Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 131 z 134 [ Príspevkov: 1333 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134  Ďalší

Autor Správa
 Poslať Napísal: 03 Nov 2022, 09:49 

Zolo tak ono ci laddomat alebo termoregulacny ventil, hlavne aby tam nieco bolo.
Vsak hlavne, aby tam nieco bolo, inak to nebude fungovat tak ako ma.
Uskodit to moze jedine kotlu a celemu tomu systemu zapojenia, takze treba tam dat kazdu jednu vec, kazdu jednu suciastku, ktora tam byt ma.

Poslať Napísal: 03 Nov 2022, 12:56 

Najlepšiu istotu, že to bude správne zapojené a spravené máš podľa mňa vtedy, keď objednáš kotol u predajcu, ten ti aj poradí, že čo všetko tam potrebuješ a vie ti poradiť aj podľa skúseností, čo tak ľudia preferujú a podobne. A isto by ti vedel poradiť aj toho technika na zapojenie.

Poslať Napísal: 04 Nov 2022, 10:05 

S tým máš pravdu, ono to zas nie je také jednoduché to zapojenie, ako sa môže zdať na prvý pohľad. Napríklad ste vedeli o tom, že je dobré, keď je akumulačná nádrž aj zaizolovaná? Akože "zateplená"? A že keď ich je viacej, tak je dobré, ak sa to spraví naraz a zaizolujú sa spoločne? Toto som ja napríklad nevedel, kým som sa nestretol s predajcom.

Poslať Napísal: 04 Nov 2022, 12:59 

mne ohladne tohto velmi pomohol aj predajca. ked som bol za nim prvy raz, tak som nevedel poriadne nic, on mi poradil, co si mam pozriet aj doma, ze mi nejde nic akoze nasilu tlacit, nech sa sam rozhodnem. najlepsie ma oslovil z toho vsetkeho Atmos a pren som sa potom nakoniec aj rozhodol. teraz to bude druha zima, co ho mame vlastne.

Poslať Napísal: 07 Nov 2022, 08:53 

Janko toto priznávam, že som tiež nevedel, že sa to dá dokopy spraviť.
Som bol v tom, že proste je nádrž, tak sa zateplí a hotovo, ani mi nenapadlo uvažovať nad tým, ako sa to rieši potom v prípade, že si niekto dá tých akumulačných nádrží viacero.
Trefná poznámka 8-)

Poslať Napísal: 08 Nov 2022, 09:14 

... tak keď akumulačná, tak hádam aj zásobník a dopravník na pelety si nájde v tomto prípade uplatnenie... to je pre mňa už taká samozrejmosť pri takomto kotli, potom je to už v podstate bez starostí a jediné, čo musíš riešiť je to, že nasypeš do zásobníka pelety a potom teda hej, ešte to musíš sem tam aj vyčistiť, resp. odpopolniť.

Poslať Napísal: 09 Nov 2022, 09:27 

Ako ste vedeli, že ktorý typ kotla je pre vás práve ten naj? Že prečo napríklad práve ten peletový zvoliť?

Poslať Napísal: 09 Nov 2022, 10:48 

- jarek - aky mas teraz kotol? chces menit stary za novy alebo ides uplne od zaciatku? potom pozeraj na to, aby mal dostatocny vykon, aby ti vykuril vsetko. mozu byt dolezite napriklad aj rozmery, aby sa ti to vsetko pomestilo. neviem, ci mas specialne na ten kotol vyclenenu technicku miestostno, alebo ho len niekde pichnes. potom by bol skor lepsi taky ten kompaktny. keby si sa rozhodoval podla paliva, tak vies vybrat aj kombinovany napriklad. moznosti je vela a tvoja otazka dost vseobecna.

Poslať Napísal: 10 Nov 2022, 09:33 

mne sa ľúbia tie kompaktné, to je také šikovné. aj kamarát si ho dával, ten nemá napríklad technickú miestnosť zvlášť robenú, lebo tak starší dom, tam sa vtedy nejak na takéto veci nemyslelo. ale normálne ho má na chodbe a nevyzerá to nejak, že sa človek zhrozí, keď ide okolo.

Poslať Napísal: 11 Nov 2022, 10:34 

Netreba sa báť týchto kadejakých možností. Ono čo si všímam, tak to kúrenie peletami, peletové kotle sú v dnešnej dobe vhodnou voľbou. To funguje v podstate samé, sú automatické a majú vysokú účinnosť a to je to, čo asi väčšina z nás chce a požaduje pri kúpe kotla. Nech to funguje bez starostí a hlavne dobre a dlho.

Stránka 131 z 134 [ Príspevkov: 1333 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre