Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 59 z 61 [ Príspevkov: 603 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61  Ďalší

Autor Správa
 Poslať Napísal: 24 Júl 2019, 10:24 

Pavol tam je ta neistota, to viem aj ja sam. Pretoze moznosti kurenia je viacero dnes uz. Pre mnohych je napriklad vabna elektrina, z pohladu komfortu, ze je to tam bez starosti a aj co sa tyka zriadovania toho kurenia, tak je to relativne velmi dostupne.
Lenze tam podla mna si potom neuvedomuju ludia, ze naklady mesacne uz ked budu byvat budu vyssie ako pri inych moznostiach :D

Poslať Napísal: 25 Júl 2019, 07:27 

Keď to neni tá priorita pre človeka - aspoň teda ja to tak vnímam. Na začiatku ozaj je to lepšie, keď ti niekto nezahlási nejakú vysokú sumu, tak si taký pokojnejší, ale prišiel som aj sám na to, že to nikam nevedie ;)

Poslať Napísal: 29 Júl 2019, 10:58 

Preto je dobré si pozisťovať aj náklady mesačné predtým, aby o tom mal každý reálnu predstavu, lebo pri peletách tie mesačné by som povedal, že sú pomerne fajn :)

Poslať Napísal: 30 Júl 2019, 07:37 

Čaute, čo je pravdy na tom, že ceny peliet za posledné roky sa nejako menia? Viete mi o tom napísať niečo viacej?
Mal som v hlave myšlienku, že by som takto spravil kúrenie, len o známeho som sa dopočul vraj sa to neoplatí už jak kedysi a že ani komfortné to moc nie je kvôli čisteniu. Niečo keď som si diskusiu čítal, tak som narazil na čistenie kotla, že ste tu o tom písali, ale bol by som rád keby ste mi to ozaj priblížili, že jak je to, či je to čistenie nejaké komplikované??

Poslať Napísal: 31 Júl 2019, 08:20 

trosku sa zmenili...ale ze by to bolo nejake rapidne to povedat nemozem...oplati sa toto kurenie stale aj dnes...co sa tyka komfortu tak tiez je to nezmysel, co ti nahovoril...skus si tu nieco o tom cisteni pozriet...https://www.atmos.eu/pneumaticke-cisten ... -pelety/...:) dnes uz tie kotle, je to uplne o niecom inom ako to bolo kedysi...takze podla mna nemas preco nejako panikarit...komfortne riesenie to je a tiez aj z pohladu cien je to v pohodke...

Poslať Napísal: 02 Aug 2019, 08:43 

To si ma teraz aspoň trochu upokojil, lebo musím povedať, že ma to zneistilo. Že som začal rozmýšlať nad tým čo iné, čo inak urobiť. Ako sa zariadiť, keď tie ceny sa menia, idem pozrieť to, čo si mi poslal ;-)

Poslať Napísal: 05 Aug 2019, 11:57 

zneistilo ťa to? Keby sa to neoplatilo, tak by do toho nešlo toľko ľudí ;)

Poslať Napísal: 06 Aug 2019, 13:46 

Aj to je pravdou, že by do toho nešlo toľko ľudí, ale tak ty si vieš zistiť, že jak je to s cenami reálne v tvojom okolí či sa ti to oplatí.
Sám si to tým pádom zvážiš, či ísť či neísť, ale za mňa áno, podľa mňa to má zmysel.

Poslať Napísal: 07 Aug 2019, 08:46 

...pelety su vyhodne...treba si ale zistit kde sa budu dat zohnat...za aku cenu a v akych mnozstvach...aby sa realne vedel clovek pripravit na to, ze co ho bude cakat...ked si kotol zaobstara...co sa tyka toho cistenia kotla...to pneumaticke cistenie, co ste tu o nom pisali, posielali tak rovnako suhlasim s tym, ze je to dobra vec...pretoze pri kazdom dohoreni vycisti spalovaciu komorku...alebo teda nemusi to byt po kazdom dohoreni, ale v istych pravidelnych intervaloch...vdaka tomuto cisteniu staci kontrolovat a vycistit komorku horaku jedenkrat za 14 dni az mesiac...

Poslať Napísal: 12 Aug 2019, 07:10 

..v takých intervaloch časových to stačí?..myslel som, že to treba častejšie..

Stránka 59 z 61 [ Príspevkov: 603 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre