Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 78 z 79 [ Príspevkov: 788 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 75, 76, 77, 78, 79  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Krbová vložka na bungalov
 Poslať Napísal: 18 Okt 2021, 08:59 

Čau Hrbol...Ale v dnešnej dobe by to podľa mňa mala byť samozrejmosť, že vlastne myslieť až za roh alebo ako sa to hovorí...Lebo teda ceny idú hore, čo sa týka všetkého a teda aj kúrenia a plyn a elektrina, to proste furt pôjde hore a hore, čiže treba na to myslieť...Pri kúrení drevom je fakt, že teda drevo sa musí nachystať na zimu...Ale to je to najmenej...Je to taká príjemná robota aspoň teda u nás...

Poslať Napísal: 21 Okt 2021, 07:57 

zdar
miky dnes nie je problem ani kupit si drevo nastiepane a je to bez starosti, takze ono je to o tom ako clovek chce, ale teda mat krb je dobra vec najma ked elektrina vypadne, kedysi sa to stavalo castejsie jak dnes to je fakt, ale teda moja skusenost je taka, ze za posledne obdobie dost vypadava a to nielen ze v noci, ale aj pocas dna aspon u nas, dokonca teraz niekedy planuju odstavku skrz nejake zmeny, co budu robit, cize je to taka istota, ze clovek bude mat teplo beztak

Poslať Napísal: 22 Okt 2021, 06:45 

Nie je to len o tych cenach, ale si vezmi fakt ze jak tu pisal o elektrine, ze vypadne a niekde clovek byva na okraji lesa, niekde na dedine tak to prijemne nie je ani zdaleka.
Ale teda pre mna krb je aj takou srdcovou zalezitostou, cize my sme v tom mali viac menej jasno, sice nemal som vobec predstavu ake su ceny, ake su rozdiely, ale hlavne treba si uvedomit, ze bezpecnost to by malo byt klucove.

Poslať Napísal: 25 Okt 2021, 10:31 

o cenách na začiatku má asi len veľmi málo ľudí predstavu, viem to podľa seba, mal som akurát tak prehľad o cenách vo veľkých marketoch, ale teda to vôbec sa nedá porovnať s krbovou vložkou od krbára, ktorý ti všetko na komplet urobí, to v Deltaku keď sme boli sa pozrieť a informovať ako čo prebieha pri takej stavbe krbu, tak som hneď precitol, že keby som kúpil v markete vložku čo som pôvodne pozeral tak asi by to boli peniaze von komínom a musel by som si to sám spraviť :mrgreen:

Poslať Napísal: 26 Okt 2021, 09:48 

Toto je inak problém, lebo krbár sa nepostaví za akúkoľvek značku, proste ak nevie ako funguje, či je spoľahlivá, či spoľahlivo spaľuje, tak to si na triko niektoré vôbec nevezme a teda úplne tomu rozumiem.

Poslať Napísal: 28 Okt 2021, 13:17 

Niet sa tomu čo čudovať, predsa len keď dáš robiť nejakému krbárovi krb tak ráta sa tým, že proste bude niesť za to aj zodpovednosť keby sa niečo stalo. A teda keď nemá s niečím skúsenosti, tak ani ja by som do toho nešiel.
Tak ako by som si nestaval krb sám, lebo sám sebe nebudem vedieť zaručiť to, že to bude dobre urobené :D

Poslať Napísal: 29 Okt 2021, 11:59 

sam sebe robit problemy a zbytocne neviem k comu by to bolo dobre, osobne vobec nerozmyslam nad takymi vecami ze by som robil nieco v com nemam odborne poznatky :D
najma keby sa nieco s krbom stane tak potom aby clovek vysvetloval to, ze nema v pohode papiere ohladne toho tak to ozaj netusim, to je podla mna dost riskantne take nieco

Poslať Napísal: 04 Nov 2021, 08:35 

potom ani poistenie domu, domacnosti nic nevyriesi keby sa nieco stalo, to proste je tak a treba na to mysliet uz na zaciatku aby clovek zbytocne nespekuloval ;)

Poslať Napísal: 08 Nov 2021, 10:35 

s tym ale clovek musi ratat, bud sa to da urobit tak ako sa ma alebo proste mozu vzniknut nejake tie problemy a to nie je sranda ked ide o ohen a tym padom o bezpecnost celej rodiny, kvalitna praca a bezpecnost, to by mal byt zaklad :!:

Poslať Napísal: 09 Nov 2021, 08:14 

Pri stavbe domu a takýchto podstatných veciach nie je na mieste šetriť...Síce aj mne trvalo kým som na to prišiel, ale došiel som a myslím, že to je podstatné...Lebo toto neni vec ktorú len tak vymením keď ma omrzí alebo niečo...Krb by mal byť riešením na dlhú dobu, rovnako ako aj dom...

Stránka 78 z 79 [ Príspevkov: 788 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 75, 76, 77, 78, 79  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre