Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 68 z 77 [ Príspevkov: 761 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 77  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Krbová vložka na bungalov
 Poslať Napísal: 22 Jan 2021, 09:06 

My sme si to tak nechgali spravit, predpriprava bola spravena, krb sme si vyberali dlho a az po roku ked sme tam byvali, ale samotna montaz a vsetko okolo toho bola pomerne rychla,mali sme sikovnu partiu coi nam to spravila a krb je super hlavne ked sme teraz doma tak si to uzivam, vecer dame so zenou vino a pri krbe je to taka rodinna pohoda, normalne som rozmylal ze by som zavahal a nespravil pripecok lebo vsetci radi lezime pri krbe a hrame byt spolocenske hry ale sa tam deti hraju, no uplna parada co vam poviem, oplatolo sa inevestovat dava to take caro domova

Poslať Napísal: 22 Jan 2021, 17:34 

bandita tak keď robí toto krbár, človek ktorý má dostatok skúseností, tak stavba krbu by nemala byť záležitosť na nejakú dlhú dobu, práveže je to tak na dva dni v priemere, keď je všetko pripravené 8-)

Poslať Napísal: 25 Jan 2021, 20:26 

Bandita keď ti poviem ja som si myslel, že to sám zmáknem, že nebudem mať problém s ničím..
No lustroval som po nete ako postupovať pri stavbe krbu, nahovoril ma na to kamarát, že čo budem niekoho platiť, že spolu to nejako urobíme, no aj sme spravili ale tak, že mi to len starosti prinieslo a mám pocit, že som z toho nenormálne ošedivel..
Nestojí to za to, toto sú veci, ktoré patria do rúk odborníkom..

Poslať Napísal: 26 Jan 2021, 07:03 

ahoj strn6
..aj ti to nieco dalo ze si si to urobil svojpomocne??..ci ani nie?..ono robit chyby je ludske len treba zase davat pozor aby na to niekto nedoplatil..lebo pri krbe to nie je vobec sranda..aj ked niekto chce krb ako napriklad zalozny zdroj ked vypadne kurenie alebo nieco, aj tak musi byt dobre urobeny..preto som sa ja obratil tiez na firmu, co sa tomu uz roky rokuce venuje..a Deltako nam urobili vsetko na komplet..tak ako ma byt..

Poslať Napísal: 26 Jan 2021, 14:12 

Vidím že debata je tu v plnom prúde, tak sa skúsim opýtať vás. Krbová vložka 60x40 výsuvné dvierka do hora, externý prívod vzduchu a uzavreté ohnisko, regulovateľný výkon 3,9-12,2 kW. Myslíte že bude dobrý do pasívneho domu?

Poslať Napísal: 27 Jan 2021, 08:53 

treba napísať či to chceš ako hlavný druh vykurovania alebo nie, lebo aj podľa toho sa vyberá výkon krbovej vložky ale keď je to pasívny dom tak by to mohlo byť v poriadku, ideš si ho montovať sám?

Poslať Napísal: 27 Jan 2021, 09:07 

Reset ale to podľa mňa záleží od viacerých vecí nielen od toho, že pasívny dom. Tam ide aj o rozloženie izieb, o tepelné straty a podobne. To v týchto veciach asi najskôr by ti mal nejaký majster poradiť.
Ale rozmerovo by sa mi to po pravde páčilo. To je presklený len zpredu či jak?

Poslať Napísal: 27 Jan 2021, 20:16 

Reset my nevieme, že aké máš nároky. Čo očakávaš od krbu, aký to máš vybratý, lebo toto sú síce dobré veci ako externý prívod vzduchu, ale napríklad si nenapísal, že aká je to vložka, z akého je materiálu. Aká je to značka, či je to nejaká známa značka, ktorá je na trhu už dlho, či servis bude v pohode keby sa niečo stalo.

Poslať Napísal: 28 Jan 2021, 09:49 

Rozloženie domu sa pýše dosť ťažko, predsieň potm je obývačka s kuchyňou a okolo sú 3 izby.
Táto vložka je preskelná z každej strany a je to šamotové ohnisko.Je vybavená FULL HEAT systémom čo ale dobre nerozium čo je to za systém, nie je to lacný krb čo som našiel no mal by vydržať roky a je naň aj záruka 5 rokov čo sa mi pozdáva lebo mám pocit že čo vydrží dlhšie ako 2 roky je fakt super.

Poslať Napísal: 29 Jan 2021, 08:15 

rozloženie domu mi pride v pohode, je to bungalov typujem štvorcového tvaru či sa mýlim? Treba si ujasniť čo chceš od toho krbu, koľko chceš investovať? Ten Full heat zaujíma aj mňa ešte som to nepočul to bude nejaká novinka asi

Stránka 68 z 77 [ Príspevkov: 761 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 77  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre