Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 92 z 94 [ Príspevkov: 939 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 89, 90, 91, 92, 93, 94  Ďalší

Autor Správa
 Poslať Napísal: 17 Jan 2021, 12:06 

Otkar pelety by sa ti mali davkovat same, peletove kotle su predsa len uz automaticke, takze ty by si sa nemal o toto vobec starat ;)

Poslať Napísal: 19 Jan 2021, 17:59 

..lipa ako je to s dávkovaním?..píšeš, že si kotol dávkuje sám ale v akých intervaloch?..

Poslať Napísal: 22 Jan 2021, 09:18 

takze aj farba je podstatna hej? nevedel som, ze to moze sposobit taketo problemy, ze su kotle, kde sa take vobec nemozu davat to je vsetko nove pre mna
maros da sa, ale netreba to nejako asi radsej pokusat hej? :D

Poslať Napísal: 25 Jan 2021, 11:32 

Random farba hovorí dosť o kvalite a tú nie je na škodu vedieť, pretože biele pelety sú logicky o niečo drahšie jak tmavé.
Výrobca vie, že čo sa môže a nemôže aké problémy môžu nastať a podobne. Predsa len testujú tie kotle, keď ich vyrábajú, vyvíjajú.

Poslať Napísal: 26 Jan 2021, 20:14 

lipa toto je dobre, ze vsetko tak napreduje, ze vyrobcovia myslia na poziadavky, ktore ludia maju, len je fakt, ze dnes coraz viac ludi si dava mensie kotolne, ze aj tie domy sa nestavaju uz take velke jak kedysi a preto aj velkost kotla vie mnohokrat neprijemne prekvapit :roll:

Poslať Napísal: 26 Jan 2021, 21:23 

tim co som si zistoval, tak vsetko to je automaticky riadene, ked mas takyto kotol, takze to teba nemusi ani nejako zaujimat, ty si nastavis co ako chces a ono si to uz zije svojim zivotom, aspon mne to tak vyslo podla toho, co som si zistoval :)

muron ale ved si pozriem vopred rozmery kotla, nie??

Poslať Napísal: 27 Jan 2021, 13:02 

efel je to tak, automatické kotle nepotrebujú v podstate dokopy nič akurát aby bol v zásobníku dosť peliet a ešte keď máš kotol aj automatické odpopolnenie tak to je už úplná paráda. Pretože to aj tá najmenšia starosť v podstate odpadá :lol:
Ale už som počul aj také napríklad od známej, že by ju nebavilo stále pelety dosypávať, tak som sa jej snažil vysvetliť, že proste to nie je tak, že si ich dáva po sáčkoch :lol:

Poslať Napísal: 27 Jan 2021, 21:26 

velos ake velke nadrze na pelety su take optimalne, aby sa to nemuselo doplnat kazdu chvilu?

Poslať Napísal: 29 Jan 2021, 10:33 

Záleží od kotla aj aký máš. Sú aj 1000 litrové nádrže. Ale tie sú vhodné, aspoň teda výrobca kotlov Atmos ich odporúča pre kotle do výkonu 80kW. Je to cca na 650kg peliet.
A najmenšia je 250 litrová tá je tak vhodná pre malé kotolne, kde nemôže byť väčšia a to je tak na okolo 160kg peliet.

Poslať Napísal: 29 Jan 2021, 19:05 

ale stale takato najmensia nadrz je vacsia ako nadrz ktora je v kotli, ktory je vhodny pre mensie kotolne, tam treba doplnat pelety kazdy pomaly druhy den, ale tak s tym ratat treba, ale ked to mas takto samostatne tak predsa sa tam toho ovela viac zmesti a mas klud :)

Stránka 92 z 94 [ Príspevkov: 939 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 89, 90, 91, 92, 93, 94  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre