky ten pocit domova, umocnit ho 8-) -

Poslať Napísal: 19 Okt 2022, 20:07 

kumer len nie je potom problem s ucinnostou, s tesnenim alebo niecim takym, ked je napriklad z troch stran sklo?

Poslať Napísal: 02 Nov 2022, 06:48 

- nie je problem - teda zalezi aka je kvalitna krbova vlozka, napriklad od Deltaka co mame my vlozku, tak tam nie je problem s niecim takymto, ani nahodou - mas ohybane sklo, cez ktore dobre ide to teplo do priestoru, podla mna tam je to o tom, co sa tebe paci, co si vies viacej predstavit v priestore, do ktoreho ju chces vlastne dat ;) -

Poslať Napísal: 07 Nov 2022, 14:35 

zdar orol51 - to by uz nemali byt problemy s tesnenim ako to bolo kedysi, dnes su tie krbove vlozky uplne niekde inde ako to bolo kedysi.
Ale zaklad je co som sa dozvedel za posledne obdobie aj dobre kurit, lebo to tiez nie je len tak ;)

Poslať Napísal: 09 Nov 2022, 14:17 

Co moze byt komplikovane akoze na kureni? Ved sa rozkuruje normalne od spodu nie?
Mozete mi niekto napisat, ze preco na niektorych krboch je sklo cierne?

Stránka 77 z 78 [ Príspevkov: 777 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 74, 75, 76, 77, 78  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre