Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 53 z 61 [ Príspevkov: 601 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 61  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Kvalitná krbová vložka
 Poslať Napísal: 13 Aug 2020, 08:11 

Igor má to dôvod, často je problémom to, že v tej vložke vzniká veľa dymu a sa to chytá na to sklo, takže môže aj správne rozkurovanie pomôcť. A samozrejme dobrá moderná vložka by mala mať systém čistého skla, čo zabráni aby sa nejaké veľké časti na to sklo usádzali a tým pádom nebude potrebné také časté čistenie ako pri iných typoch.
Pretože aj tú vložku treba starostlivo vyberať.

Poslať Napísal: 13 Aug 2020, 09:03 

Olo1 píše:
Igor má to dôvod, často je problémom to, že v tej vložke vzniká veľa dymu a sa to chytá na to sklo, takže môže aj správne rozkurovanie pomôcť. A samozrejme dobrá moderná vložka by mala mať systém čistého skla, čo zabráni aby sa nejaké veľké časti na to sklo usádzali a tým pádom nebude potrebné také časté čistenie ako pri iných typoch.
Pretože aj tú vložku treba starostlivo vyberať.

dobré vedieť, budem hľadať teda takú krbovú vložku čo má systém čistého skla. pravdupovediac sa do toho ešte moc nevyznám, takže ani neviem, že niečo také existuje. a ako sa to potom čistí? používaš na to nejaký prostriedok špeciálny?

Poslať Napísal: 18 Aug 2020, 12:52 

Gery sú na to aj rôzne prostriedky čistiace, ale to je plné chémie a pritom ju vôbec netreba.
Úplne stačí jemný popol, noviny a vlhká utierka a vybavená vec, je to jednoduché a veľmi efektívne.

Poslať Napísal: 20 Aug 2020, 08:42 

Ludislav píše:
Gery sú na to aj rôzne prostriedky čistiace, ale to je plné chémie a pritom ju vôbec netreba.
Úplne stačí jemný popol, noviny a vlhká utierka a vybavená vec, je to jednoduché a veľmi efektívne.

popol? to mám popolom čistiť?

Poslať Napísal: 20 Aug 2020, 16:42 

Gery nie si sam co takto reaguje, ked to prvykrat pocul, tiez som nechapal, ze akoze o com, co to ma pomoct, ale je to fakt, ze jemnym popolom sa uplne pekne a do cista da sklo vycistit a nemusis ziadne drahe pripravky na to kupovat. Ale to by ti mal krbar vysvetlit a ukazat.

Poslať Napísal: 22 Aug 2020, 15:45 

Toto som ani ja nepočul. To nezašpiní práveže ešte viacej? Akým spôsobom sa má nanášať na sklo? Je to niekto kto to reálne už vyskúšal?

Poslať Napísal: 24 Aug 2020, 17:33 

Fodor najlepšie je, keď ti krbár ukáže ako sa to robí. Ale mne napríklad toto pomohlo aby som to urobil správne https://www.krby-deltako.sk/2019/07/13/ ... si-sposob/ a je to efektívne.
Viem, že možno to znie absurdne, ale nie je to tak, má to svoj zmysel, opodstatnenie. Prídeš na to, že je to dobré a nič ti k tomu z obchodu netreba. Akurát čo mám zvlášť handru na to, čo si navlhčím a utriem.

Poslať Napísal: 25 Aug 2020, 16:53 

,,,Gery teraz by to uz mala mat vacsina znaciek ak nie aj vsetky,,,len tak kvalita nie je pri vsetkych rovnaka tak to tiez treba odhadnut,,,popytat sa aj na zaruku a pripadny servis,,,viem ze sa hovori ze netreba mysliet na to najhorsie ale nevies co sa moze stat za par rokov tak aby si mal predstavu co a ako urobit aby dobre bolo,,,ale ovela dolezitejsie je sposob akym to spaluje a hlavne aby si nekuril v krbe vlhym drevom lebo to je samovrazda,,, :lol:

Poslať Napísal: 26 Aug 2020, 12:35 

liefo firma co si poslal link robi aj obostavby krbov?..akoze cele to realizuju?..ja by som chcel vediet aky material sa pri tom pouziva..ci je to nieco ako osb dosky alebo nieco ine?..

Poslať Napísal: 27 Aug 2020, 08:55 

Brani4slav píše:
Gery nie si sam co takto reaguje, ked to prvykrat pocul, tiez som nechapal, ze akoze o com, co to ma pomoct, ale je to fakt, ze jemnym popolom sa uplne pekne a do cista da sklo vycistit a nemusis ziadne drahe pripravky na to kupovat. Ale to by ti mal krbar vysvetlit a ukazat.

veru to by mi fakt ani nenapadlo. aj keď niečo sa mi marí, že som to možno niekde počul, nie priamo pri krboch ale pri niečom inom ale neviem si spomenúť, že kde. ale je to dobrý tip. ušetrí to peniaze lebo veď popol budeš mať stále po ruke :lol: :lol:

Stránka 53 z 61 [ Príspevkov: 601 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 61  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre