Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 37 z 38 [ Príspevkov: 373 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 34, 35, 36, 37, 38  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Kvalitná krbová vložka
 Poslať Napísal: 15 Júl 2019, 22:51 

Mialt to je pravda, tesnenia v dnešnej dobe, na dnešných krbových vložkách sú už inak riešené jak kedysi. Alebo teda jak na lacnejších vložkách.
Čo si spomínam pred rokmi napríklad na niektorých vložkách bolo ako tesnenie len nejaký špagát, ale to už dávno neni pri kvalitných vložkách :)

Poslať Napísal: 16 Júl 2019, 09:46 

branik, ale to kedysi bolo ine, teraz aj to spalovanie v krbovych vlozkach je ine ako to byvalo, efektivnejsie tie krbove vlozky spaluju, maju prepracovanejsie systemy a z dreva dokazu dostat velke mnozstvo tepla ;)

Poslať Napísal: 19 Júl 2019, 12:25 

Áno - musím povedať, že píšeš pravdu. Je to dobré, že nejakým spôsobom aj toto napreduje. Predsa len myslím, že ide tam aj o tú bezpečnosť, že aj preto to celé tak napreduje. Ale sranda, že stále aj v dnešnej dobe sa nájdu ľudia, čo si chcú krb robiť samy. Že tí nejako na bezpečnosť nedbajú.

Poslať Napísal: 22 Júl 2019, 13:57 

Keď nedbajú na bezpečnosť, tak potom nech sa nečudujú, keď sa niečo stane..
Keď vložka praskne..
Keď popraská napríklad obloženie, ak neni kvalitné, ak neni také aby znieslo tie vysoké teploty..
Tých možností, čo sa môže stať je veľa a podľa mňa to nestojí zato..

Poslať Napísal: 26 Júl 2019, 07:07 

Tak ludia su rozni, tak ako aj krby su rozne, sam som sa presvedcil teraz v zime o tom, ze vobec neni jedno, co kupim.
Ze aku krbovu vlozku a taktiez neni jedno komu to dam obostavat.
Presedel som nad tym vacsinou mojho volneho casu, len aby som mal istotu a teda po viacerych porovnaniach som sa rozhodol, ze zajdem do Komarna, do Deltaka, ze s nimi sa pozhovaram o nasom dome, o tom ake su moznosti. Aky krb by bol vhodny. A teda musim povedat, ze taky ustretovy pristup som necakal 8-) Prijemne som bol zaskoceny :mrgreen:

Poslať Napísal: 05 Aug 2019, 10:25 

Jakub prirodzene, že to nie je jedno, najmä keď si vezmeš, že koľko krb stojí, teda samotná vložka a keď si ešte prácu prirátaš a teraz si vezmeš, že to neni dobre urobené alebo niečo tak tá predstava je podľa mňa na nič. :roll:

Poslať Napísal: 07 Aug 2019, 06:16 

Fcar - ale toto je vec, ktorú si ja úplne uvedomujem, že mi to je viac ako jasné, že vo všetkých smeroch sú nové vložky prepracované, že majú rôzne vychytávky, o akých sme pred desiatimi rokmi mohli len snívať napríklad :)

Poslať Napísal: 12 Aug 2019, 08:48 

Ja rozumiem, mne je plne jasne jak to je. Ako sa veci maju a aj na co je nutne dat si pozor. Predsa len ja som rad, ze mne to robila firma, ktora je uz dlho na trhu a ktora ma skusenosti s takymito realizaciami.

Poslať Napísal: 13 Aug 2019, 05:31 

...Jakub...pises pravdu. Myslim, ze tvoj nazor je fajn. Nie je nad to ked robi tieto veci clovek alebo teda ludia, co maju prax, co uz krby stavaju nejake tie roky.
Pri krboch je problem ten, ze problem moze vzniknut tak rychlo, ze sa ani nenazdame. Preto je dobre stavat na kvalite. Ale nie len prace, ale aj samotnej vlozky. Ja som mal napriklad obavu trochu aj z toho ci to sklo na krbe nemoze prasknut, najma napriklad ak je presklenie z viacerych stran. Predsa len to by bol celkom problem. Najma ked si vezmem, ze akemu teplu musi odolavat...

Poslať Napísal: 15 Aug 2019, 11:28 

Ty z prasknutia, lenže ja som počul už aj o hrdzavení vložky, tak si vieš predstaviť akú paniku som potom dostal, keď som o tom počul :geek:

Stránka 37 z 38 [ Príspevkov: 373 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 34, 35, 36, 37, 38  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre