Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 42 z 44 [ Príspevkov: 437 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Kvalitná krbová vložka
 Poslať Napísal: 28 Nov 2019, 18:54 

Mialt je to super..
Má to veľa výhod takéto doplnkové kúrenie..
Len je veľmi podstatné to akým spôsobom sa vo vložke kúri, aby napríklad sa nestalo, že bude pravidelne černieť sklo..

Poslať Napísal: 29 Nov 2019, 14:46 

Mialt ako záložný zdroj je to super v prípadoch keď elektrina niekde vypadáva často, mám známych čo s týmto majú problém, lebo bývajú pomaly v hore a tí keby nemali krb tak neviem si to celé predstaviť, niekedy sa stane, že sú aj celý deň bez elektriny a to tak fungovať v zime to nie je len tak :cry:

Poslať Napísal: 03 Dec 2019, 06:54 

olo niekde toto fakt môže byť zásadný problém, ale tak to kúrenie elektrinou stojí aj iné peniaze, keď si to porovnáš s drevom, s krbom, takže ja som názoru, že do krbu sa ísť oplatí, samozrejme do kvalitného ;)
ja som si šak našiel firmu z Komárna, o ktorej aj Miky písal nedávno, že sa na nich nakontaktoval a paráda je to, že ťa nenechajú v štichu, ale že ti poradia na komplet so všetkým, čo je potrebné ;)

Poslať Napísal: 04 Dec 2019, 10:05 

za černenie skla si mnohokrát môže človek sám tým, že nekúri správne.
Že aj oheň keď na začiatku zakladá, tak to nerobí tak akoby sa malo, tým pádom to celé viacej dymí a aj to sklo potom začernie. Mne pomohlo, keď som si toto prečítal https://www.krby-deltako.sk/2019/07/13/ ... -v-krboch/ tam je to presne popísané, že ako kúriť, čo je podstatné, na čo treba brať ohľady 8-)
Akože čistiť sklo nie je problém, ale tak robiť si zbytočne robotu navyše to načo chápeš, príde mi to úplne zbytočné, keď vieš tomu predísť ;)

Poslať Napísal: 06 Dec 2019, 08:10 

ale aj to cistenie nie je nejako nutne pouzivat zbytocne chemiu na to sklo, predsa len da sa to aj inak, povedal by som to tak, ze je na to taka finta ;)

Poslať Napísal: 09 Dec 2019, 10:36 

áno, dá sa to aj s popolom a vlhkou handrou, to je najmenej.
A povedal by som, že tým spôsobom to ide ešte mnohokrát aj ľahšie ako s tými čistiacimi srandami ;)

Poslať Napísal: 11 Dec 2019, 13:39 

Len niekto takymto domacim tipom a trikom alebo jak by som to mal nazvat neveri :mrgreen:
Ale je to super, lebo to nestoji ziadne peniaze, ide to proste tym, co bezne mas doma, ze potrebujes nic kupovat a je to aj pre to sklo dobre. Ze ho nijako neposkodis, neposkriabes alebo nieco.
Hlavne mna tesi, ze ho netreba umyvat furt po kazdom kureni cize teraz v zime den co den, to keby bolo treba to by ma asi trafilo :mrgreen: :mrgreen:

Poslať Napísal: 11 Dec 2019, 17:08 

Podla mna to niektori len prehanaju s tymi prostriedkami. Na krbove sklo staci obycajny prostriedok na okna

Poslať Napísal: 12 Dec 2019, 09:09 

Alma niektorí áno, ale netreba to, netreba z takýchto bežných vecí robiť zbytočne vedu. Stačí ak človek vie ako kúriť tak sa nemusí zaoberať tým čím drhnúť sklo ;)

Poslať Napísal: 16 Dec 2019, 13:19 

Čaute keď ide o kúrenie ako také, samotné, tak tam je dobré myslieť aj na vlhkosť dreva, lebo neni dobré skladovať drevo niekde vonku len tak nech naň prší alebo čo, lebo to nebude preschnuté a to nebude dobre horieť, takže aj na to je nutné sa zamerať, kde ho mať, kde ho skladovať, aby tá vlhkosť nebola vysoká

Stránka 42 z 44 [ Príspevkov: 437 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre