Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 121 z 122 [ Príspevkov: 1216 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 118, 119, 120, 121, 122  Ďalší

Autor Správa
 Poslať Napísal: 10 Jún 2022, 07:45 

... Žanettka ale zase zbytočne by som to neodkladal, pokiaľ už viete, čo chcete kupovať... zase zober si to z toho pohľadu, že keď to vybavíte teraz, tak máš s tým pokoj... nevieš, či po lete zase nevypukne neviem koľká etapa korony alebo čo sa môže kadečo udiať, tu už nikto nič negarantuje, heh...

Poslať Napísal: 13 Jún 2022, 07:26 

- FrantisekMelicharrk - ved to akoze nie, nasypes, naplnis zasobnik, nastavi sa vykurovanie a uz si to same davkuje, kolko potrebuje. to som isiel presne napisat, ze to asi pri vsetkom plati, ze vacsie balenia sa vyplatia viacej a potom este sa viacej oplati nakupovat mimo sezony, to sa da tiez par eur na tom usetrit.
- Jazzen - vies co, praveze nie je to tak u vsetkych vyrobcoch, co som pozeral. moznoze aj toto by bolo take fajn hladisko, ktore si odsledovat pri kupe. lebo tak jeden nevie, aka bude situacia o pat, o desat rokov, ci nebudes nuteny kupit hoc aj tie lacnejsie pelety napriklad. akoze nechcem nic privolavat, ale vieme, ako to chodi. tak to by bola vlastne ako keby taka poistka.

Poslať Napísal: 14 Jún 2022, 08:05 

OOleg veď jasné, ono majú jedny pelety výhody oproti iným, to nepopieram. Len teda som chcel poukázať, že dá sa aj takýto kotol nájsť, kde nerobia problém ani také ani také pelety. Lebo nie všetky kotle vedia takto fungovať.

Poslať Napísal: 15 Jún 2022, 09:24 

potom by sa hodilo napríklad to automatické odpopolnenie k tomu kotlu aj... že teda aj keby sa tam tvorilo viacej toho odpadu a hromadili by sa tam sem tam aj tie nespálené pelety polepené... tak netreba potom tak často čistiť a urobí to kotol v podstate sám za teba...

Poslať Napísal: 15 Jún 2022, 10:14 

NiktoNikto to ti nie je zlý nápad veru. To sa nejak dodatočne montuje k tomu kotlu alebo je to akože jeho súčasť, že rovno s tým ti ho dodajú? Teraz do zimy by som rád niečo vybral a kúpil. Dávam si ešte načas, stále si hovorím, že však času dosť, ale tak aspoň takto infošky zbierať nebude na škodu, nech sa potom lepšie niečo vyberá. Že aj keby som šiel potom k predajcovi, tak budem vedieť aspoň, že o čom mi hovorí.

Poslať Napísal: 16 Jún 2022, 08:16 

... Radain ved jasne, zase su veci, ktore ovplyvnit nevieme, ale je dobre sa na pripadne situacie aj pripravit... svagor byva v bytovke a neskutocne peniaze platia za vykurovanie, tak rozmyslaju, ako by sa odpojili, len ze s tym su zase nejake pokuty spojene a neviem co vsetko mozne.. jeden dodavatel tepla tam je a aj to si nechce nikoho pustit prec... ale chcu zariesit s viacerymi susedmi nejaky kotol, len s tym bude este kopec vybavovaciek a roboty aj kym by sa to popripajali...

Poslať Napísal: 21 Jún 2022, 08:40 

to sa da aj takto riesit do bytovky?

to by mi asi nebolo napadlo, ze je aj takto moznost.

ale tak tam treba v prvom rade brat do uvahy asi to, ze kolki by sa na to napojili, aby sa vedelo, ze aky vykonny kotol treba pozerat.

ohladne paliva, na ktore bude kotol fungovat moze byt tiez narocne sa dohodnut.

Poslať Napísal: 22 Jún 2022, 12:09 

Nevidím dôvod, prečo by sa to nedalo. Akurát treba nájsť kotol, čo by to všetko zvládol vykúriť. Nie je to také jednoduché. Ako isto budem držať palce, aby sa im podarilo osamostatniť, ale bohvie, čo všetko to bude ešte obnášať.

Poslať Napísal: 23 Jún 2022, 07:42 

keby mam hovorit za seba, tak podla mna maju pelety akoze dost benefitov. ked sa na to pozries z takeho eko hladiska, co teraz poslednu dobu dost fici a to je len dobre. pelety sa daju povazovat za obnovitelny zdroj energie. peletove kotle su ucinne, jednoduche na manipulaciu a obsluhu. aspon teda pri kotloch Atmos je to tak, ze si vies aj davkovac na pelety dokupit ku kotlu. cize len nasypes pelety, nastavis kotol a viacej sa nestaras.

Poslať Napísal: 24 Jún 2022, 08:00 

Radain tak to hej, to sú také všeobecné pravdy, v podstate ten kotol máš taký, neviem ako by som to správne napísal. To chcem povedať, že keď takto naplníš zásobník, nastavíš a ešte k tomu kotlu pridáš napríklad ten šnekový dopravník na odpopolnenie, tak to máš bez starostí, bez nejakej obsluhy a podobne. Že ozaj je to už niekde inde oproti tým kotlom, keď si musel podchvíľou dokladať polienka dreva a ešte aj v noci si pomaly dávať budík, aby si nezabudol ísť naložiť, aby ti do rána nevyhaslo.

Stránka 121 z 122 [ Príspevkov: 1216 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 118, 119, 120, 121, 122  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 14 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre