Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 122 z 124 [ Príspevkov: 1238 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 119, 120, 121, 122, 123, 124  Ďalší

Autor Správa
 Poslať Napísal: 29 Jún 2022, 08:47 

- FrantisekMelicharrk - tak ako si to aj napisal, ze to mas potom bez starosti. nemusis sa zapodievat nejakym chystanim dreva a castym prikladanim. ked sa tam da aj ten dopravnik, tak to ani nie raz za mesiac len vycistis, neviem, ci to nevychadza aj tak, ze raz za dva mesiace. to uz zalezi potom od viacerych aspektov, ze ake pelety, ako moc kuris atd. podla mna to ma dost vyhod, ze preco sa rozhodnut pre takuto moznost.

Poslať Napísal: 01 Júl 2022, 07:38 

Ono to vychádza tak, že zhruba raz toľko plus aj niečo navyše vychádza to čistenie, keď máš dopravník. Čo si myslím, že za to stojí, tiež som ho dával. Lebo ja pohodlný človek si ľúbim uľahčiť veci, keď sa dá.

Poslať Napísal: 01 Júl 2022, 08:44 

peterko pokial je taka moznost, tak preco nie. tiez si myslim, ze tie technologie idu tak dopredu a tolko toho dokazu, ze by bola skoda to nevyuzit a usetrit si takto cas na nieco ine. teraz v lete, ked je to lacnejsie, tak nakupit pelety do zasoby, uskladnit to a potom uz ma clovek pokoj. len to tiez je fajn tak vyberat dodavatela, ze bud ti to vedia doniest alebo aby nebolo po to treba daleko chodit.

Poslať Napísal: 02 Júl 2022, 07:16 

Ale ten prvý raz by som nekupoval rovno do zásoby nejaké mega množstvá tých peliet. Ono je dobré si aj vyskúšať, že ktoré budú vyhovovať. Aspoň teda ja som na to išiel takto, keď sa kotol kupoval. Neviem, aký sa tu plánuje, ale treba dať pozor aj na to, že či do toho kotla môžu ísť všetky druhy peliet.

Poslať Napísal: 04 Júl 2022, 08:30 

Tak prečo potom rovno nevybrať taký kotol, do ktorého sa môžu dávať aj biele aj hnedé pelety? Však to môže byť len výhoda si myslím. Neviem, či to takto majú všetci, že sa môžu aj také aj také dávať, ale nemyslím. Viem však, že Atmos to takto má napríklad. Volil by som takéto niečo, nevieš, aká situácia môže nastať, že budeš musieť náhodou prejsť z jedných na druhé.

Poslať Napísal: 04 Júl 2022, 12:39 

... s tymto potom ale dost suvisi aj ta udrzba, ze ako casto bude potrebne kotol cistit.. kedze jedny pelety tvoria viacej odpadu ako druhe... s tym suvisi aj to, ze hoc su lacnejsie, tak ich budes musiet viacej spotrebovat a este s tym mat aj viacej roboty... akoze da sa potom ulahcit si robotu tym, ze sa da dat ku kotlu pneumaticke cistenie...

Poslať Napísal: 07 Júl 2022, 13:15 

Cize je lepsie zvolit nejaky iny sposob ako vykurovanie peletami? Drevo napriklad? Ale vsak aj pri tom sa bude tak isto tvorit odpad, nie? Asi nic nie je take, ze sa uplne spali.

Poslať Napísal: 08 Júl 2022, 06:39 

Ale to nie, to si asi inak pochopil, ako to bolo myslené. Tam išlo o to, že či biele alebo hnedé a od toho s odvíja kvalita, výdrž toho horenia a výsledný efekt, že koľko s danými peletami vykúriš a na ako dlho. To nie je tak, že by pelety neboli vhodné. To je podľa mňa akože jedno a záleží od toho, že čo komu viacej vyhovuje. Ak má niekto prístup k drevu za dobrý peniaz, tak jasné, že peletový kotol riešiť nebude. Ale ak je to tak cca rovnako s dostupnosťou atď, tak za mňa je ten kotol na pelety dobrá voľba.

Poslať Napísal: 11 Júl 2022, 10:58 

otazka ohladne peliet. cital som, ze okrem drevenych peliet su aj nejake slamene alebo ake. ako je to potom so spalovanim, nerobi to nejak viacero dopadu a bordelu tak vseobecne? a moze to ist vobec do hociktoreho kotla? nemoze ho to nejak aj zaniest napriklad?

Poslať Napísal: 12 Júl 2022, 11:24 

je pravda, ze peliet je viacero druhov, ale rovnako aj kotlov a nie v kazdom kotly mozes vykurovat hocijakymi peletami... na to si treba dat pozor... ak to nemas uvedene v papieroch, tak kludne sa opytaj na ten tvoj kotol predajcu alebo napis vyrobcovi, ze co ti odporuci... ale nemam uz takto na pocutie dobry pocit z tych slamenych peliet, ak mam byt uprimny...

Stránka 122 z 124 [ Príspevkov: 1238 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 119, 120, 121, 122, 123, 124  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 12 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre