Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 130 z 134 [ Príspevkov: 1333 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134  Ďalší

Autor Správa
 Poslať Napísal: 20 Okt 2022, 10:14 

Tlin hej hej presne toto mam na mysli. - ale tak viacej sa oplati pouzivat tie biele ako hnede si myslim. - aj tak sa tu pisalo. - ale aj tak mi pride do rozmedzie take dost velke, je to rozdiel dvoch dost dni.

Poslať Napísal: 21 Okt 2022, 09:04 

Keď už je reč o peletách, tak mi nedá nespomenúť aj nádrže na pelety, čo sa dajú zakúpiť ku kotle, volá sa to normálne aj zásobníky. Aj podľa kotla aj podľa toho, koľko máš doma miesta sa dajú vybrať rôzne veľkosti. V ponuke bývajú 200l, 500l a aj 1000l. Sú aj nádrže s dopravníkom, tie sú asi vhodnejšie tam, kde nie je v technickej nejak miesta. Tieto sú ale len do objemu 400l.

Poslať Napísal: 24 Okt 2022, 10:30 

Dag tak ja teda doplním, že pri kompaktných kotloch je to trochu inak. Tie sú menšie, tak aj tie zásobníky sú tým pádom logicky menšie. Tieto kotle sú fajn riešením pre malé kotolne a pre domy, ktoré nemajú nejako veľké tepelné straty, že nepotrebujú vyšší výkon. Je to dobré, že je rozmerovo taký akurát, že je ten kotol spratný. Tie zásobníky pri takýchto kotloch môžu byť o objeme 65/175/215l.

Poslať Napísal: 24 Okt 2022, 11:34 

tak jasne, ze to nemoze byt rovnake, ked kotol je mensi, tak logicky aj ten zasobnik musi byt. ale tak stale je lepsi aj ten najmensi ako ziadne si povedzme.

Poslať Napísal: 25 Okt 2022, 08:30 

Toto by som zaradil k takým výhodám a benefitom pri tých kotloch. Že proste je to niečo málo navyše, ale uľahčí to celé to kúrenie pre teba o dosť. Aj keď sa dá správne zapojiť kotol, keď sa dodrží to predpísané zapojenie kotla s akumulačnými nádržami, tak vieš napríklad získať benefit vo forme predĺženej záruky. To tiež nie je na zahodenie.

Poslať Napísal: 25 Okt 2022, 09:45 

Tak prihodim teda aj ja nieco, ze co je fajn, co sa moze radit aj medzi tie benefity, ked uz to takto spominate.
Podstatne je aj to, ze z coho je kotol vyrobeny, ci je plech kvality a o akej hrubke je.
Toto ma tiez svoje opodstatnenie a vplyv na to samotne vykurovanie ;)

Poslať Napísal: 27 Okt 2022, 09:29 

MirmoLuk na to samotne vykurovanie ma docela vplyv aj to, ze ako to mas cele zapojene a spojazdnene. Tym chcem povedat, ze je toto napriklad lepsie nechat na nejakeho odbornika, nez sa do toho pustat sam. Niektore kotle maju predpisane zapojenie napriklad s laddomatom, co je myslim o nieco lepsie ako iba klasicky termoregulacny ventil. Tymto vies zaistit, ze minimalna teplota vratnej vody do kotla bude tych 65°C, cim vyssia bude teplota vratnej vody, tym menej bude kondenzovat.

Poslať Napísal: 27 Okt 2022, 10:14 

... ohľadom toho zapojenia... niektoré firmy, čo vyrábajú a distribuujú kotle si školia aj svojich technikov... čo si myslím, že je lepšie si niekoho takéhoto zavolať na tú inštaláciu, než len tak nejakého pánka, čo sa tomu akože rozumie... toto je taká istota...

Poslať Napísal: 02 Nov 2022, 09:36 

Labok kompaktné sú fajn, no ale taký klasický peletový kotol, tak ten by som riešil asi len v takom prípade, že mám na to zvlášť technickú miestnosť.
Akože nie tak, že len na kotol, aby som to dobre napísal, ale proste je tam podľa mňa nevyhnutnosť mať na niečo takéto vyčlenenú miestnosť.
Keď si zoberieš, že k tomu treba ešte aj iné pozapájať, tak nech sa to pomestí.

Poslať Napísal: 02 Nov 2022, 10:39 

takto to mame doma aj riesene, ze mame normalne spravenu technicku miestnost. predajca ma upozornoval na to, ze je fajn, ak je tam nejake okno, alebo ak moze byt nie uzavreta ta miestnost, ak tam planujeme mat aj ine spotrebice. aby sa to tam nahodou nejak neprehrievalo, ked to pojde vsetko naraz.

Stránka 130 z 134 [ Príspevkov: 1333 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre