Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 106 z 107 [ Príspevkov: 1063 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 103, 104, 105, 106, 107  Ďalší

Autor Správa
 Poslať Napísal: 29 Sep 2021, 08:15 

Milan44 aká je tam dodacia doba? To by nemalo myslím dlho trvať. Myslel som si, že zvyknú mávať takéto veci skladom. Alebo možno aj majú ale teda v nejakom centrálnom sklade, alebo ho musia len presunúť k tvojmu predajcovi. Ten pán má tiež kotol teda od nich tipujem. Ti nevedel poskytnúť nejaké info, čo by sa ti hodili?
Ďurino ak chceš, aby boli kvalitné a tým pádom aj lepšie vykurovali a dlhšie horeli a všetky tie ostatné benefity, ktoré sme tu už spomenuli, tak áno. Akože iná alternatíva peliet? Viem o tých drevených a rastliných, že by bola aj nejaká ďalšia možnosť, to veru neviem. Keď tak sa skús opýtať ešte na predajni, ale nemyslím si. Pardon teda, som to asi prehliadol. Mám aj ja veru, ale nie som v tomto taký nováčik, už je to pár rokov, čo som domov kupoval kotol.

Poslať Napísal: 01 Okt 2021, 10:52 

delar hej presne, sam sa dopracujes ku vsetkemu, co potrebujes. chvalim takyto pristup, kiezby to tak bolo vo viacerych pripadoch. sam si pozries a nemusis rovno ohlasovat predajcu alebo vypisovat niekam maily. povodne to tak bolo aj u nas, ze nam dal nejake prospekty, ale som si povedal, ze ked uz sme tam prisli, tak neodideme, kym nevyberieme a neobjedname. a ti poviem, ze som sa dobre rozhodol. pelety sme zatial nekupovali, ze to vybavime potom, ked dorazi kotol. to je uz najmenej by som povedal. takto by to malo nejak cele vyzerat.

Obrázok

Poslať Napísal: 04 Okt 2021, 09:32 

radain nejak vseobecne si si to neskusal pozerat? ono zase lepsie ist nepripraveny k predajcovi ako vobec a odkladat to. nemam kotol a ani som nikomu nepomahal s kupou. vlani boli take spekulacie, ze by sa domov poriesil novy kotol, ale nakoniec sme ostali este pri tom starom. nechal som sa ukecat, ze to ma este cas. ale uz to nevidim na dlhu zivotnost toho starca. bude treba aj nam novy. uz vtedy som si zistoval vsetko potrebne, takze budem aspon vediet, z coho vychadzat, od coho sa odrazit. tusim som ti pridaval odkaz na predajcov jednej firmy. tak od nich mam v plane kupit ten novy kotol potom. preto som ti aj poradil ist na to cez nich.

Poslať Napísal: 05 Okt 2021, 09:05 

Myslíš teraz všeobecne, aká je dodacia doba, alebo konkrétne v mojom prípade. Záleží asi aj od toho, kde majú na predajni najbližšie ten konkrétny kotol, aby ho vedeli presunúť k zákazníkovi. Hovoril mi predajca, že sú prípady, kedy aj na druhý deň už je k dispozícií voľný model. V mojom prípade to boli nejaké štyri dni tuším. Čiže som som pripravený, už môže zima začať. Však ako každý rok, tak aj teraz predpovedajú najhoršiu zimu za posledných neviem koľko rokov.

Poslať Napísal: 05 Okt 2021, 09:53 

- brado ale tak skusal, coze by nie. ale bol si som vdacny za odporucanie nejakej konkretnej znacky. ine je, ked si len tak precitam vseobecne informacie a ine, ked mi niekto povie svoje skusenosti. to nebolo veru asi mne, aspon som nic take nepostrehol teda. mohol by si to este raz spomenut? lebo patrat po tom v celej diskusii, tak do toho sa mi moc asi nechce. mozno aj niekto dalsi by ocenil tuto radu potom. preco ste ostali pri starom, ked si to mal takto cele nastudovane. teda podla toho tipujem, ze si sa pripravoval na to, ze sa bude kupovat.

Poslať Napísal: 06 Okt 2021, 13:00 

JozefBBB mohol by si napísať aj od koho? Ja som vybral od jednej českej fimy. Mi odporučil kamarát, že keď prerábali starší dom, čo kúpili, tak podľa ich požiadaviek im najviac pasoval od nich. My sme v podobnej situácií, tak som tiež vyskúšal. Zašiel som rovno za predajcom a ešte v ten deň sme robili aj objednávku. Podľa mňa som jeden z mála, ktorému sa to podarilo takto rýchlo vybaviť. Čiže biele pelety. Okej to mi stačí, nebudem silou mocou hľadať nejaké ďalšie alternatívy.

Poslať Napísal: 07 Okt 2021, 10:42 

Milan44 takže to celkom rýchlovka. Keď je človek rozhodný a vie, čo chce, tak behom týždňa už môže fungovať s novým kotlom. Parádna vec. Preto sa pýtam, lebo sused vybavoval tiež nový kotol do domu a on naň čakal nejaké tri týždne sa mi zdá, no cca mesiac to bol. Tak ale to bola úplne iná firma než tá, o ktorej sa tu mi rozprávame. Preto je dôležité pri rozhodovaní sa prihliadať aj na takéto veci a nehladieť vyslovene len na cenu.
Ďurino čožeby nie, ale keď hovoríš, že máš vybraté od českej firmy, tak mám pocit, že to bude tá istá ako aj v mojom prípade. Kupoval som od Atmosu kotol na pelety. Tak potom si rýchlo vybavil, prišiel si do predajne a rovno odchádzal aj s objednávkou domov. Niektorí sa vedia rozhodovať aj mesiace a stále pri niečom váhajú. Ale tak rozličné sme povahy. Ja som bol tak niekde uprostred, keď sme kupovali kotol domov. No pravda, tie biele budeš mať fajn, tiež tieto používam.

Poslať Napísal: 11 Okt 2021, 08:32 

rybak si tvrdy postoj zaujal na koniec. a asi si aj dobre spravil, ze si sa k tomu takto postavil, bohvie dokedy by sa to este tahalo. takze kotol je uz aj doma teda, ci ako? dodanie tam netrva nejak dlho. takze takto na tej nohe bude dopravnik? neuvazovali ste nad tym zavesnym?

Poslať Napísal: 11 Okt 2021, 10:33 

Veď to som sa išiel hneď pýtať, že to tiež od nich kupoval kotol, lebo sa mi tam nezdala tá dodacia doba. Tak vieš, pri každom je to inak. Preto ja som rád, že u nich sa tak dlho nečaká. Aj na to sa prihliadalo pri rozhodovaní sa, od ktorej firmy sa bude kupovať. Nie je to celé veru len o cene, ale do úvahy treba brať aj takéto bokovky, ako to ja volám. Či už táto dodacia doba, servis alebo napríklad záruka. Tak to máme na to potom dosť podobný názor.

Poslať Napísal: 12 Okt 2021, 07:56 

rybak este zaciatkom roka som chcel kupovat novy kotol do domu, ale nakoniec sa z toho nejak upustilo. teraz na to prisiel cas, nazbierali sa aj financie, tak reku sa do toho pustim este takto narychlo. som si vsimol, ze si pridaval foto kotla, tak preto adresujem spravu priamo tebe. ci by si mi vedel teda poskytnut v skratke nejake informacie, ako to co najrychlejsie a najlepsie vybavit cele. zima je uz za rohom sa mi zda, tak nech to mam na poriadku.

Stránka 106 z 107 [ Príspevkov: 1063 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 103, 104, 105, 106, 107  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 26 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre