Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 3 z 42 [ Príspevkov: 419 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 42  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Kvalitná krbová vložka
 Poslať Napísal: 19 Sep 2016, 16:09 

Jakub píše:
tak by si mi teda mohol poradit akym smerom sa vydat a kde teda usetrit ked pri vybere krbovej vlozky to nie je vhodne? :)

Šetri na nábytku v dome, šetri na potravinách. Šetri kdekoľvek inde len nie pri krbovej vložke. Pretože šetrenie v tomto smere môže dopadnúť ozaj všelijako...hrdzavou vložkou, prasknutým vložky, tým pádom to budeš musieť riešiť celé na novo a to teda tiež niečo stojí. V tomto smere by človek mal myslieť ako sa hovorí až za roh ;)

Poslať Napísal: 20 Sep 2016, 10:17 

čau no začni šetriť na svojich potrebách alebo kde, ale na krbe ozaj nie. To že je niečo drahšie má aj svoje opodstatnenie. Nehovorím, že hneď máš kupovať neviem akú drahú krbovú vložku, ale daj si poradiť od krbára, čo by ti odporúčal aby si nemal časom patálie s hrdzavou krbovou vložkou alebo nejakým podobným problémom.

Poslať Napísal: 22 Sep 2016, 10:51 

Roland41D zdravim ta, ten system je kvoli maximalizovaniu ucinnosti. To znamena ze aby aj z najmensieho mnozstva dreva clovek dostal do priestoru co najviac tepla.

Poslať Napísal: 22 Sep 2016, 12:29 

zrejme mate pravdu, tak sa k tomu musim inak postavit, skusim vyhladat tu firmu co Panis pisal ze ma od nich a uvidim ako to dopadne. Len este jedna vec ma napadla na margo hrdzavej krbovej vlozky, to vlozka z akeho kolvek materialu moze zhrdzaviet?

Poslať Napísal: 26 Sep 2016, 13:12 

PanisD píše:
Roland41D zdravim ta, ten system je kvoli maximalizovaniu ucinnosti. To znamena ze aby aj z najmensieho mnozstva dreva clovek dostal do priestoru co najviac tepla.

Lenže tieto vložky budú zrejme aj drahšie ako nejaké iné nie? pretože toto je veľmi dôležité aby tá účinnosť bola vysoká a aby drevo bolo využité úplne najviac koľko sa z neho dá na kúrenie, nie? ale ako tento systém v praxi vlastne funguje? ono sa tam nejako spaľujú aj plyny z toho dreva alebo čo?

Poslať Napísal: 27 Sep 2016, 20:20 

Jakub píše:
zrejme mate pravdu, tak sa k tomu musim inak postavit, skusim vyhladat tu firmu co Panis pisal ze ma od nich a uvidim ako to dopadne. Len este jedna vec ma napadla na margo hrdzavej krbovej vlozky, to vlozka z akeho kolvek materialu moze zhrdzaviet?

čau osobne som videl koróziu na liatinovej vložke, takže som si istý, že na tej môže niečo také vzniknúť a nie je to teda veľmi príjemná situácia. Švagor toto musel riešiť niekoľko rokov dozadu nakoniec sa ukázalo, že zrejme bol problém v tom, že krbová vložka nemala dobrú antikoróznu ochranu od výrobcu preto sa to hrdzavenie prejavilo. Takže opatrne akú vložku vyberáš a na čo sa zameriavaš.

Poslať Napísal: 28 Sep 2016, 06:19 

Jakub tak to som rad ze si si vzal nieco z nasich skusenosti. Kludne ak budes chciet ti mozem na deltako aj kontakt poslat..aj ked nemal by byt problem ho najst aj na ich stranke, tak pokukaj a keby nieco kludne sa ozvi, rad ti pomozem ak budem vediet ;) zalezi aka kvalitna je vlozka z mojho pohladu hrdzaveju vacsinou lacnejsie vlozky, ktore nie su tak dobre prepracovane a chranene.

Poslať Napísal: 28 Sep 2016, 06:33 

solar píše:
Lenže tieto vložky budú zrejme aj drahšie ako nejaké iné nie? pretože toto je veľmi dôležité aby tá účinnosť bola vysoká a aby drevo bolo využité úplne najviac koľko sa z neho dá na kúrenie, nie? ale ako tento systém v praxi vlastne funguje? ono sa tam nejako spaľujú aj plyny z toho dreva alebo čo?

tak neviem co mas na mysli inymi vlozkami ake ine. Cena zalezi od mnohych veci nie len od systemu, ale aj od velkosti, od typu a vsetko okolo toho. Ten system v praxi funguje asi tak, ze pocas horenia sa vacsina spalin spali. Zvysok spalin vychadza nespalenych cez komin..a tento system, ktory vyvinula vlastne ta firma od ktorej ja mam krb, riesi v podstate aby sa v korpuse vlozky spaliny zapalili este raz a tym sa zvysuje ucinnost vlozky. Aj ked tam je to potom uz tak ze clovek ten ohen nevidi ale teplo citi

Poslať Napísal: 29 Sep 2016, 08:49 

Ceny sa nedajú určiť nedá sa povedať čo je drahšie a čo je lacnejšie, pretože krb nie je len krbová vložka, ale aj práca, materiál a všetko okolo toho, tak keď chceš riešiť takéto veci cez cenu tak si daj naceniť krbárom celé krby, aj keď si pamätaj že voliť najlacnejšiu možnosť je vždy zlé rozhodnutie ;)

Poslať Napísal: 29 Sep 2016, 10:35 

PanisD a všetky tieto vložky od nich majú akože ten systém? či len niektoré?

Stránka 3 z 42 [ Príspevkov: 419 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 42  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre