Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 125 z 128 [ Príspevkov: 1273 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128  Ďalší

Autor Správa
 Poslať Napísal: 18 Aug 2022, 08:24 

... Petterso ktorý z nich si vybral a podľa čoho si vyberal?... jasné, že viem, že sa tam sleduje toho viacej, aj sa prihliada na hrúbku plechov, aj na výhrevnosť, záruku a atď...

Poslať Napísal: 19 Aug 2022, 08:12 

Tiež som stál pred touto otázkou, že podľa čoho vybrať, ibaže ja som premýšľal ešte aj nad viacerými značkami, takže to bolo dosť aj náročné aj časovo aj tak na psychiku. Pozeral som aj články na nete, stránky výrobcov, čo ako funguje jedno s druhým a aké sú tie kotle atď. Pomohlo mi, keď mi jeden známy hovoril o kotloch a celkovo kúrení, on už vedel niečo viacej o tom ako ja, keďže nejeden kotol kupoval.

Poslať Napísal: 19 Aug 2022, 11:20 

Treba si nechat poradit, ked mas od koho. Len ma to zaujalo, ze preco viacero kotlov kupoval, ze ci to pre niekoho alebo ci nemal stastnu ruku pri vybere, ale z akeho dovodu vlastne. Ja zase tvrdim, ze pri kureni ako takom nema napriklad zmysel setrit, radsej setrime na inych veciach, ved kopu penazi mesacne vyhodime len tak na nezmysly. Dobry kotol vydrzi dlho, predsa je to vec, kde sa bavime o tisicke eur, ze to nie je len tak vec, co stoji par korun, ze kotol vezmes a vymenis aj kazdy rok.

Poslať Napísal: 22 Aug 2022, 07:19 

Podľa mňa to bolo skôr, že pre niekoho, lebo tak zase si povedzme, že keby mal nejakú nie dobrú skúsenosť s firmou, tak by asi od nej toho nekupoval postupne viacej a viacej. Aspoň môj pohľad na vec.

Poslať Napísal: 22 Aug 2022, 08:30 

Efel7 áno, je to pravda, v pohode keď kúpiš od začiatku biele, tak nemáš čo pokaziť. tam máš aj lepšiu výhrevnosť ako pri tých hnedých. Celkovo je tam viacero výhod, prečo sa viacej oplatí zvoliť si biele. ak by si nevedel, že koľko toho nakúpiť, tak si to vezmi tak, že na 1kW potrebného výkonu zdroja tepla = 325kg peliet/rok. Plus mínus to takto vychádza, pre zorientovanie sa pomôže si myslím aj takáto informácia.

Poslať Napísal: 23 Aug 2022, 08:50 

cize nemam ani spekulovat, ze by som tie druhe kupoval? kolega mi hovorilo, ze ono do kazdeho kotla ani ist nemozu. ale to neviem, co je na tom pravdy. zatial su to viac menej pre mna len cisla, taketo udaje som zatial neriesil, to sa priznavam.

Poslať Napísal: 24 Aug 2022, 10:14 

TimBR nasiel som ATMOS D20PX, vychadzal v tej dobe necelych 3500 eur, ale tak treba ratat aj pri takomto rieseni s tym, ze je dobre mysliet na zapojenie s vyrovnavacou nadrzou, objemy su tam 500 az 1000 litrov, ma to vela vyhod samozrejme, ked sa dava takato nadrz. tento typ kotlov uz vie aj to, ze hlasia, ked je nedostatok peliet, co je dobre, ze sa na to nezabudne, ale je dobre doplnat nadrz na pelety v intervale 1-3 dni. to uz sa da odsledovat casom.

Poslať Napísal: 25 Aug 2022, 09:21 

Reeco to nekupoval pre seba viacero kotlov. Kupoval teda najskôr sebe, potom svokrovcom, potom pomáhal nejakému kamarátovi jeho svokra vybrať a sa to roznieslo po dedine a medzi známymi, že má šťastnú ruku vo výbere, tak mu potom vyvolávali, keď bolo niečo treba. Tak prečo by som si aj ja nenechal poradiť.

Poslať Napísal: 25 Aug 2022, 10:21 

Petterso ale dodam k tomu, ze ta cena kotlov sa pohybuje rozne, ze su aj lacnejsie varianty. ono vsetko zalezi od konkretnych podmienok na kupu kotla a poziadaviek kupujuceho. da sa aj okolo 1000 eur kupit kotol ;)

Poslať Napísal: 30 Aug 2022, 09:21 

.. áno, to je dobré povedať, aby to nebodaj niekoho neodradilo alebo čo.. všetko samozrejme záleží od toho, že akú plochu potrebuješ vykúriť.. to si myslím, že je také prvoradé pri tom výbere... potom má na cenu vplyv aj to, aký typ kotla budeš kupovať, na aké palivo.. potom ešte ku kotlu samozrejme je dobré mať nejakú tu akumulačnú nádrž, termoregulačný ventil alebo laddomat a rôzne ďalšie záležitosti sa dajú ešte dokúpiť..

Stránka 125 z 128 [ Príspevkov: 1273 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 12 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre