Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 5 z 38 [ Príspevkov: 379 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 38  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Kvalitná krbová vložka
 Poslať Napísal: 07 Nov 2016, 17:39 

- takze keby to riesim takto cez takuto firmu co krby robi, tak nemusim riesit ani to aky material zohnat treba, kolko ho a take veci ano? Tak to by nebolo zle. Im sa tam vlastne v konecnom dosledku plati za pracu a za material alebo este za nieco? ako to je?

Poslať Napísal: 08 Nov 2016, 11:27 

Nie nemusíš riešiť, to je všetko na nich, jediné s čím sa môžeš oboznámiť, že aký materiál použíjú pri tom, ale ty si nebudeš robiť starosti, že kde ho zohnať, koľko ho treba a podobné veci. To je všetko na nich. Tak väčšinou sa tam rieši cena vložky, materiálu, montáže, prepravy, tam niet čo iné riešiť a oni ti vedia povedať konečnú sumu už aj s prepravou a pod

Poslať Napísal: 14 Nov 2016, 16:17 

Ako viem aký krb koľko metrov vykúri? podľa čoho si to viem určiť? musím brať ohľad nejako aj na to z čoho je dom a podobne, alebo len na vykurovanú rozlohu domu?
Pozeral som už niekoľko krbových vložiek, aj lacnejšie aj drahšie, ibaže stroskotalo to vždy pri účinnosti a pri výkone keďže som si nevedel pomôcť.

Poslať Napísal: 28 Nov 2016, 10:31 

Keďže si si nevedel pomôcť tak by bolo fajn sa obrátiť na krbára, ktorý ti s týmto bude vedieť pomôcť. Ale jasné ide o to z čoho je dom, či je zateplený, z čoho je. Aká je rozloha a všetko okolo toho, takže to je spleť vecí ktoré treba vyriešiť aby si si ty vedel vybrať správny výkon :)

Poslať Napísal: 29 Nov 2016, 12:29 

Labmer píše:
Keďže si si nevedel pomôcť tak by bolo fajn sa obrátiť na krbára, ktorý ti s týmto bude vedieť pomôcť. Ale jasné ide o to z čoho je dom, či je zateplený, z čoho je. Aká je rozloha a všetko okolo toho, takže to je spleť vecí ktoré treba vyriešiť aby si si ty vedel vybrať správny výkon :)

Lenže to keď to budem riešiť cez krbára, tak budem musieť mu aj za poradenstvo zaplatiť - nedá sa nejako aby som si s tým pomohol sám? že by som si to všetko sám urobil, nech sa nemusím na nikoho spoliehať a platiť zbytočne veľa peňazí niekomu cudziemu?

Poslať Napísal: 30 Nov 2016, 10:08 

totooo nemozes podla mna mysliet ani vazne....ty sa chces s takymito vecami zahravat? ved krb je stavba ktora potrebuje odbornika, odborne znalosti a rady...neviem si predstavit akoby si sa chcel s tym popasovat sam...zahravas sa s ohnom - tie peniaze do krbara vlozit sa oplati

Poslať Napísal: 06 Dec 2016, 10:06 

Jochar tak ja som to nejako neriešil a nepozeral sa na to takto, tak ja som myslel, že nemôže byť na tom nič ťažké len nejakú vložku obostavať, chápeš. Myslel som, že nájdem niekde nejaký návod alebo teda že krbár ma navedie, že čo a ako sa urobím to sám

Poslať Napísal: 07 Dec 2016, 11:32 

...nie nemyslim si ze robis dobre, vlastne ze neurobis dobre ked do toho pojdes takto sam...to sa neda len tak naucit z nejakeho navodu, alebo z toho ze ti niekto hrubo povie co to obnasa. Chapes? Za kvalitnym dobrym krbom su roky praxe a skusenosti, ktore ty nemas ;)

Poslať Napísal: 08 Dec 2016, 10:18 

Mysliet je jedna vec ale dat sa do toho a postavit funkcny krb, vdaka ktoremu nevyhori dom je druha. Ak nemas v zaujme stavat novy dom ale chces zostav v tom co si teraz tak to neriskuj a najdi si krbara. Tym usetris aj cas aj peniaze, aj ked mozno ti to teraz tak nepripada ale mozes mi verit ze to tak je, sam som sa o tom presvedcil

Poslať Napísal: 13 Dec 2016, 21:48 

Juraj15 píše:
Mysliet je jedna vec ale dat sa do toho a postavit funkcny krb, vdaka ktoremu nevyhori dom je druha. Ak nemas v zaujme stavat novy dom ale chces zostav v tom co si teraz tak to neriskuj a najdi si krbara. Tym usetris aj cas aj peniaze, aj ked mozno ti to teraz tak nepripada ale mozes mi verit ze to tak je, sam som sa o tom presvedcil

Ako to myslíš že nevyhorí dom? Z Akého dôvodu by mal vyhorieť dom kvôli krbu? veď to máš asi bohatú fantáziu neviem si niečo také v praxi ani len predstaviť. Podľa mňa v dnešnej dobe niečo takéto už nie je ani možné.

Stránka 5 z 38 [ Príspevkov: 379 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 38  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre