Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 4 z 58 [ Príspevkov: 579 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 58  Ďalší

Autor Správa
 Poslať Napísal: 06 Okt 2016, 09:46 

s čistením to bude zrejme rovnaké ako napríklad pri nejakom krbu nie alebo tak?

Poslať Napísal: 06 Okt 2016, 14:14 

SuperMan nie nemusíš to riešiť ani podľa výkonu a podobne. Skús to riešiť podľa toho na aký čas chceš mať od dopĺňania paliva v podstate pokoj. Pretože tie veľkosti sú rôzne, keď napríklad si vezmeš nádrže na pelety, tak tie sú napríklad v atmose v troch veľkostiach. Najmenší je na 163kg, stredný na 325 a najväčší až 650kg..takže záleží to na tebe. Keby si dal najväčší a dáš doplna tak máš vystarané.

Poslať Napísal: 07 Okt 2016, 08:00 

Viktor myslis ze je normalne porovnavat cistenie kotlu a krbom? osobne si myslim ze to je uplne nieco ine...

Poslať Napísal: 07 Okt 2016, 11:02 

toto co si mi napisal tak to su zasobniky ake? na kolko by mi to asi mohlo vydrzat tolko kilov? nevies mi to nejako vysvetlit ako sa mam riadit pri vybere, ze vlastne kolko kg spalim za aky cas a tak...lebo sam neviem ako sa s tym budem pasovat

Poslať Napísal: 10 Okt 2016, 13:15 

To sú nádrže na pelety, tie textilné zásobníky sú trošku iné objemy, ale ak aj to chceš vedieť, tak ti to pohľadám ako to je tam. No tak ono to vychádza 163 kg to je cca na 730kWh... a podľa toho si vieš približne vypočútať ako to je pri ďalších podľa mňa sa podľa toho dá celkom fajn orientovať.. :-)

Poslať Napísal: 11 Okt 2016, 11:40 

Chlapi vedeli by ste mi poradit ktora firma ma lepsie kotle ci atmos alebo froling? Zhanam novy kotol na pelety! Co som sa pytal kamaratov, tak jeden mal dobre skusenosti s jednou firmou, druhy zase s druhou a teraz mam z toho chaos ze z kade si kotol zadovazit. Diky za vsetky rady

Poslať Napísal: 11 Okt 2016, 15:14 

Skolyr ono je dobre kupovat potom vsetko od jedneho vyrobcu? aj teda zasobnik a tak ano? pfu tak tieto prepocty co si mi tu dal tak to je trosku komplikovane na mna :D nevies mi to nejako viac po lopate vysvetlit nech si to viem lepsie predstavit, nech v tom nemam taky gulas?

Poslať Napísal: 11 Okt 2016, 18:15 

Sebastian píše:
Chlapi vedeli by ste mi poradit ktora firma ma lepsie kotle ci atmos alebo froling? Zhanam novy kotol na pelety! Co som sa pytal kamaratov, tak jeden mal dobre skusenosti s jednou firmou, druhy zase s druhou a teraz mam z toho chaos ze z kade si kotol zadovazit. Diky za vsetky rady

Zdar, tak poradiť ti môžeme ale nakoniec aj tak až ty si musíš zvážiť čo áno čo nie. Tiež som stál pred touto otázkou, ibaže ja som premýšľal ešte nad viacerými značkami, nie len medzi dvomi. Preto som si začal čítať články na internete, pozerať stránky výrobcov, čo ako funguje jedno s druhým a aké sú tie kotle atď. Potom som sa stretol so známym čo o kotloch a kúrení predsa len už niečo vie keďže už nejeden kupoval a hovoril som mu nad čím uvažujem a tak a povedal, že nemusím ani rozmýšľať a nech zostanem pri Atmos. Že on má skúsenosti s mnohými značkami, výrobcami ale že čo sa týka kvality a bezproblémovosti tak oni sú top...tak som do toho išiel. Mám ho vyše roka a prvýkrát som ozaj rád že som dal na rady niekoho iného ;)

Poslať Napísal: 12 Okt 2016, 09:26 

SuperMan píše:
Skolyr ono je dobre kupovat potom vsetko od jedneho vyrobcu? aj teda zasobnik a tak ano? pfu tak tieto prepocty co si mi tu dal tak to je trosku komplikovane na mna :D nevies mi to nejako viac po lopate vysvetlit nech si to viem lepsie predstavit, nech v tom nemam taky gulas?

je dobré keď to kúpiť od jedného výrobcu, teda jednej značky tým myslím. Načo si zbytočne komplikovať život nejakým kombinovaním alebo tak chápeš ;) tak to si ma rozosmial, no tak si to vezmi inak 1kW potrebného výkonu zdroja tepla = 325kg peliet/rok ;) je toto pre teba lepšie vysvetlenie? a tam si to už prepočítaš podľa toho koľko kW kotol kúpiš

Poslať Napísal: 12 Okt 2016, 10:37 

SuperMan píše:
teraz ked pises o tom cisteni ma este napadlo, ako je to s odpadom alebo teda s tym co zostane po spaleni? ako casto je potrebne kotol celkovo cistit? pretoze toto je zrejme tiez dost dolezite, alebo??

Tak ak sa bavime o popole tak da sa to riesit aj tzv automatickym odpopolovanim, to znamena ze sa da ku kotlu take automaticke zariadenie, ktore nevyzaduje ziadnu zvlastnu, specialnu obsluhu a pritom zvysuje pohodlie a celkovy komfort takehoto vykurovania. Vyberanie toho popola funguje tak, ze v pravidelnych internaloch taky dopravnik vybera popol z komory a posuva ho. Ale treba si uvedomit aj to ze je podstatne aj zvolit si vhodnu velkost popolnika

Stránka 4 z 58 [ Príspevkov: 579 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 58  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre