Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 120 z 122 [ Príspevkov: 1216 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 117, 118, 119, 120, 121, 122  Ďalší

Autor Správa
 Poslať Napísal: 25 Máj 2022, 09:48 

… Žanettka tak aspoň nejakú predstavu ste si spravili, že ako to cca vyzerá, čo to obnáša a podobne... Nie dlho, to je už rýchlovka potom, tak buď ho bude mať predajca skladom alebo vám ho objedná a to je záležitosť pár dní, neviem predpokladám tak cca tri dni?.. Plus mínus deň?..

Poslať Napísal: 26 Máj 2022, 10:25 

mirom pozeram, ze uz to niekto zodpovedal, ale este by som mozno podotkol, ze akumulacna nadrz nie je to jedine, na co netreba zabudat. predsa len pri tom novom kotly si treba dat prosto zalezat si myslim. nech je to co najefektivnejsie, nech ho co najviac vies vyuzit a dostat z neho maximum, ale zaroven bez toho, aby sa nenamahal, nepretazoval.

Poslať Napísal: 30 Máj 2022, 09:02 

... mirom akoze ja zase nie som na to nejaky odbornik, aby si si nemyslel... ale napriklad to pneumaticke cistenie, co sa tu aj spominalo, tak to je fajna vecicka by som povedal... jedna z tych, co akoze vyslovene nutne nie su, ale za to, ked to mas, tak ti to vie ulahcit robotu a usetrit cas... taka vec mi napadla, akoze trosku mimo, ale myslim, ze aj tak k veci... ku kotlu mozes mat tiez aj zasobnik s dopravnikom... to je bezne znama vec... a ked teda uz toto doma mas a ze ides do zasobnika dat tie pelety, nasypat, doplnit, tak je lepsie, ked ich tam sypes tak ako keby popri stene, ze nie na priamo, aby sa nejak zbytocne neposkodili, neporozbijali... neviem, to mi tak teraz napadlo, ked som cital nazov temy...

Poslať Napísal: 01 Jún 2022, 08:06 

- jazzen - ked uz si spomenul tie pelety, tak by som len teda dodal, ze treba dat pozor aj na to, ze ake mozu ist do toho kotla. lebo niektore mozu napriklad len tie biele, pri inych je to napriklad jedno, ktore budes pouzivat.

Poslať Napísal: 02 Jún 2022, 11:01 

Radain by som ešte možno dodal, že ono zase tie pelety sa tak často nedopĺňajú, aby si niekto nemyslel, že to podchvíľou tam treba dosýpať. Teda samozrejme záleží aj od toho, že kto si aký veľký zásobník zaobstará. A druhá vec, že viacej sa z finančného hľadiska oplatí kupovať tie väčšie balenia, nie tie malé sáčky. Ale tak to je taký známy fakt, že väčšie balenia asi čohokoľvek sú výhodnejšie.

Poslať Napísal: 03 Jún 2022, 10:13 

Ono keď už, tak by som vybral taký kotol, čo môžu ísť aj také aj onaké pelety, aj Atmos má takéto tie peletové kotly. Viem, že jedny sú menej kvalitné, ale tak tým pádom sú lacnejšie a nevieš, že aká situácia môže nastať, že možno nevyjdu financie, aby sa nakúpili tie lepšie, tak je lepšie mať takto ako keby takú poistku.

Poslať Napísal: 07 Jún 2022, 07:30 

Toooby je to isto vyhoda, ked sa mozu davat oba druhy, ale stale treba ratat s tym, ze pri tmavych bude vyssia spotreba a budu tvorit viacej odpadu, moze pri nich vznikat viacej specencov a takto. viem, ze si to hovoril ako vyhodu kotla, to rozhodne je, len teda na toto netreba zabudat, ze aj v takomto pripade je lepsie uprednostnit tie biele pokial sa da.

Poslať Napísal: 07 Jún 2022, 08:30 

..rybak co spominas tie akumulacne nadrze.. tak skusim doplnil, ze treba dat pozor aj na to, ze aka akumulacna nadrz sa kupuje.. lebo bezne sa nadrze dodavaju bez izolacie.. preto je vhodne zaizolovanie ju mineralnou vlnou do skeletu zo sadrokartonu.. odporuca sa pri mineralnej vlne 12 cm.. alebo potom vybrat taku nadrz, ktora je uz zaizolovana s tou vlnou a je v takom kozenkovom puzdre.. co som to tu prebehol, tak myslim, ze toto sa tu nespomenulo..

Poslať Napísal: 08 Jún 2022, 08:22 

... Radain to ano, to mas pravdu... ale myslim, ze uz vacsinou ti vyrobcovia robia tak, aby si mohol vyuzivat oba druhy peliet... vsak je to isto sikovnejsie a praktickejsie... aj keby si sa rozhodol potom pouzivat iba jeden druh, ale stale nie si nejak obmedzovany...

Poslať Napísal: 09 Jún 2022, 09:05 

Braco10 to áno, tomu som rada, lepšie sa aj o tom rozhoduje, keď už máme o tom takúto predstavu, že sme aj videli naživo a tak. Teraz to moc neponáhľa, tak sme zatiaľ objednávku ešte nerobili, však teraz budú veľké teplá, takže to je v pohode. A keď hovoríš, že tri dni nejak to môže potom trvať, tak to do týždňa by mal byť aj pozapájaný a spojazdnený, keď sa ho pôjdeme zajednať.

Stránka 120 z 122 [ Príspevkov: 1216 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 117, 118, 119, 120, 121, 122  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre