Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 101 z 107 [ Príspevkov: 1063 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104 ... 107  Ďalší

Autor Správa
 Poslať Napísal: 22 Jún 2021, 11:14 

Ako je to s dávkovaním peliet? Kotol si to zabezpečuje sám že jaké množstvo potrebuje?

Poslať Napísal: 23 Jún 2021, 14:30 

franto ano, kotle na pelety su uz celkom automaticke, ze nemas ty starosti vlastne dokopy s nicim len ide o to aby si mal dost peliet v nadrzi na pelety, to je vsetko ;-)
viem lebo cca takto pred rokom sme so svokrom vyberali kotol novy, pozerali sme aka je ponuka, ako je to s obsluhou a vela ineho a teda ti poviem, ze sa mi to pozdava ako riesenie vykurovania do nejakeho vacsieho domu

Poslať Napísal: 24 Jún 2021, 11:17 

rybak a napokon to ako u vás dopadlo? aj ste niečo vybrali, či ako?

Poslať Napísal: 28 Jún 2021, 08:21 

caute, precital som si par prispevkov, ale mal by som aj ja nejake otazky. ak sa najde niekto, kto mi poradi, budem len rad :) manzelka podedela po rodicoch mensi rodinny domcek. rozhodovali sme sa, co s nim, ci predat, ci nechat. nakoniec sme sa rozhodli, ze si ho nechame a prestahujeme sa z bytu po 34 rokoch. lenze dom vyzaduje samozrejme par uprav, aby bol podla nasich predstav. a tu prichadza moja otazka. co s kotlom? drevo ci pelety? osobne sa priklanam k peletam, ale nemam problem nechat si to vyhovorit :) dom je mensi, takze zvlast technicku miestnost nespravim.

Poslať Napísal: 28 Jún 2021, 11:53 

delar povodne sme mali vybrate znacky tri. svokor je dost pedant, tak mi nakazal o tom nastudovat na ich strankach vsetko spredu zozadu, porovnali sme to a najlepsie nam vysiel Atmos. svokrovi sa pacilo, ze si je to ceska firma a skolia aj slovenskych technikov. svokor vyrastal v cechach, takze mu to bolo srdcu blizke, toto cele ceskoslovenske prepojenie, co ti budem hovorit. ale priklonil som sa k tomu. lebo technik pride, namontuje, porobi a mozes si ho volat na dalsie pripadne servisy a kontroly. vies, ze nemusis uz nikoho dalsieho zhanat potom.

Poslať Napísal: 29 Jún 2021, 09:05 

rybak to s tým technikom, čo spomínaš mi pripomenulo našu situáciu. kotol sme riešili cez jedneho známeho. namontovali, ale ďalší servis už nezaručovali, že budú vykonávať, že to aby sme si potom niekoho našli, keď to bude aktuálne. reku okej, veď poguglime, nájdeme... no vôbec to nešlo tak ľahko... preto teraz toto, čo si písal s tými technikmi by brala rozhodne ako veľkú výhodu.

Poslať Napísal: 29 Jún 2021, 11:23 

milan44 Som na tvojej strane, čo sa týka peliet. Aspoň pre mňa je jednoduchšie nakúpiť pelety, nasypať do zásobníka a nestarať sa viac. S drevom máš predsa viacej starostí, ak nekúpiš rovno naštiepané, tak stráviť čas ešte pri tom, musíš ho niekde aj skladovať, dať bacha aby bolo dobre preschnuté. Pelety mi prídu rozhodne skladnejšie. Naštuduj si ale, či máš niekde v okolí dodávateľa, aby si sa nemusel ďaleko trepať kvôli nim. Možno bude niektorý dodávateľ poskytovať aj dovoz. To si pôjdem rovno aj pozrieť. Ja pohodlný človek, uľahčím si všetko, čo ide :D

Poslať Napísal: 30 Jún 2021, 10:08 

milan44 Túto tému som komentoval už dávnejšie, ale toľko dozadu si sa asi až nedočítal :D Spomínal som vtedy, že pri peletových kotloch je fajn že majú automatické dávkovanie peliet. Nasypeš pelety do zásobníka a ten si automaticky dávkuje, aby dosiahol určenú výhrevnosť. Pelety nemusíš doplňať často, záleží od veľkosti zásobníka, čím väčšia, tým menej často. V tvojom prípade to bude asi ten najmenší, možno stredný. Tiež čistenie spaľovacej časti a vyberanie popola, to ti stačí robiť tak raz za mesiac cca.

Poslať Napísal: 02 Júl 2021, 10:53 

JozefBBB no si urobil chybu, ze si mi odpisal, teraz pride vela otazok :D ten zasobnik je najlepsie kupit asi rovno s kotlom, co? neviem veru, ci by som ja zmestil aj ten stredny, budem sa musiet uspokojit s tym najmensim. ale vsak aj ten bude lepsi ako ziadny. a rovno sa k tomu daju kupit aj pelety, ci na tie si potom uz ja zhanam dodavatela?

Poslať Napísal: 06 Júl 2021, 09:08 

Čo sa týka peliet, viem, že je lepšie ísť do tých bielych, ktoré sa vyrábajú z mäkkého dreva, sú bez kôry a neobsahujú nejaké odpady. Cez víkend sme sa vracali z pobytu a po ceste som si všimol bilboard, kde sa spomínali ekopelety. Viac som si toho nestihol všimnúť, keďže som šoféroval. Viete o tom niekto viac? Či ide o tieto biele pelety alebo je to niečo iné? Viem, že sú aj rastlinné pelety, či to budú tieto alebo je to úplne niečo ďalšie.

Stránka 101 z 107 [ Príspevkov: 1063 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104 ... 107  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre