Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 60 z 61 [ Príspevkov: 603 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 57, 58, 59, 60, 61  Ďalší

Autor Správa
 Poslať Napísal: 13 Aug 2019, 09:11 

Keby to trebalo castejsie, tak myslim, ze by to uz potom az take komfortne nebolo nie?...takto je to velka vyhoda...

Poslať Napísal: 14 Aug 2019, 10:04 

Je to jednoznačne lepšie, jednoduchšie, keď je to takto v takýchto časových intervaloch potrebné čistiť, že nie častejšie. Je to aj pohodlnejšie.
A myslím, že práve to pohodlie a ten komfort je vec, ktorú ľudia v dnešnej dobe čoraz viac vyhľadávajú ;)

Poslať Napísal: 15 Aug 2019, 07:35 

No musím povedať, že je toho veľa, čo treba mať na pamäti, na čo všetko treba myslieť pri kotloch, že to neni len tak, že vyberiem prvý, ktorý sa mi ľúbi, ktorý vychádza cenovo OK.
Ale že za tým je toho viac a ozaj musím prizerať na množstvo vecí. To by mi zo začiatku nenapadlo.

Poslať Napísal: 16 Aug 2019, 10:16 

zdravim. vidim, ze su tu ludia, ktori sa trochu rozmeju do tohto sposobu kurenia. my sme sa dostali teraz do fazy kedy sa uz musime na dobro rozhodnut ake kurenie dame do domu. ja som nakloneny kotlu pre pelety ale rad by som vedel co vsetko taketo kurenie obnasa. okolie ma totiz dost strasi, ze je to makacka mat taketo kurenie, nehovoriac o tom, ze tie pociatocne naklady su o dost vyssie ako pri inych sposoboch kurenia

Poslať Napísal: 16 Aug 2019, 10:29 

Nerozumiem, čo by na tom mala byť makačka, podľa mňa stačí si ujasniť, čo očakávaš a vybrať kotol podľa výkonu a značku podľa toho ako dlho je výrobca na trhu.
Len proste pri kúrení peletovým kotlom musíš si uvedomiť, že to neni len, že si kúpiš kotol a tam to končí. K tomu zapojeniu je potrebných viacero vecí ;) Napríklad aj takú nádrž na pelety budeš potrebovať ;)
Čiže potrebuješ dosť priestoru na celý ten kotol, to zapojenie ;)

Poslať Napísal: 16 Aug 2019, 10:36 

tak to som dufal, ze by mi vsetko poradili uz potom z tej firmy odkial by som mal kotol, ze co vsetko k tomu vlastne este nevyhnutne potrebujem, bez coho sa nepohneme. o akom velkom priestore sa vlastne ale bavime?

Poslať Napísal: 16 Aug 2019, 10:41 

čítam tu toľko o čistení kotlov ale mňa najviac teraz zaujíma ako to je s dávkovaním peliet? ako to funguje? musím si to tam sypať sám manuálne?

Poslať Napísal: 16 Aug 2019, 10:43 

Predajca ti poradí, to áno, avšak je dobré, keď vieš už nejaké informácie vopred o tom, čo a ako. Čo ti všetko treba. Tých zapojení ako zapojiť peletový kotol je viacero. Ale najideálnejšie z môjho pohľadu je zapojenie s laddomatom 22 a akumulačnými nádržami.
Zapojenie kotla s akumulačnými nádržami je najvhodnejšia varianta. Pretože takéto zapojenie zvyšuje životnosť kotla a znižuje spotrebu paliva ;)

Poslať Napísal: 19 Aug 2019, 10:17 

No este to tak aby si to musel manualne. Na to su dnes uz systemy, tie kotle su uz automaticke, cize toto sa vyriesi same, ma to svoj davkovac a berie si kotol tolko kolko je treba.
Zalezi ako je nastaveny ;)

Poslať Napísal: 20 Aug 2019, 11:35 

Ku kotlom býva už taký akoby dávkovač, čiže s dávkovaním peliet problém nie je, len musí mať správny sklon aby fungoval ako je potrebné ako chceme. Aby to bolo efektívne.

Stránka 60 z 61 [ Príspevkov: 603 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 57, 58, 59, 60, 61  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre