Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 52 z 58 [ Príspevkov: 578 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 58  Ďalší

Autor Správa
 Poslať Napísal: 14 Mar 2019, 08:37 

..keď ste sa už rozhodli pre kúrenie s peletami nestretli ste sa s problémom, že by ste museli pre pelety nejako ďalej dochádzať?..toto ma zaujíma, že či sa to oplatí aj keď musí človek dochádzať nejakú diaľku pre ne..alebo skôr v takom prípade voliť iné kúrenie?

Poslať Napísal: 18 Mar 2019, 18:43 

Záleží všetko, že o akú vzdialenosť by išlo, aká by bola samotná cena peliet, všetko je to na človeku, na vlastnom zvážení, či sa to oplatí či nie. Aj keď je pravda, že najvhodnejšie je, keď máš dodávateľa peliet čo najbližšie, ale zase na druhej strane záleží aj akú veľkú nádobu na pelety si zvolíš. Čím väčšia tým menej starostí, že nebudeš často musieť volačo riešiť ;)

Poslať Napísal: 19 Mar 2019, 10:15 

Len nie každému sa veľká, najväčšia aj zmestí do kotolne, do tej miestnosti, kde bude kotol. Mne napríklad dosť dalo zabrať aj to kým som si pozisťoval, že ako je to so zapojením dopravníka, to som sa v tom strácal :mrgreen: :mrgreen:

Poslať Napísal: 20 Mar 2019, 10:43 

..aká je tá najväčšia, keď mi už o tom píšeš?..aký má objem?..a tiež by ma zaujímala veľkosť aby som teda vedel, či je reálne niečo také dostať domov.. :mrgreen:

Poslať Napísal: 21 Mar 2019, 19:49 

Najväčšia má 1000 litrov. Tá sa používa pre kotle do výkonu 80kW, je to cca na 650 kilov peliet, čo je teda fest dosť si myslím.
Ale tiež je aj taká možnosť, že sú nádrže kompaktné na pelety a rovno s dopravníkom ;)

Poslať Napísal: 25 Mar 2019, 08:26 

..a tie s dopravníkom sú v akých rozmeroch?..s akým objemom?..vieš mi aj o tom dopravníku pls niečo viac popísať?..býva len jeden typ dopravníku, či toho je tiež viacej??..

Poslať Napísal: 26 Mar 2019, 11:04 

V podstate toto, čo som ti písal, tak tam ide o sadu.
Je to sada, ktorá obsahuje nádrž na pelety o objeme 240/300/400l s dopravníkom. Táto sada je určená pre malé stiesnené kotolne.
Táto sada umožňuje umiestnenie nádrže v tesnej blízkosti kotla, tým pádom nebude tá celá zostava zaberať veľa miesta ;)

Poslať Napísal: 26 Mar 2019, 12:42 

Všetko záleží od veľkosti miestnosti, že čo bude pre teba lepšie vhodnejšie, ale tak prirodzene, že dopravník je super riešením!

Poslať Napísal: 27 Mar 2019, 07:22 

takéto zapojenie, že peletového kotla si neviem predstaviť, že by bolo bez dopravníka, to proste nebude mať efekt, je dobré keď kúrenie je ekologické, ekonomické, ale zároveň aj komfortné, aby to človeka nejako nezdržiavalo, nepridávalo to zbytočne roboty.
Dopravník veľa uľahčí :)

Poslať Napísal: 28 Mar 2019, 11:01 

Preto je dobré si aj na zapojenie nájsť niekoho schopného, kto vie, kto je školený, že pozná kotol ktorý bude treba zapojiť a tým pádom vie poradiť, aj čo by bolo vhodné do zapojenia, aj akú veľkosť nádrže, aký dopravník, čo všetko je treba!

Stránka 52 z 58 [ Príspevkov: 578 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 58  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre