Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 126 z 128 [ Príspevkov: 1273 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 123, 124, 125, 126, 127, 128  Ďalší

Autor Správa
 Poslať Napísal: 02 Sep 2022, 09:02 

... Janko myslím, že čím viacej si toho pozrieš a naštuduješ, tým lepšie pre teba... Však robíš to pre seba, chceš mať z toho kotla čo najlepší a najväčší úžitok, tak prečo sa tomu nepovenovať...
... Petterso pekné zhrnutie... Áno, netreba zabúdať aj na takéto "vedľajšie" vybavenie k tomu kotlu... Bez toho to nebude fungovať, tak ako má...

Poslať Napísal: 05 Sep 2022, 07:56 

Efel7 ale to kľudne môžeš kúpiť aj tie hnedé pelety. Treba si vyskúšať, čo ti bude pasovať viacej. Ale tak myslím, že aj tak skončíš pri bielych. Čítal som v nejakej diskusii minulý týždeň, že si niekto pelety aj doma robí svojpomocne. Akurát pri nich asi tá kvalita tiež nebude úplne top. Hlavne daj pozor na to, čo použiješ, lebo zas nie do každého kotla môžeš dať úplne hocijaké pelety.

Poslať Napísal: 05 Sep 2022, 11:33 

akože ja si rád porobím veci doma sám, svojpomocne pokiaľ sa dá. ale toto s tými peletami by som asi neriskoval. však to treba vedieť, čo sa tam môže dať, aby sa dosiahla aj určitá výhrevnosť. preto sa aj rozlišujú biele a tmavé, ide tam v prvom rade o to, čo sa spracováva na tie pelety, aké stromy a aké časti.

Poslať Napísal: 06 Sep 2022, 09:23 

Tak toto veru nie, toto by som neriskoval. Dajú sa kúpiť dobré a kvalitné pelety. Načo používať niečo takéto výmysly. V konečnom dôsledku by si aj tak uškodil len sebe a zaniesol by sa z toho tvoj kotol. Viem, že sú také kotle, do ktorých môžu ísť hocijaké pelety, Atmos má takéto v ponuke bežne, asi každý jeden takto funguje. Ale čím lepšie palivo na vykurovanie zvolíš, tak tým viac benefitov z toho máš.

Poslať Napísal: 07 Sep 2022, 09:10 

ked uz je rec o tych peletach, tak nezabudnite na taku vychytavku, ako je zasobnik a davkovac peliet. pripadne aj snek na odpratanie popola po vyhoreni. cim lepsie pelety, tym menej odpadu, tym padom menej casto treba upratovat. s tym snekom to je fakt len raz za cas, co treba vysypat ten zasobnik, kam odvadza odpad.

Poslať Napísal: 07 Sep 2022, 10:22 

Dobrá poznámka, akurát, že by som to asi nenazýval nejakou vychytávkou ale skôr samozrejmosťou pri tých peletových kotloch. Však len sám sebe tým uľahčíš robotou. Nakúpiš pelety aj do zásoby, však to sa tak normálne robí a potom budeš už len presypávať do zásobníka, nastavíš si ako chceš vykúriť a podľa toho sa to bude samé dávkovať.

Poslať Napísal: 08 Sep 2022, 07:59 

Keď píšeš, že je to samozrejmosť pri peletových kotloch, tak pri iných nie? Pri tých takých na drevo sa niečo takéto nedá namontovať? Akože dávkovač asi nie, to je mi jasné, ale skôr mám na mysli ten šnek ohľadne odvádzania odpadu z kotla.

Poslať Napísal: 09 Sep 2022, 09:53 

Ctibor a tak neviem, ci budem takto skusat. Ked uz viem, taketo informacie, co ste mi popisali o tych peletach a kotloch ako sa to potom sprava. Tak to by som isto radsej tie biele. A teda aj ten zasobnik a dopravnik. Len tam sa je asi tiez viacero toho na vyber, ak sa nemylim.

Poslať Napísal: 09 Sep 2022, 11:28 

efel nemylis sa, je viacero toho na vyber. pri zasobnikoch rozlisujes velkost. presne ti neviem povedat, ze ake velke mozu byt tie zasobniky, ale mozem to pozriet a poslat ti viacej info o tom, takto z hlavy teraz neviem. pri dopravniku vyberas podla toho, ci bude dopravnik podobierat taka noha, takto sa to tusim normalne odborne nazyva alebo si ho das tak, ze bude zaveseny zhora. beries do uvahy hlavne asi teda to, kolko mas na to miesta v technickej.

Poslať Napísal: 12 Sep 2022, 09:15 

TimBR to hej a platí to v podstate pri všetkom nie len pri kotloch. Myslím, že som si to naštudoval dostatočne aj poradiť som si nechal dobre. Nemôžem ja na kotol nič zlého povedať veru, už nám slúži hádam aj osem rokov a bez problémov. Jedine, čo okolo neho treba riešiť, tak tie servisné kontroly.

Stránka 126 z 128 [ Príspevkov: 1273 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 123, 124, 125, 126, 127, 128  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 12 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre