Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 20 z 21 [ Príspevkov: 204 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Ďalší

Autor Správa
 Poslať Napísal: 08 Sep 2022, 13:23 

Tak ja by som ti z vlastnej skúsenosti inú ako pálenú škridľu neradil. Tiež sme si ju minulý rok dávali, aj keď sa nám snažili niektorí nahovoriť, že je v podstate jedno, akú krytinu zvolíš a načo toľko investovať, veď sú aj iné, lacnejšie materiály, ktoré vydržia roky. Neverím vôbec iným materiálom, som rád, že som si spravil po svojom. Rozhodne je lepšie ísť do niečoho, čo má overenú životnosť, veď som žil v dome po starkom, ktorý prežil niekoľko generácií a ten bol riešený takto.

Poslať Napísal: 09 Sep 2022, 09:29 

Plauko a akú škridľu ste dávali vy? Mám pocit, že keď sme stavali dom my, tak toho nebolo na výber toľko, čo dnes. Teraz už vidím toľko druhov a typov, že by som sám netušil, pre akú sa rozhodnúť. Čo si spomínal ten dom po starkom, tak je jasné, že už vtedy museli vedieť, čo je najvhodnejšie použiť, aby dom vydržal čo najdlhšie.

Poslať Napísal: 14 Sep 2022, 10:44 

No, súhlasím tuto s kolegom nado mnou. Naozaj toho kedysi nebolo na výber tak. Už len výrobcov klasických škridiel je tak 10x viac.
Tie plechové krytiny už nie sú tak hlučné. Nie smerom do interiéru, ale pri silnejšom daždi stále bude o klopkanie počuť. Ale inak smerom do interiéru sú už veľmi dobre izolované.
Ale na vašom mieste by som sa poradil s odborníkom, čo sa vám najviac hodí. Ani plechová krytina nie je vhodná na všetky typy krovov alebo aj do niektorých lokalít sa neodporúča.
Bramac, Terran, Ruukki či Tondach sú asi klasiky a majú najlepšie zastúpenie a záruky. Nedávno sa mi do uší dostal aj Blachotrapez, ale nemám o tom nejaké info.
Čo sa týka cien, vždy si treba nechať dať spraviť ponuku. Ale poraď sa, koľko toho potrebuješ a rátaj s určitou rezervou.
Napríklad tu https://www.topbyvanie.sk/magazin/ako-vybrat-stresnu-krytinu-a-ktora-je-ta-najlepsia som natrafil na asfaltovú strešnú krytinu, čo som ani nevedel, že existuje.

Poslať Napísal: 19 Sep 2022, 10:37 

Meeddy, veď aj keď sme my stavali, tak toho bolo neúrekom. Toľko možností, že si nevedel skôr, čo vybrať. Nakoniec sme sa teda rozhodli konkrétne pre engobu matnú medenohnedú, vyzerá to dobre. Také niečo sme presne chceli - nič, čo by nejak extrémne kričalo, ale bude pôsobiť moderne a zaujme aj z diaľky.

Poslať Napísal: 20 Sep 2022, 08:34 

...Fajn výber...My sme takisto išli do niečoho menej nápadného, lebo veď načo zbytočne priťahovať pozornosť...:-D...Nepotrpíme si zase na takých extravagantných veciach, menej je niekedy viac...Dávali sme škridľu od Tondachu... Ale teda bolo to ťažké rozhodovanie, teraz je toho fakt veľa, ako hovoríš...

Poslať Napísal: 22 Sep 2022, 05:18 

A ja by som možno išiel so ženou kľudne aj do niečoho výraznejšieho. Fasádu chceme mať takú decentnú, takže by to možno robilo taký príjemný kontrast. Nech si náš dom už ľudia všimnú, keď si naň tak dávame záležať, no nie? :D

Poslať Napísal: 22 Sep 2022, 09:24 

Martin223 a úplne najlepšie je, keď ti fasádu vedieť spraviť naraz. Akože vytipovať si firmu, ktorá robí oboje a máš to spravené jedným vrzom. Načo vymýšľať a špekulovať. Treba hľadať možnosti, ktoré nám robotu uľahčia a nie naopak.

Poslať Napísal: 23 Sep 2022, 09:47 

Presne tak sme to riešili aj my. Keď sme videli, že to vieme vybaviť takto naraz, tak sme ani neváhali. Strecha sa nám osvedčila, fasádu sme dávali robiť, samozrejme, nakoniec, to nesúri, bez toho sa človek proste zaobíde aj nejakú dobu. Manželke sa moc nepozdávalo, že má dom len základnú omietku :-D No bohužiaľ.

Poslať Napísal: 26 Sep 2022, 10:52 

Ja napriklad mam dobru skusenost s palenou keramickou skridlou, objednavali sme si ju minuly rok, pomahali nam ju pokladat, vsetko sedelo ako ma, tak som rad, lebo nie zakazdym sa vsetko podari presne podla predstav. Horsie je, ked to nevyjde, potom sa clovek moze aj zblaznit, aby opravil, co pokazil. Ak sa to teda este opravit da.

Poslať Napísal: 27 Sep 2022, 11:54 

Ono by bolo asi fajn vidieť dopredu aj nejakú vizualizáciu, aby sme si to lepšie vedeli predstaviť, lebo asi raz vidieť je viac ako stokrát počuť :-D A čo sa týka kalkulácie nejakej predbežnej ceny, to by bolo tiež fajn takto dopredu vedieť, s akou sumou približne treba rátať.

Stránka 20 z 21 [ Príspevkov: 204 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre