Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 57 z 58 [ Príspevkov: 579 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 54, 55, 56, 57, 58  Ďalší

Autor Správa
 Poslať Napísal: 13 Jún 2019, 11:43 

Pilor
to áno, niekde sa to potom prejaviť musí. Len neni to naraz toľko peňazí tak niekomu sa to zdá vhodnejšie, ale to je len akože na prvý pohľad tak, že výhodné, potom keď sa nad tým zamyslíme a vezmeme si koľko mesačne peňazí ide len tak do luftu, tak to je na zamyslenie!

Poslať Napísal: 14 Jún 2019, 10:24 

Čaute viete mi prosím nejako priblížiť ako je to s dávkovaním peliet do kotla? Ako sa to dávkuje? Ako často je to potrebné??

Poslať Napísal: 17 Jún 2019, 08:17 

Kotol si dávkuje pelety sám, ak teda máš dopravník a k tomu nádrž na pelety. V takom prípade nemáš absolútne žiadnu starosť s tým, že kedy a koľko.

Poslať Napísal: 18 Jún 2019, 07:30 

...to ako často bude potrebné kupovať pelety a plniť nádrž to záleží aj od veľkosti nádrže...sú rôzne rozmery, k rôzne veľkým kotlom dávajú ľudia rôzne nádrže...niekedy podľa toho ako to výrobca odporúča, lenže ak niekto nemá možnosti...myslím tým priestorové, tak sa musí aj s menšou uskromniť...

Poslať Napísal: 19 Jún 2019, 10:44 

kedze kotle su nove, moderne a prepracovane, tak davkuju si pelety same, preto aj je to velmi fajn riesenie a ten komfort je vyssi ako pri inych moznostiach, lebo sa nemusis starat dokopy o nic, co sa tyka komfortu tak sa to priblizuje kureniu elektrinou, len ma to este aj vyhodu po financnej stranke ;)

Poslať Napísal: 20 Jún 2019, 05:36 

janko dopravnik je podla mna uz samozrejmostou v zapojeni, uz je to bezna vec, kedze je to moderny typ kurenia, ze to je vhodne podla mna snad pre kazdeho, kto sa vie dostat k peletam bez problemov, len potom pri kureni treba brat ohlady aj na kvalitu peliet a nasledne aj na pravidelne cistenie kotla ;)

Poslať Napísal: 21 Jún 2019, 08:03 

..podstatné je aby to čistenie bolo pravidelné..aby sa naň nezabúdalo..:)

Poslať Napísal: 24 Jún 2019, 05:00 

Sranda, ako ešte pred nejakým časom toto všetko bolo pre mňa španielskou dedinou. Že som nevedel, nemal som poňatia o ničom dokopy. Ani o čistení kotla, ani o tom aké výhody majú pelety a dnes už je všetko inak.
Čistenie kotla je veľmi podstatné, ale tiež veľa závisí od toho, že akými peletami sa kúri, pri nich neni na mieste šetriť, čiže netreba kupovať pelety napríklad zo slamy alebo z niečoho takého, lebo s tým by len pánta bola :x

Poslať Napísal: 25 Jún 2019, 13:15 

..o tom som cital aj na webe vyrobcov kotlov..aspon teda Atmos to ma na webe, ze neodporucaju kurit takymi peletami..neodporucaju ich pouzivat pretoze to moze sposobit len problemy..dobre mozno clovek nejake peniaze pri tom usetri ale naco to je..a k comu..

Poslať Napísal: 26 Jún 2019, 09:19 

Ked uz vyrobca na nieco take poukazuje, ze je potrebne si dat na to pozor tak to treba jednoznacne brat do uvahy a neist proti tomu. Predsa len vyrobca vie preco odporuca radsej sa niektorym veciam vyhnut a presne aj vie, co je vhodne.
Pri kureni ako takom nema vobec zmysel setrit, radsej setrime na inych veciach, ved kopu penazi mesacne vyhodime len tak na nezmysly a to nam luto akoze neni hej? Ale pri tomto furt chceme usetrit nechapem tu logiku.

Stránka 57 z 58 [ Príspevkov: 579 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 54, 55, 56, 57, 58  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre