Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 2 z 44 [ Príspevkov: 440 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5 ... 44  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Krbová vložka na bungalov
 Poslať Napísal: 19 Júl 2016, 15:43 

ked sa do toho chce pustit sam? co to je za cloveka co nema ziadne znalosti ohladom stavby krbu a bezpecnosti a aj tak sa chce do toho pustit? :lol:

Poslať Napísal: 25 Júl 2016, 12:44 

Richard veľmi by si sa čudoval, ale je naozaj mnoho ľudí, ktorí majú odvahu na to aby si postavili krb aj bez znalostí. Podľa mňa je to hazard do ktorého by som nikdy nešiel, ale keď niekomu niet rady tak tomu niet ani pomoci, keď bude mať nejaké problémy s ním potom. :twisted:

Poslať Napísal: 26 Júl 2016, 17:01 

ja tiez som sa do toho teraz pustil sam a som z toho na nervy. Myslel som ze bez problemov to zvladnem ze to nemoze byt nic tazke ale uz to na mna dolieha ze zrejme to sam nedam :oops:

Poslať Napísal: 27 Júl 2016, 14:15 

Fuscher takýchto frajerov poznám :-) mám švagra ktorý sa dal na to. A potom asi o sedem rokov si volal firmu, krbára aby mu to na komplet prerobili pretože čierne steny, dym v miestnosti. No samé problémy. Preto ja som radšej našiel si krbára ktorý mi urobí obostavbu a nemusím sa trápiť ako čo.

Poslať Napísal: 02 Aug 2016, 12:48 

Mialt píše:
@Liefo ide o to, či si človek chce dať urobiť krb krbárovi alebo sa do toho chce pustiť sám. Pokiaľ sa do toho chce pustiť sám, vybrať si sám vložku a všetko okolo toho tak tepelné straty potrebuje vedieť. Predsalen je rozdiel krbár ktorý má niekoľko ročnú prax a skúsenosti a človek, ktorý sa len tak z jedného dňa na druhý rozhodne, že si ide postaviť krb.

Lenže podľa mňa je najlepšie a hlavne pre človeka najbezstarostnejšie, keď nechá stavbu krbu na odborníka, ktorý sa tomu venuje a robí to roky. Nám krb robila firma Deltako a krb je parádny. Aj na pohľad ale aj pri používaní som zatiaľ nezbadal, že by bol nejaký problém alebo niečo také. Ale myslím, že to je všetko tým že ozaj už majú roky praxe a vedia čo a ako.

Poslať Napísal: 03 Aug 2016, 08:02 

@Liefo ja som tiež presvedčený že je lepšie to nechať na niekoho kto s tým prichádza dennodenne do kontaktu a vie aký problém kde môže nastať ako sa im vyhnúť a tak. Oni ti vyberali aj krbovú vložku? či tú si si vybral sám a oni robili len obostavbu?

Poslať Napísal: 04 Aug 2016, 09:46 

takze bez nich nedokazem vybrat spravnu krbovu vlozku? to je ako mozne? pozeral som nejake krbove vlozky uz a pri vacsine sa udava velkost, ucinnost a vykon. Ono to vsetko jedno s druhym suvisi?

Poslať Napísal: 08 Aug 2016, 08:00 

bez nich vybrať krbovú vložku bude ťažké, najmä pre teba ak nemáš s krbmi skúsenosť. Vieš krbár, už má takéto veci celkom v oku čiže on ti bude vedieť pomôcť vybrať vložku aj vzhľadom na vykurované metre. Inak keby si si chcel dám tak musíš vedieť tepelné straty aby si vedel vybrať výkon vhodný do tvojho domu. Jasné, že veľkosť, účinnosť a výkon so sebou súvisí. Čím väčšia vložky, tým väčší výkon má. No a účinnosť..ide o to z čoho je vložka, aký systém spaľovania má a podobne.

Poslať Napísal: 09 Aug 2016, 09:18 

Mialt píše:
@Liefo ja som tiež presvedčený že je lepšie to nechať na niekoho kto s tým prichádza dennodenne do kontaktu a vie aký problém kde môže nastať ako sa im vyhnúť a tak. Oni ti vyberali aj krbovú vložku? či tú si si vybral sám a oni robili len obostavbu?

Krbovú vložku sme vyberali spoločnými silami. Samozrejme som im povedal, čo od toho očakávam a akým smerom by som sa chcel vizuálne uberať a oni mi poskytli možnosti, kompromisy. Spoločnými silami sme vybrali vložku ktorá mi sedí ;) treba ale pvoedať naozaj ako si to človek celé predstavuje. Bez toho to nejde.

Poslať Napísal: 10 Aug 2016, 12:38 

lenze teraz uz to je aj tak ze su niektore krby vhodne aj do pasivneho domu nie? to ako zistim ci je nejaka vlozka vhodna alebo nie?

Stránka 2 z 44 [ Príspevkov: 440 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5 ... 44  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre