Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 8 z 76 [ Príspevkov: 760 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 76  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Krbová vložka na bungalov
 Poslať Napísal: 07 Dec 2016, 12:44 

...lenže aké sú z neho prosím ťa výhody? veď to máš kotolňu priamo v obývačke, to je akože super? ...nehnevaj sa ale neviem si to predstaviť...a predsa len si myslím že teplo ako teplo...že vôbec to netreba nejako extra prežívať že atmosféra a neviem čo

Poslať Napísal: 08 Dec 2016, 08:16 

Kpaci píše:
...lenže aké sú z neho prosím ťa výhody? veď to máš kotolňu priamo v obývačke, to je akože super? ...nehnevaj sa ale neviem si to predstaviť...a predsa len si myslím že teplo ako teplo...že vôbec to netreba nejako extra prežívať že atmosféra a neviem čo

Ty zrejme nemas moc skusenosti s krbom, ked taketo otazky :) to teplo z krbu je uplne ine ako z radiatorov. Ale to by si musel zazit. A ta atmosfera vobec nie je zanedbatelna. Pretoze v zime je to to najlepsie co moze byt otvorit si flasku vina so znamymi a sediet pri krbe. A samozrejme ze krbom sa da dom ovela rychlejsie vykurit ako radiatormi ;)

Poslať Napísal: 12 Dec 2016, 09:10 

..nemám preto som tu, preto ti píšem akurát tak čo si myslím, čo mám takú predstavu ako to je. Ako dlho je potreebné kúriť v krbe aby si dokázal vykúriť približne celý dom, ktorý ma dajme tomu okolo 100štvorcov? Trvá to menej?

Poslať Napísal: 13 Dec 2016, 18:41 

sholoo píše:
Branislav a presne o tom to je. Že mnohých nás zaujíma najskôr cena a neriešime kvalitu. Ale čo keď časom prídeme na to, že niečo sme zanedbali a mali sme na začiatku viac investovať do krbu hm? potom je potrebné urobiť krb na novo a poriadne. Rozumieš...keď už krb tak raz a poriadne nie? Treba si dať pozor aj na tie materiály, napríklad ja čo som riešil krb cez Deltako, tak tí používajú také materiály z ktorých sa nepráši, síce sú drahšie, ale podstatné pre mňa je, že žiadny prach alebo niečo také ma nepostretne ani časom.

Ale zase kolko to drahsie robi? Da sa to ratat v stovkach alebo ako? Vies az to ma byt nejaka smiesna suma, tak potom fakt sa cudujem tym ludom co beru vsetko najlacnejsie a nezameriavaju sa na kvalitu a celkove prevedenie.

Poslať Napísal: 16 Dec 2016, 10:33 

Branislav keď ti napíšem koľko to robí, tak sa ozaj budeš dosť čudovať, vychádza to asi sto euro alebo tak nejako ten rozdiel, čo si myslím, že je pri stavbe krbu taká suma pomaly zanedbateľná a radšej na začiatku všetko urobiť tip top aj keď za viac peňazí ale poriadne.

Poslať Napísal: 19 Dec 2016, 09:15 

sholoo píše:
Branislav keď ti napíšem koľko to robí, tak sa ozaj budeš dosť čudovať, vychádza to asi sto euro alebo tak nejako ten rozdiel, čo si myslím, že je pri stavbe krbu taká suma pomaly zanedbateľná a radšej na začiatku všetko urobiť tip top aj keď za viac peňazí ale poriadne.

Lenže čo ak mi krbár povie, že hej je to ten lepší materiál nebude sa prášiť, bude to super všetko, a nakoniec prídem po rokoch na to, že ma oklamal? Ja sa obávam toho ako to je, čo sa týka dôvery, ako viem že krbárovi môžem veriť :(

Poslať Napísal: 20 Dec 2016, 09:59 

Tak to potom fakt nie je nejako vela, to si ma prekvapil ale ze ozaj. Tak to budem riesit radsej tak ze obetujem tych par stoviek pre kvalitu, nech nemusim za dva roky riesit nejake problemy s prasenim a podobne. Co sa tyka celkovo montaze toho krbu tak ako dlho to vsetko Deltaku trvalo? Staci im na to par dni? Alebo sa to nejaku dlhsiu dobu taha?

Poslať Napísal: 20 Dec 2016, 12:14 

Kpaci píše:
..nemám preto som tu, preto ti píšem akurát tak čo si myslím, čo mám takú predstavu ako to je. Ako dlho je potreebné kúriť v krbe aby si dokázal vykúriť približne celý dom, ktorý ma dajme tomu okolo 100štvorcov? Trvá to menej?

oproti inym druhom kurenia ano, zalezi aj od toho ako velmi krb nalozis, ale pomocou krbu a prieduchov vies cely dom vykurit pomerne rychlo co je super, lebo aj ked odides dajme tomu na tyzden a budes pocas toho tyzdna mat kurenie len na temperovanie a prides zakuris v krbe a v okoli krbu je teplo skoro hned:)

Poslať Napísal: 21 Dec 2016, 09:58 

Branisla-v-v píše:
Tak to potom fakt nie je nejako vela, to si ma prekvapil ale ze ozaj. Tak to budem riesit radsej tak ze obetujem tych par stoviek pre kvalitu, nech nemusim za dva roky riesit nejake problemy s prasenim a podobne. Co sa tyka celkovo montaze toho krbu tak ako dlho to vsetko Deltaku trvalo? Staci im na to par dni? Alebo sa to nejaku dlhsiu dobu taha?

Stačí im pár dní na tom sa nemá čo ťahať, teda aspoň pri tejto firme nie si myslím. Pokiaľ je všetko nachystané pripravené tak ako má byť tak nie je najmenší problém a za nejaké tri, štyri dni máš všetko na poriadku a môžeš plnohodnotne ho využívať. Ale všetko to záleží aj od toho či sa aj rozvody dávajú a tak

Poslať Napísal: 21 Dec 2016, 10:00 

Janicko18 píše:
Lenže čo ak mi krbár povie, že hej je to ten lepší materiál nebude sa prášiť, bude to super všetko, a nakoniec prídem po rokoch na to, že ma oklamal? Ja sa obávam toho ako to je, čo sa týka dôvery, ako viem že krbárovi môžem veriť :(

Preto je dôležité sa rozhodnúť pre dobrého krbára ktorý nebude mať nejako potrebu ťa takto naťahovať alebo klamať, krbári ktorí majú roky praxe a kvalitnú prácu si nejaké takéto klamstvá nedovolia, to mi môžeš veriť ;)

Stránka 8 z 76 [ Príspevkov: 760 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 76  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre