Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 2 z 65 [ Príspevkov: 648 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5 ... 65  Ďalší

Autor Správa
 Poslať Napísal: 23 Sep 2016, 10:30 

Kotol akoby mal byt zapojeny??? ved na to by mali byt urcite nejake schemy, nie? a aj tak si myslim ze sam by si si ho nezapajal, alebo?? :mrgreen: :mrgreen:

Poslať Napísal: 23 Sep 2016, 11:28 

hans0447 píše:
Velos píšeš že tvoj svokor má kotol na pelety, čo za kotol dával? Pretože mne manželka piští už mesiac za ušami že by bola rada keby som konečne kúrenie dal na poriadok, len ja už mám z toho všetkého taký chaos, že až. Neviem akoby kotol mal byť zapojený, či mi stačí samotný kotol alebo čo všetko ešte k tomu potrebujem :oops: :oops:

čo za kotol dával? dával od Atmosu, konkrétne fotku zo svokrovej kotolne síce nemám, ale našiel som typ, ktorý si kupoval. Kúrenie netreba odkladať je dobré to riešiť čo najskôr pretože čo kým vyberieš správny kotol, tak tiež to nie je zo dňa na deň ale to aj trošku trvá, keď si chceš zvážiť všetky pre a proti chápeš. Tu nájdeš ten kotol ;-) http://www.imageno.com/rnnk4nl8patepic.html

Poslať Napísal: 25 Sep 2016, 12:14 

Velos tento kotol, čo si mi poslal tak on má aký výkon, čo je to za typ? mne je to jasné, len mám obavy aby sa mi podarilo vybrať ten pravý aby som potom nemusel riešiť dáke problémy

Poslať Napísal: 25 Sep 2016, 12:15 

Alojz píše:
Kotol akoby mal byt zapojeny??? ved na to by mali byt urcite nejake schemy, nie? a aj tak si myslim ze sam by si si ho nezapajal, alebo?? :mrgreen: :mrgreen:

z kade to mám vedieť či sú na to nejaké schémy, keď som sa tomuto nikdy nejako nevenoval?

Poslať Napísal: 26 Sep 2016, 14:37 

je to konkrétne typ D15P..čo sa týka objemu spaľovacej komory, tak tento kotol patrí medzi tým trošku menším, sú aj väčšie záleží od toho aký potrebuješ. Pokiaľ nebudeš nejako šetriť, riadiť sa podľa ceny, ale budeš sa riadiť podľa toho aby to bolo čo najlepšie riešené aby si mal všetko čo k takémuto kúreniu potrebuješ tak nevidím nejako dôvod na problémy s kotlom

Poslať Napísal: 26 Sep 2016, 17:09 

To akoby mal byť kotol zapojený to by aj mňa zaujímalo. Našiel som viacero schém na internete, ibaže sa v tom nejako neviem vyznať. Pozeral som aj príslušenstvo ku kotlom a to tiež mám dilemu aký veľký zásobník na pelety. Je toho toľko na mňa, že už neviem kam skôr :|

Poslať Napísal: 27 Sep 2016, 13:56 

Franto píše:
To akoby mal byť kotol zapojený to by aj mňa zaujímalo. Našiel som viacero schém na internete, ibaže sa v tom nejako neviem vyznať. Pozeral som aj príslušenstvo ku kotlom a to tiež mám dilemu aký veľký zásobník na pelety. Je toho toľko na mňa, že už neviem kam skôr :|

vyznať sa v tých schémach ani nie je také ťažké, ono sú to viac menej všeobecné schémy. Našiel som schému k atmos kotlu, ktorá mne dosť pomohla, keď sme kúrenie riešili...a je podľa mňa dosť zrozumiteľné v nej, kde čo má byť. Čo všetko je potrebné pred zapojením riešiť a čo všetko si zaobstarať. Ja som bol v tomto smere laik veľký ale toto mi pomohlo :) http://www.imageno.com/7g8v2o4qc4z4pic.html

Poslať Napísal: 27 Sep 2016, 17:17 

Velos píše:
je to konkrétne typ D15P..čo sa týka objemu spaľovacej komory, tak tento kotol patrí medzi tým trošku menším, sú aj väčšie záleží od toho aký potrebuješ. Pokiaľ nebudeš nejako šetriť, riadiť sa podľa ceny, ale budeš sa riadiť podľa toho aby to bolo čo najlepšie riešené aby si mal všetko čo k takémuto kúreniu potrebuješ tak nevidím nejako dôvod na problémy s kotlom

v akom smere to myslis ze je mensi? velkostou akoze vzhladom alebo celkovo vnutornym objemom? ze sa do neho nevmesti tolko peliet ako do nejakeho ineho? zaujimal by ma aky je tam objem, kolko paliva sa tam da dat?? hm???

Poslať Napísal: 28 Sep 2016, 08:23 

Franto píše:

jednu schému som videl, že ti sem už Maroz hodil...ale ak chceš si rozšíriť prehľad a pozrieť prečo sú tie schémy také rôzne a pre ktoré kotle aká schéma je a podobne, tak skús pozrieť toto http://www.atmos.eu/instalace-kotlu/dal ... -zapojeni/ - tu sú v podstate doporučované zapojenia aj vzhladom na to či dávkovanie palive je automatické alebo manuálne a podobne

Poslať Napísal: 28 Sep 2016, 08:30 

SuperMan píše:
v akom smere to myslis ze je mensi? velkostou akoze vzhladom alebo celkovo vnutornym objemom? ze sa do neho nevmesti tolko peliet ako do nejakeho ineho? zaujimal by ma aky je tam objem, kolko paliva sa tam da dat?? hm???

tam vzhľadovo nejako menší nie je. Čo sa týka objemu tej celej spaľovacej komory, tak tá je pri tomto type 70dm3, čo jasné že pri iných kotloch, ktoré majú vyšší výkon tak väčšinou aj ten objem je väčší. Ono keď si popozeráš stránku výrobcu týchto kotlov, tak tam nájdeš väčšinu vecí dokonca tam nájdeš aj to, že koľko cca dreva sa spáli za hodinu v jednotlivých typoch kotlov

Stránka 2 z 65 [ Príspevkov: 648 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5 ... 65  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre