Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 118 z 119 [ Príspevkov: 1187 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 115, 116, 117, 118, 119  Ďalší

Autor Správa
 Poslať Napísal: 13 Apr 2022, 07:22 

Radain tak to ten tisíc litrový, to už musí byť aj riadne veľký teda... potom treba brať do úvahy aj to, že kto má koľko miesta v kotolni... viem, že som vravela, že by sme tú najväčšiu zobrali, nech to je čo najviac bez starostí, ale toto budem musieť nejak preveriť, či sa tam pomestí... rozmerovo je to ako?... to bude nejaký valec, alebo také niečo?...

Poslať Napísal: 13 Apr 2022, 11:14 

OOleg myslím, že si aj čakal, že sa opýtam, čo je to 4 v jednom? Akože kotol, zásobník a ďalej čo teda? Viem aj o tejto možnosti. Kombinovaný to akože nejak nezvažujem, len mi napadlo, že je aj takáto možnosť teda. Ale tento kompaktný by ešte mohol prichádzať do úvahy. Len to záleží od toho, koľko tam viem do zásobníka dať tých peliet.

Poslať Napísal: 14 Apr 2022, 10:37 

fuscher nespominal som to este? som bol v tom, ze ano, inak by som rovno napisal. cisto len peletovy Atmos mame doma. kombinovany som moc nechcel, ani som nejak viacej nad nim neuvazoval, kedze k drevu sa ja neviem vyhodne dostat, takze by mi to bolo zbytocne takto riesit. pelety nakupim do zasoby, ked su za dobru cenu. jednoduchsie sa to uskladnuje a aj mi celkom vyhovuje ten system, ze sa len nasypu do zasobnika a potom sa uz len nastavi, ako chces vykurovat, na aku teplotu a to je cela robota.

Poslať Napísal: 20 Apr 2022, 07:54 

Rybak to ako každopádne, vývoj a technika, technológie idú dopredu aj v tejto oblasti. Aj keď tam je nejaká tá prvotná investícia, tak keď si to tak celé bájočko prerátaš, zhodnotíš, tak na tom kúrení ušetríš. Či už čas, ktorý musíš stráviť napríklad dokladaním alebo financie.

Poslať Napísal: 22 Apr 2022, 10:01 

mirom ano, je to pravda, lebo aj ta vyhrevnost je vacsia vdaka tomu, ake plechy sa pouziju, vdaka tomu, ze pouzijes akumulacku, tym padom vies za menej paliva vykurovat dlhsie alebo viacej, takze su tam rozhodne kadejake plusy.

Poslať Napísal: 25 Apr 2022, 07:45 

Rajdosic a možno aj hej, len som si teda nevšimol. Však ani tie splyňovacie nie sú nejak náročné, tam tiež stačí naložiť raz dvakrát do dňa a nastavíš, čo a ako. Ono majú väčšie tie nakladacie priestory než to bolo kedysi na tých malých pieckach a aj celý ten systém funguje nejak lepšie, tak preto to vydrží aj dlhšie, kým to všetko vyhorí. Ale tak rozumiem, že keď nemáš prístup, tak jednoduchšie je to s peletami, či aj s nákupom alebo so skladovaním.

Poslať Napísal: 26 Apr 2022, 10:18 

rajdosic skusenost s ceskym vyrobcom a peletovym kotlom? ked si spomenul tu predlzenu zaruku, tak mi to hned takto napadlo.

Poslať Napísal: 28 Apr 2022, 08:53 

Ohľadne tých peliet, neviem, či to tu zaznelo, ale treba aj pri tomto si dať bacha na to, aby si kúpil dobré pelety. Ono sú v nich rozdiely a môže to ovplyvniť vykurovanie a celú činnosť kotla, plus si vieš ušetriť aj robotu, ak vyberieš dobre. Na začiatok by som poradil voliť biele a nie hnedé. Pri bielych netreba ani tak často čistiť spaľovaciu komoru, prípade dá sa to riešiť aj šnekovým dopravníkom, ktorý spraví celú túto robotu za teba. Potom len fakt raz za čas, za mesiac, za dva vysypeš tú nádobu, kde dopravník zanáša odpad z kotla.

Poslať Napísal: 02 Máj 2022, 07:10 

... Sobre aký je tam potom rozdiel v tých intervaloch čistenia?... tak celkovo, že ako treba vlastne vykonávať nejakú tú údržbu okolo kotla... a ešte mi napadá potom otázka, že ako je to servisnými kontrolami napríklad... tie sa ako často musia vykonávať?... viem, že niektoré sú proste aj podľa zákona povinné, len neviem, že jak je to presne...

Poslať Napísal: 03 Máj 2022, 12:24 

myslíš rozdiel medzi tým, keď tam máš dopravník na popol a keď nemáš?.. tak zhruba raz toľko to môže byť, aj viac... v prípade s dopravníkom, to môže byť tak raz za nejaké dva mesiace cca by som povedal... ale tak vieš to záleží od mnohých faktorov... to sú len také orientačné údaje... ale kľudne by som odporučil ísť do toho dopravníka...

Stránka 118 z 119 [ Príspevkov: 1187 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 115, 116, 117, 118, 119  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre