Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 84 z 84 [ Príspevkov: 840 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 80, 81, 82, 83, 84

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Krbová vložka na bungalov
 Poslať Napísal: 24 Aug 2022, 11:02 

nestol najideálnejšie je nechať si v tomto poradiť od krbára, ktorý sa krbom venuje a vie, čo je kedy vhodné, treba brať ohľad aj na to, či to bude ako vodník alebo akumulačná obostavba alebo čo teda konkrétne a aj na základe toho vybrať ;)

Poslať Napísal: 25 Aug 2022, 07:57 

len to tiez nie je krbar ako krbar, dnes je ich uz na trhu vacsie mnozstvo a teda je dobre pozriet cech a to ako krbar dlho funguje, ci ma znalosti ktore su pri takomto odbore potrebne, lebo tam ide o bezpecnost a to je dost zasadna vec, my mame krb od Deltaka, ti funguju uz roky, maju vlastnu znacku krbovych vloziek a vedia vysvetlit ako funguju aj vsetko okolo toho a to su veci, ktore nie je na skodu vediet 8-)

Poslať Napísal: 06 Sep 2022, 07:59 

toto by mal krbar vediet vysvetlit, to je fakt, mal by vediet, ze ako spalovanie v krbe funguje, to proste bez debaty, ale niekde kde sa priamo krbom nevenuju tak ti nevedia vela povedat, to je proste tak, ale ja tiez ked nieco idem kupovat, do coho mam dat nemale peniaze tak chcem mat prehlad, co a jak ;)

Poslať Napísal: 09 Sep 2022, 10:32 

myslíš, že sú akože nejaké zásadné rozdiely v spaľovaní, čo sa týka krbu?
lebo neviem si to celkom predstaviť, že aký v tom môže byť rozdiel??

Poslať Napísal: 12 Sep 2022, 13:09 

Rozdiel je v tom, či drevo proste len rýchlo zhorí alebo či horí efektívne, to si vieš pozrieť aj v parametroch pri krbových vložkách, že aká je efektivita, aká je účinnosť kúrenia danou vložkou a hneď vieš že čo sa ako oplatí.
Tiež som na začiatku nevedel, nemal predstavu, ale postupne som si pozisťoval a teda už viem na čo si dať pozor.

Poslať Napísal: 13 Sep 2022, 09:45 

Janicko moj nazor je taky, ze kazdy kto chce krb by sa mal najskor pozhovarat s krbarom, aby vedel, co to vlastne vsetko obnasa. Ze to nie je len, ze si niekde kupim za 400 euro krbovu vlozku a tam to pre mna konci a cakam od toho, ze mi vykuri cely dom.
To vobec nie je cesta.

Poslať Napísal: 21 Sep 2022, 08:30 

juraj a kolko dnes tak bezne stoja krbove vlozky, co je akoze taka normalna cena, kolko sa za take nieco oplati dat? co je vhodne?
lebo celkom som nepochopil ten komentar, co si pisal, ze ako si to vlastne myslel?

Poslať Napísal: 23 Sep 2022, 08:17 

Lenon oplatí sa aj viac investovať. Okolo troch tisíc je taká zlatá stredná cesta by som povedal, sú aj lacnejšie, aj drahšie, záleží aj od výkonu, aj od toho aké je presklenie, ale teda moja skúsenosť je taká, že oceľová vložka je drahšia ako liatinová, ale teda zvládne a vydrží oveľa viacej a to je to postatné.

Poslať Napísal: 27 Sep 2022, 07:42 

Brokio no to je to podstatné, aby vydržala a prežila roky bez toho aby s ňou boli nejaké patálie alebo niečo...Zato mne trvalo dlho kým som sa rozhýbal, kým som vedel, čo asi by som chcel...Ale stálo to za to...Teraz už kúrime v krbe...Je to nejaký ten piatok a teda nemenil by som...Pri dnešných cených plynu je to vykúpenie... :mrgreen:

Poslať Napísal: 30 Sep 2022, 07:42 

lenon neriad sa cenami v hobby marketoch lebo to su podla mna take dost zavadzajuce ceny... to nie je taka kvalita ktora ti vydrzi roky a to je podla mna zasadny problem... skus pozriet Deltako krbove vlozky... mam od nich a vyhovuje mi ten krb... sice je fakt, ze na zaciatku som viac investoval, ale stalo to za to... lebo aj pat rocnu zaruku som nan mal a tiez proste nemal som pri montazi, stavbe ziadne starosti... zeby som ja musel nieco robit alebo zhanat...

Stránka 84 z 84 [ Príspevkov: 840 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 80, 81, 82, 83, 84

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre