Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 7 z 9 [ Príspevkov: 90 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalší

Autor Správa
 Poslať Napísal: 02 Okt 2020, 00:01 

Neviem co je lepsie ale my sme si dali skridlu. Muz tvrdi, ze tu len tak vietor neodfukne, kedze je tazsia :D

Poslať Napísal: 12 Okt 2020, 13:17 

- šorino03 - však áno, ja tomu rozumiem. trochu som to chcela len odľahčiť. vy ste si robili krov a aj položenie škridle sami? fúúúha, tak to máte môj obdiv! to si neviem ani len predstaviť, že by sme to mali robiť sami -

Poslať Napísal: 21 Okt 2020, 12:04 

- mimaaa a to je len jeden z dovodov, preco je lepsia palena krytina ako plech. dalsie vyhody su napriklad aj take, ze ked prsi a mas skridlu, tak to vobec nepocujem narozdiel od plechy, kde dazd pocujes pomaly dvojnasobne, lebo ta plecha strasne bucha. a moj osobny nazor je aj taky, ze skridla dlhsie vydrzi ako plech -

Poslať Napísal: 23 Okt 2020, 11:40 

Ilmer píše:
- mimaaa a to je len jeden z dovodov, preco je lepsia palena krytina ako plech. dalsie vyhody su napriklad aj take, ze ked prsi a mas skridlu, tak to vobec nepocujem narozdiel od plechy, kde dazd pocujes pomaly dvojnasobne, lebo ta plecha strasne bucha. a moj osobny nazor je aj taky, ze skridla dlhsie vydrzi ako plech -

súhlasím a aj to teraz momentálne zažívam...bývame dočasne u svokrovcov, keďže si staviame dom a oni majú plech, no to je hrozné niečo...fakt všetko počuť..my sme si na náš dom dali pálenú krytinu Tondach a keď som tam robil a pršalo, tak vôbec dážď nebolo počuť..isto je lepšia pálená krytina!...

Poslať Napísal: 04 Nov 2020, 10:28 

...korca ano, uplne vsetko sme si robili sami... nebudem ti klamat a poviem ti, ze to bola makacka a aj nam to zabralo kopu casu ale na druhej strane sme aj usetrili... ackova strecha nastastie nie je az taka narocna... keby sme mali inu, tak by som sa isto do toho nepustal sam...

Poslať Napísal: 09 Nov 2020, 16:10 

Ano, je na tom asi nieco Ilmer, lebo aj nam to znami hovoril, ze skridla ma dlhsiu trvacnost ako ine stresne krytiny.

Poslať Napísal: 24 Nov 2020, 02:18 

to je viac nez jasne, ze keramicka (palena) skridla je o mnoho lepsia ako ostatne krytiny, kedze je vyprodukovana z prirodnych surovin: hliny, ilov a vody a je vypalovana pri vysokej teplote..vyzdvihnut treba aj jej farebnu stalost a taktiez uz spominanu dlhu zivotnost.

Poslať Napísal: 08 Dec 2020, 11:06 

- mimaaa keby to tak nebolo, tak by ti to viaceri nepovedali, je to tak!

Poslať Napísal: 18 Jan 2021, 02:28 

Aaaa tak teraz som si všimol, že je dosť propagovaná aj plechová krytina, no ja osobne by som si tiež nikdy takú krytinu na dom nedal. Potom by som sa bál silného vetra a keby pršalo, tak by som sa poriadne nevyspal, lebo furt počúvať búchanie, to musí byť o držku. Najlepšia je pálená krytina a my takú ideme dať na dom.

Poslať Napísal: 28 Jan 2021, 17:50 

Za mna jednoznačne škridla, je to peknejšie, ale zároveň aj náročnejšie na starostlivosť, preto si pravidelne nechávame čistiť strechu aby nezačala plesnivieť a tak. Ale určite je to lepšie, ako plech, príde mi to také nič moc s plechom.

Stránka 7 z 9 [ Príspevkov: 90 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre