Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 55 z 59 [ Príspevkov: 582 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59  Ďalší

Autor Správa
 Poslať Napísal: 07 Júl 2022, 07:34 

... skyp14... to su take, co sa davaju aj na tu fasadu ako obklady?.. to sa mozu vlastne vsetky, co sa davaju na strechu, tak sa mozu dat aj na dom?.. neviem, ze ci sa to nejak rozlisuje alebo nie.. ale tak co som videla tie na domoch sem tam, tak to vyzera rovnako podla mna...

Poslať Napísal: 07 Júl 2022, 19:45 

ôžu sa ale to musí byť aj krytina v takom dizajne. neviem napríklad kto by si daval vlnovkový plech na fasádu

Poslať Napísal: 08 Júl 2022, 10:01 

Ale to by si sa cudoval, co dokazu ludia povymyslat. To jedine, ze by sa ale strecha potiahla az nizsie, ako sa to niekedy zvykne robit, ze potom vlastne ta jedna strana strechy prekryje cast fasady. Vtedy by tam isiel v pohode ten vlnovkovy plech dat, vsak v podstate to by bola stale strecha. Ale takto, ze len cisto na fasadu, tak to su aj specialne plechy na to urcene a co som videl, tak to boli len take rovne, maximalne s nejakymi drazkami.

Poslať Napísal: 08 Júl 2022, 10:42 

Ahojte :) Naša skúsenosť s krytinou je taká, že aj keď sme stavali dom z tehál, čo je proste taký, že aj znesie a všetko a mohla by tam ísť kľudne aj škridla, lebo všetko bolo na to uspôsobené, tak aj tak sme si vybrali radšej plechovú krytinu. Jednaj aj z hľadiska životnosti, lebo záruku nám dali fakt dobrú a aj čo sa týka toho, že ako to bude vyzerať po rokoch. Keď sme pozerali niektoré staršie domy so škridlovými strechami, tak na tých škridlách bol ako keby taký nános špiny alebo čoho, že to bolo také zájdené, kdežto plechové strechy takéto niečo nemali :idea:

Poslať Napísal: 10 Júl 2022, 20:51 

To je inak pravda a mnoho zástancov klasickej škridle, si to ani neuvedomuje, že s kvalitnou plechovou krytinou, je to aj po čase jednoduchšie, až dokonca bezúdržbové a to sa nejedná len ohľadom špiny ale napríklad aj snehu. Ten sa ti po nej rýchlejšie skĺzne ako po škridli. A nebudeme sa baviť o montáži, ktorá je teda tiež rýchlejšia

Poslať Napísal: 11 Júl 2022, 12:23 

Toto je jedna vec, ale netreba zabúdať ani na to, že tá krytina sa na strechu nenamontuje sama. Takže rovnako dôležité, ako je výber krytiny, tak je podľa mňa aj to, aby si človek našiel správnu partiu na robotu. Lebo takto keď si to zoberieš, že dobrá, kvalitná, odolná krytina a k tomu dobrá a kvalitná robota, tak to je zaručený úspech na dlhé roky.

Poslať Napísal: 12 Júl 2022, 08:43 

Ešte by som spomenul aj to, že veľa ľudí rieši proste len krytinu. Lenže ono to nie je len toto, čo treba kupovať a vyberať, keď sa ide kupovať nová krytina na strechu. Odkvapový systém je dosť podstatná vec tiež napríklad.

Poslať Napísal: 12 Júl 2022, 10:45 

Ahoj Rick :) Preto sme napríklad nezabudli dať aj tie snehové zábrany :) To sme si nechali aj poradiť, že čo všetko treba okrem krytiny kúpiť. Áno, aj ten odkvapový systém :) To sme nejaký taký riadny kupovali.

Poslať Napísal: 12 Júl 2022, 11:26 

pozdravujem vas vospolok... chcem sa opytat, ci mate skusenost s krytinou od severskeho vyrobcu ruukki... celkom ma tam oslovila jedna krytina, aj som ju uz videl nazivo... ale radsej sa este takto opytam, ze ako sa aj po rokoch sprava potom krytina, ci tam nie su problemy a tak celkovo, ci sa do toho oplati ist... vdaka vopred za postrehy...

Poslať Napísal: 13 Júl 2022, 10:21 

mam na dome od nich krytinu, co by si potreboval vediet? ktora ta oslovila? vedel by som hadam poskytnut, ked tak nejake foto pripadne. ono ta krytina dodala tomu domu taky fajn moderny vizual. na novostavbu nam aj odporucali dat radsej plechovu krytinu, kedze je lahsia, tak aby sme nemuseli nejak specialne usposobovat krov k tomu atd.

Stránka 55 z 59 [ Príspevkov: 582 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre