Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 43 z 59 [ Príspevkov: 584 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 59  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Kvalitná krbová vložka
 Poslať Napísal: 16 Dec 2019, 17:40 

Tak to je podla mna kazdemu jasne, ze nie vsetko sa da palit v krbe. Aby to vsetko fungovalo ako ma, je podla mna dolezite ako si pisal pouzivat aj drevo v dobrej kvalite , teda aspon nie mokre. Najlepsie su take telesa, ktore spalia tak povediac vsetko a maju minimalny odpad

Poslať Napísal: 17 Dec 2019, 10:48 

TEORETICKY AJ KRB VSETKO DOKAZE SPALIT, AJ KAZDY KOTOL VSETKO SPALI NIE? LEN CO ZISTUJEM TERAZ POSTUPNE TAK MOZU BYT Z TOHO PALENIA NEVYSUSENEHO DREVA AJ PROBLEMY, NIE??

Poslať Napísal: 17 Dec 2019, 11:41 

,,,Presne ako pises to prinesie nejake problemy,,,to kurenie je s vlhkym nepresusenym drevom problem,,,pretoze kurenie nie je potom efektivne,,,nedostanes z toho taku ucinnost akoby si z krbovej vlozky za kazdych okolnosti mohol,,,a tiez skor to bude dymit,,,bude sklo spinave, cierne,,,

Poslať Napísal: 17 Dec 2019, 14:35 

mal som moznost vidiet rozdiel ked sa kuri jednym aj druhym drevom a je to pravda. my sice krb nemame doma kedze byvame v byte ale na chate kde chodievame sa kuri iba krbom a nie vzdy je moznost tam kurit presusenym drevom

Poslať Napísal: 19 Dec 2019, 09:59 

,,,Tak treba mat toto poriesene, ze kde mat drevo uskladnene to akoze bez debaty,,,aspon moj nazor je taky,,,pretoze ked raz kurim v krbe tak chcem aby som dostal aj z toho dreva aj z toho krbu najviac tepla ako je mozne a pri vlhkom dreve toho tepla moc nebude,,,akoze cistit to sklo sak neni zase nejaka velka robota,,,ale naco si robit zbytocne nejaku pracu navyse ked netreba, nie??,,,To je podobne ako aj s rozkurovanim, ze roky si myslime, ze nieco vieme jak sa zaklada ohen a pritom to roky vobec dobre nerobime,,,

Poslať Napísal: 19 Dec 2019, 10:51 

ale zalezi dost aj na tom ze aky je samotny krb nie?

Poslať Napísal: 19 Dec 2019, 12:47 

Ako myslis tuto otazku, ze aky je??

Poslať Napísal: 06 Jan 2020, 05:07 

zalezi aj od krbu ci bude sklo cerniet alebo nie, niektore krbove vlozky maju uz aj taky system cisteho skla, ktory zabezpecuje to aby sa neusadzali vo velkej miere necistoty na skle, aby tam proste ten vzduch prudil ;)
ked budes vybrat vlozku tak pozeraj aj parametre, aj to, ako je vlastne cim vsetkym vlozka vybavena ;)

Poslať Napísal: 08 Jan 2020, 18:18 

Čau Tiborrz - teraz čo som pozeral, tak lepšie, drahšie vložky to už majú v podstate povedal by som, že bežne, ale aj ten systém je krátky, ak sa nekúri správne.
To dokáže moc urobiť. A to teda viem, že nad tým ako kúriť ako ukladať drevo tak kvantum ľudí nad tým hodí rukou, ale to dokáže veľa urobiť. A tiež pozor na to aby pri dokladaní dreva nešiel dym do obývačky

Poslať Napísal: 09 Jan 2020, 11:17 

Najhoršie je jak ja, že som chcel ušetriť aj na kúpe krbu, teda tej vložke a ešte aj na samotnej stavbe, že som si to chcel robiť sám.
Akože po pravde dnes neviem čo som si myslel :lol: :lol: :lol: Majster som, ale skôr na to ako veci pokaziť a nieto nato aby som postavil funkčný krb, ktorý bude dobre kúriť a nevyhorím. Takže ak má niekto podobné myšlienky ako som mal ja, tak ich čo najskôr pusti z hlavy :lol:

Stránka 43 z 59 [ Príspevkov: 584 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 59  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre