Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 50 z 54 [ Príspevkov: 538 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54  Ďalší

Autor Správa
 Poslať Napísal: 16 Máj 2022, 09:44 

manny co spominas o tom, ze nezadrziava necistoty a smietky. na toto som hladel tiez pri vybere, ze co na strechu. radsej si vyberiem nieco taketo, s cim nemam starosti ani na zaciatku ani po rokoch, nez sa potom casom teperit po streche a odpratavat odtial necistoty, pripadne nejake travy. lebo aj to som uz videl na streche zo skridle, ze tam proste navialo nejake smetie a semienka a trava a burina, to sa hned uchyti a vyrastie hocikde.

Poslať Napísal: 17 Máj 2022, 12:55 

Zmyslas velmi dobre. Brata som tiez nahovaral na plechovu strechu, no nedal si povedat. Byva pod lesom a dal si skridlu, taku tu prskanu a este aj bledu. Tak si nemusime hovorit ako na nej po case ten mach svieti :)

Poslať Napísal: 18 Máj 2022, 08:37 

Pilot pod lesom a dal skridlu? to mi povedz, ze ako toto obhajil a zdovodnil, ze preco je to lepsia moznost. vsak ak mu islo o tu vizualnu stranku, tak aj plechova krytina sa da vybrat taka, ze vyzera jak skridla na pohlad. a takto by to mal bez starosti a bez nejakej udrzby.

Poslať Napísal: 18 Máj 2022, 15:40 

Proste on bol zasadne proti plechu. Prislo mu to ako lacne riesenie a nie moc kvalitne. Proste on je taky ten zbytocne predsudkovy clovek

Poslať Napísal: 19 Máj 2022, 08:16 

Tak ak pozeral nejaký lacný a tým pádom nie moc kvalitný plech, tak je to možné. Preto si treba toho pozrieť viac a nechať si prípadne aj poradiť od niekoho, kto už má skúsenosť s niečím podobným. Ono treba pozerať aj na hrúbku plechu, jasné, že tie tenučké nebudú bohviečo. A keď sa v tomto nevie orientovať, tak stačí ísť za predajcom, ktorý vie poradiť aj podľa toho, kam chce tú krytinu dávať. Škoda toho, lebo podľa mňa by to mal lepšie.

Poslať Napísal: 20 Máj 2022, 12:09 

Toto uz dlho hovorim, ze nie je plech ako plech... plechove strechy su teraz praveze kvalitne, isto kvalitnejsie ako to bolo kedysi a normalne sa vyrovnaju hociktorym inym stresnym krytinam... zaklad je zvolit si dobreho vyrobcu, od toho sa to vsetko potom odvija... pokial ide o prerabku, tak to by som isto volil radsej plech... na rekonstrukcie sa moc skridla neodporuca, lebo je tazka a krov by to nemusel vydrzat... a zase robit nanovo krov a rekonstruovat to len kvoli tomu, ze chce niekto skridlu, no naco?... vsak aj z tych plechovych krytin sa da vybrat taka skridloveho typu... to sa tiez kolkokrat neda ani rozoznat na prvy pohlad... ale tiez samozrejme aj pri tomto zalezi na tom vyrobcovi...

Poslať Napísal: 23 Máj 2022, 09:09 

Oliveer píše:
Toto uz dlho hovorim, ze nie je plech ako plech... plechove strechy su teraz praveze kvalitne, isto kvalitnejsie ako to bolo kedysi a normalne sa vyrovnaju hociktorym inym stresnym krytinam... zaklad je zvolit si dobreho vyrobcu, od toho sa to vsetko potom odvija... pokial ide o prerabku, tak to by som isto volil radsej plech... na rekonstrukcie sa moc skridla neodporuca, lebo je tazka a krov by to nemusel vydrzat... a zase robit nanovo krov a rekonstruovat to len kvoli tomu, ze chce niekto skridlu, no naco?... vsak aj z tych plechovych krytin sa da vybrat taka skridloveho typu... to sa tiez kolkokrat neda ani rozoznat na prvy pohlad... ale tiez samozrejme aj pri tomto zalezi na tom vyrobcovi...

Presne toto isté mi napadlo, že načo vymýšľať s tou škridlou, keď existuje aj takáto možnosť a zbytočne si robiť ešte starosti a pridávať robotu s tým krovom, keď to ide aj jednoduchšie.

Poslať Napísal: 23 Máj 2022, 12:09 

Hej to mas pravdu, len sa proste na to musis aj takto pozriet. Ako by som povedal, z toho spravneho uhla pohladu :)

Poslať Napísal: 24 Máj 2022, 09:43 

Mi to príde tak, že niektorí ľudia si vyberajú tie komplikovanejšie riešenie aj napriek tomu, že sa im tie jednoduchšie priamo núkajú. Keď mám možnosť kúpiť niečo, čo mi nepridá prípadné starosti ako by to bolo v tomto prípade s tým krovom, tak nebudem vymýšľať predsa. Tie plechové krytiny sú výrazne ľahšie ako škridla. Ono či už takto váhovo alebo aj čo sa manipulácie týka. Ľahšie a rýchlejšie je namontovať niekoľko kusov tých plechov než výrazne menšie škridle nosiť hore a ukladať jednu za druhou. To musí aj trvať minimálne raz tak dlho potom.

Poslať Napísal: 24 Máj 2022, 12:02 

Pilot skoda podla mna, ze sa nenechal presvedcit na plechovu krytinu. Mna ani nebolo nejak moc ukecavat. Som si jednoducho co to nastudoval, ake su vyhody, zvysok sme doladili s predajcom a odchadzal som s objednavkou na falcovany plech Ruukki. Taky ten s tymi jemnymi drazkami, reku aby to zase nebolo len take prislis obycajne.

Stránka 50 z 54 [ Príspevkov: 538 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre