Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 3 z 58 [ Príspevkov: 579 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 58  Ďalší

Autor Správa
 Poslať Napísal: 28 Sep 2016, 09:35 

Velos píše:
tam vzhľadovo nejako menší nie je. Čo sa týka objemu tej celej spaľovacej komory, tak tá je pri tomto type 70dm3, čo jasné že pri iných kotloch, ktoré majú vyšší výkon tak väčšinou aj ten objem je väčší. Ono keď si popozeráš stránku výrobcu týchto kotlov, tak tam nájdeš väčšinu vecí dokonca tam nájdeš aj to, že koľko cca dreva sa spáli za hodinu v jednotlivých typoch kotlov

tak to mi je jasne ze lisit sa v niecom musia, aj tomu objemu rozumiem a co sa tyka velkosti otvoru v podstate na palivo tak ten by mal byt u kazdeho takehoto kotla rovnaky, nie? ked uz taketo kurenie, tak zrejme by bolo aj fajn mat zasobnik na pelety, lenze aky velky? to si mam vyberat podla toho aky mam kotol? hmm?

Poslať Napísal: 29 Sep 2016, 10:32 

načo už ti je akože len vedieť aký veľký je ten otvor?? veď nech bude akýkoľvek budeš to vidieť, keď budeš kotol kupovať nie? tak načo to riešiš teraz?

Poslať Napísal: 29 Sep 2016, 13:40 

SuperMan píše:
tak to mi je jasne ze lisit sa v niecom musia, aj tomu objemu rozumiem a co sa tyka velkosti otvoru v podstate na palivo tak ten by mal byt u kazdeho takehoto kotla rovnaky, nie? ked uz taketo kurenie, tak zrejme by bolo aj fajn mat zasobnik na pelety, lenze aky velky? to si mam vyberat podla toho aky mam kotol? hmm?

neviem či to tak má byť, ale asi áno, keď to tak je. Majú rovnakú veľkosť toho otvoru aj keď sú to rôzne typy s rôznym výkonom. Ten otvor som pozeral presne na stránke aby som ti nepovedal nejaké zlé čislo, je to 270x450 mm...Čo sa týka toho zásobníka tak záleží či chceš textilný zásobník alebo takú tú nádrž na pelety a veľkosť je vlastne na tebe, na tvojich možnostiach.

Poslať Napísal: 29 Sep 2016, 14:28 

Brub píše:
načo už ti je akože len vedieť aký veľký je ten otvor?? veď nech bude akýkoľvek budeš to vidieť, keď budeš kotol kupovať nie? tak načo to riešiš teraz?

pretoze asi chce ho kupovat? vies su ludia ktori nemaju chut chodit od predajcu k predajcovi, od kotla ku kotlu a pytat sa. Ale radsej si dopredu zistia co a ako a idu na hotove. Ja tiez si radsej urobit prehlad co je vhodne, aka velkost, kde co a podobne a az potom to idem kupovat. Neviem mne to pride normalne :)

Poslať Napísal: 30 Sep 2016, 08:34 

akože ja chápem, že chce riešiť kúpu tak sa zaujíma o kvalitu a podobne to pochopím, ale načo mu je akože dobré vedieť veľkosť toho otvoru? veď to mu môže byť jedno nie?

Poslať Napísal: 30 Sep 2016, 10:42 

ci textilny alebo nadrz? co je po praktickej stranke lepsie? aj ked asi oba typy plnia ucel tak akoby mali nie? :-) takze teda to nemusim ten zasobnik riesit nejako vzhladom na vykon na typ kotla, ano?

Poslať Napísal: 04 Okt 2016, 10:57 

Velos píše:
svokor má kotol na pelety už cez tri roky a nepočul som ho povedať na to rozhodnutie krivé slovo. Sused viem, že ho od toho odhováral, že prvotná investícia je vyššia že tožvie či sa mu to vráti a nedal sa odhovoriť, kúpil všetko čo bolo potrebné ešte aj zásobník na pelety, nech to má všetko a teraz sa susedovi akurát tak chváli aký je rád že sa nedal odhovoriť. Najväčšia sranda, že ho odhováral človek čo v živote ani len nevidel taký kotol nie ešte aby vedel ako funguje a či je také kúrenie efektívne.

čau dlhšie som tu nebol, ale riešim to stále.Vďaka za odpoveď. Aj mi vieš dať info ako sa pohybujú ceny týchto kotlov? koľko on dal zaň, to mi nevieš zistiť? zaujímalo by ma to celkom, nech aj cenu si viem trošku reálnejšie predstaviť :)

Poslať Napísal: 04 Okt 2016, 13:19 

PanisD píše:
viria viac prach? tak toto je pre mna nieco nove, o tom som nevedel. Ale tak to uz je na nom co mu bude lepsie ci podlahovka alebo radiatory, hlavne si musi ujasnit ako vybrat kvalitny kotol na pelety a co vsetko si pri vybere musi zvazit pretoze vyberat kotol teda sranda nie je :)

Aj pre mňa to bolo niečo nové, ale hovoril mu to niekto, kto to tak doma riešil a hovoril, že by dnes už išiel do podlahovky, tak on do nej išiel a je rád. Takže niečo na tom asi bude.. Tak to verím, že to človeku musí byť jasné, že dôležité je si vybrať kvalitu ;)

Poslať Napísal: 05 Okt 2016, 13:18 

brub tak chce to mat z kazdej strany vzate ci je to fajn ci nie. Ten otvor je v podstate cistiaci otvor, takze mozno prave to ho zaujima ci nebude s tym nejaky problem. Pretoze keby bol ten otvor mensi tak s cistenim by mohol byt teoreticky aj problem ;)

Poslať Napísal: 05 Okt 2016, 15:21 

PanisD píše:
brub tak chce to mat z kazdej strany vzate ci je to fajn ci nie. Ten otvor je v podstate cistiaci otvor, takze mozno prave to ho zaujima ci nebude s tym nejaky problem. Pretoze keby bol ten otvor mensi tak s cistenim by mohol byt teoreticky aj problem ;)

teraz ked pises o tom cisteni ma este napadlo, ako je to s odpadom alebo teda s tym co zostane po spaleni? ako casto je potrebne kotol celkovo cistit? pretoze toto je zrejme tiez dost dolezite, alebo??

Stránka 3 z 58 [ Príspevkov: 579 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 58  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre