Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 81 z 82 [ Príspevkov: 814 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 78, 79, 80, 81, 82  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Krbová vložka na bungalov
 Poslať Napísal: 13 Jan 2022, 09:12 

Vzhlad ano ten moze byt rovnaky na oko, ale rozdiely su v tom z coho je krbova vlozka, aky ma system spalovania, ci ma aj system cisteho skla a taketo veci. Lebo to je podstatnejsie ako to ako vyzera, to uz take dolezite neni.
Aj ked samozrejme, ze krb je vacsinou dominanta obyvacky, ale teda podstatne je to aby fungoval, vyhrieval dom ako treba.

Poslať Napísal: 18 Jan 2022, 09:13 

uvec môžeš mi niečo bližšie napísať k tomu materiálu, že aký by sa mal teda používať aby odolal teplote a aby z toho neboli nejaké problémy?
myslíš, že napríklad ten ytong by mohol časom sa rozpadnúť alebo niečo také?

Poslať Napísal: 25 Jan 2022, 08:06 

Myslím, že áno lebo on nie je výrabaný na takéto účela jak sa tu bavíme. Ani sdk nie je dobrá voľba. Potom sú najlacnejšie materiály ako kalcium silikáte dosky a superizol, ktoré sú už v súlade s normami ktoré máme, čo sa týka požiarnej bezpečnosti, ale problém je ten, že zloženie tohto materiálu sa podobá kriede. Tým pádom takéto krby sú veľmi prašné a jak vzduch prúdi tak sa časti môžu uvoľňovať. A to nie je dobré.
Ale Deltako, čo nám robili krb, tak používajú Vermikulit, ten je neprašný a spĺňa všetky normy, ktoré je treba.

Poslať Napísal: 31 Jan 2022, 19:33 

uvec toto som napriklad nevedel ani ja ako sa to lisi, kym som sa nestretol s clovekom co krby robi, pretoze ozaj ako laik to som ani len nemal jak vediet, na nete je sice kvantum informacii, ale zorientovat sa v tom, co je ozaj odborne a co nie je tazke :?

Poslať Napísal: 09 Feb 2022, 11:01 

Juraj na nič je to, že ozaj sa v tom zorientovať, to je najťažšie, že čo vlastne je pravda, čo je vhodné na stavbu krbu.
Lebo sú aj rôzne nepravdy a keď sa tým človek bude riadiť tak môže na to doplatiť, my sme boli radi, že máme všetko OK, proste aj s razítkom, že je to dobre krb urobený a je to bezpečné.

Poslať Napísal: 23 Feb 2022, 07:50 

čiže ak by boli urobené na poschodie prieduchy, tak nimi by sa mohol ten prach na poschodie dostávať, hej? dobre to chápem?
koľko je taká bežná záruka na krby? s čím tak cca môžem rátať?

Poslať Napísal: 25 Feb 2022, 09:57 

rátať môžeš tak s dvomi rokmi,niektorí ti vedia dať aj tri,ale teda viacej to je skôr rarita ako pravidelnosť,čiže to si zakaždým zisti.ja vďaka tejto diskusii som sa dostal minulý rok k Deltaku a tí dávajú 5 rokov záruku a aj záručný servis,plus ak by bolo treba tak aj pozáručný nie je problém pre nich a to je dobré,že vieš že keby niečo tak sa môžeš na nich spoľahnúť.

Poslať Napísal: 08 Mar 2022, 14:17 

taku zaruku? este som sa s tym nestretol, co som dostal ponuku tak ozaj len tri roky, viac mi nebol ochotny nik dat a teda kazdy samozrejme este aj inu krbovu vlozku, tak po pravde mam hlavu ako balon, co urobit ako sa rozhodnut :|

Poslať Napísal: 13 Apr 2022, 21:36 

neskusal si oslovit tu firmu, co ti tu napisali? ved to tiez by mohla byt cesta, ked davaju taku zaruku to myslim, ze musi sediet kazdemu, ved v dnesnej dobe prave na tu dlzku zaruky vela ludi prizera, tiez som taky zato viem ;)

Poslať Napísal: 20 Apr 2022, 12:33 

Dĺžka záruky je pre mňa z veľkej miery rozhodujúci faktor.To akože bez debaty.Len každý to môže mať inak,ale u mňa je to takto ako píšeš.Ale pri firme je dobré to,že sa máš na koho spoľahnúť,že ak sa obrátiť na firmu,ktorá má roky skúseností tak si pokojnejší,aspoň ja som. Lebo na začiatku som si aj pozeral,že ako sa krb stavia.Čo všetko k tomu treba,ale bolo toho teda ozaj kvantum a vyznať sa nie je jednoduché.

Stránka 81 z 82 [ Príspevkov: 814 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 78, 79, 80, 81, 82  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre