Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 3 z 41 [ Príspevkov: 406 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 41  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Krbová vložka na bungalov
 Poslať Napísal: 11 Aug 2016, 13:24 

Ako to zistíš? ak nevieš ako sú riešené krbové vložky, aké majú parametre, čo znamenajú v praxi a také veci, tak to dáko nezistíš. Pri výbere krbovej vložky do pasívneho domu alebo teda nízkoenergetického domu je dobré sa poradiť s krbárom.

Poslať Napísal: 12 Aug 2016, 08:11 

@Liefo a pre akú veľkú vložku si sa na koniec rozhodol? aj si dával rohovú alebo takú nejakú, či klasika len? Dnes sa už dajú krby urobiť naozaj všelijako pozeral som rôzne ponuky a už dokonca sú aj také akoby doplnky ku krbom na obostavbu ktoré by som povedal, že dajú tomu krbu ešte taký lepší nádych

Poslať Napísal: 15 Aug 2016, 09:00 

Toho som si vedomy, ze riesit to s krbarom by bolo najjednoduchsie riesenie, ibaze mna zaujima ci sa to neda aj nejako inak riesit, ci sam podla nejakych parametrov neviem prist na to ci je vhodny do takehoto domu..

Poslať Napísal: 16 Aug 2016, 12:11 

Mialt - nie klasiku sme volili a má rozmery 80x40 - 80 je šírka. Bola to taká akurát veľkosť aj vizuálne do našej obývačkojedálne a má aj potrebné parametre, myslím tým výkon atď. Doplnky ku krbom? máš na mysli také to obloženie okolo krbovej vložky? ..tiež som to videl, ibaže kedže máme trojstrannú krbovú vložku tak nám by sa to zrejme nedalo nijako riešiť. To je najlepšie zrejme na krby ktoré sú presklené iba zpredu.. :

Poslať Napísal: 16 Aug 2016, 13:50 

Ako sa pohybujú ceny čo sa len vložky týka? už dlhšie zvažujem že by som dal urobiť teplovzdušný krb len nie som si istý ako to je s cenami a či naozaj je takéto vykurovanie efektívne

Poslať Napísal: 17 Aug 2016, 10:43 

Prečo by kúrenie krbom nemalo byť efektívne? My tiež už čakáme, ku koncu mesiaca nám prídu obostavať krbovú vložku, tak som na to zvedavý ako to nakoniec celé dopadne, ale zatiaľ som názoru, že pokiaľje možnosť tak by bola škoda ju nevyužiť

Poslať Napísal: 17 Aug 2016, 14:07 

To či je vykurovanie efektívne a či je to vhodné riešenie záleží od tepelných strán domu, do ktorého chceš krb umiestniť a potom efektivita kúrenia závisí od samotnej krbovej vložky a zároveň aj od toho ako kúriš. Ako sa pohybujú ceny za vložku? tie sú individuálne. Záleží či liatinovú alebo oceľovú, akú veľkú a všetko okolo toho.

Poslať Napísal: 18 Aug 2016, 13:12 

Áno liefo, to som mal na mysli...videl som to a dobre to musí vyzerať v obývačke alebo tak. Ale nevieš či tie doplnky sú vhodné len na teplovzdušné krby alebo aj na teplovodné...či?

Poslať Napísal: 04 Sep 2016, 14:23 

zdar chlapi ak mame na mysli tie iste doplnky - ja som tiez nieco podobne pozeral na krb, tak to bolo urcene len pre teplovzdusne krby. Ale samozrejme tie doplnky su zavisle najma od velkosti samotnej vlozky, od jej sirky ;)

Poslať Napísal: 05 Sep 2016, 11:55 

Chruust001 píše:
zdar chlapi ak mame na mysli tie iste doplnky - ja som tiez nieco podobne pozeral na krb, tak to bolo urcene len pre teplovzdusne krby. Ale samozrejme tie doplnky su zavisle najma od velkosti samotnej vlozky, od jej sirky ;)

tak podľa toho čo si napísal mám pocit že máme na mysli to isté. Len mňa by zaujímalo z akého materiálu sú tieto doplnky, či na to nemôže mať to teplo nejaký zlý vplyv. Či to tomu nebude nejako škodiť, že to časom odpadne alebo čo :x

Stránka 3 z 41 [ Príspevkov: 406 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 41  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre