Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 49 z 50 [ Príspevkov: 494 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 46, 47, 48, 49, 50  Ďalší

Autor Správa
 Poslať Napísal: 05 Máj 2022, 12:21 

no z vlastnej skusenosti ti poviem, ze nie. teda aspon mne nie a to byvame v takej menej zastavanej oblasti, kde je viacej zelene a podobnych veci. plech je v tomto fajn, ze proste je hladky, tak ma cokolvek tak nejak problem sa nan prichytit

Poslať Napísal: 09 Máj 2022, 08:00 

@viktorjucar anooo, to je presne ono... toto bolo teda pomerne jednoduche a rychle zistit, co je to zac a kde hladat... len teraz, ze podla coho vybrat :shock: akoze asi nie len tym, ze co sa mi paci... len ked ja sa do tych materialov nejak rozumiem, ze ktory je v com lepsi a tak...

Poslať Napísal: 09 Máj 2022, 12:04 

no osobne by som si ho dal najskor skontrolovat a mozno bude v dobrom stave. ono ak sa nechava povodny krov, tak si myslim, ze volba plechovej strechy je viac než na mieste

Poslať Napísal: 10 Máj 2022, 07:28 

Matias0 tak zase ta plechová krytina je pomerne ľahká, čo sa týka hmotnosti, takže s tým by nemal byť problém. To skôr keby sa robilo opačne, že by sa dávala iná, ťažšia krytina, napríklad tá škridla, tak potom hej, potom tam treba aj nejaké tie úpravy. Lebo ten krov je alebo teda bol dimenzovaný na inú.

Poslať Napísal: 10 Máj 2022, 08:32 

Braco10 tiez mame okolo seba dost zelene ako pise aj Sliviak, ze byvaju v podobnej oblasti. pridaval som sem aj foto nedavno, ze ako ta strecha vyzera po par rokoch co ju mame, tiez sa to tu rozoberalo, ze co je lepsie dat na strechu, ked je okolo vela stromov a travy a podobne. tak z tohto hladiska mozem potvrdit, ze sa plechova krytina vyplati, udrzba ziadna.

Poslať Napísal: 11 Máj 2022, 07:36 

ani tie plechove, co vyzeraju ako skridla nie su tazke? z tych by som nieco rad vybral, len rozhodovanie je narocne, co vam poviem. a zase nechcem vybrat len tak prve, co sa mi zapaci.

Poslať Napísal: 11 Máj 2022, 09:19 

KubíkJ obmedzuje ťa nejak váha krytiny pri výbere? Ale teda aby som odpovedal, tak nie, nie je takáto krytina taká ťažká ako škridla. Nemá byť prečo. Skús si pozrieť čo ponúka Ruukki krytiny, akože normálne na nete si daj ich stránku a tam medzi strechami či produktami alebo ako to majú označené, tak proste tam máš o každej jednej krytine rozpísané aj technické parametre.

Poslať Napísal: 12 Máj 2022, 11:11 

KubíkJ neviem, či si si odsledoval napríklad aj sklon, aký tam máš. O tom si sa nezmienil. Lebo to je tiež rôzne pri tých krytinách. Dá sa s tým samozrejme pracovať, keby si sa rozhodol pre nejakú a sklon by nepasoval. Všetko je riešiteľné.

Poslať Napísal: 12 Máj 2022, 19:42 

Ono vyber pri takychto veciach je narocny, kedze clovek si dava pozor na to, do coho investuje. Pri plechovej streche je mnoho vyhod aj okrem hmotnosti. Vacsina je vhodna aj na mnohe sklony aj vdaka klzavemu materialu, ktory len tak nezadrziava na povrchu necistoty a podobne

Poslať Napísal: 16 Máj 2022, 07:35 

Veď to akože áno, ale tak lepšie si to odsledovať ako je to pri tom ktorom konkrétnom modely krytiny, ak sa vyberá najskôr takto. Zase druhá možnosť je nájsť si krytiny s vhodným sklonom a potom z nich niečo vyberať. Dá sa na to ísť rozličnými spôsobmi. Keď hovoríš o tom kĺzaní, tak áno, to je pravda, že skôr po takejto krytine skĺzne sneh, preto je fajn dať rovno s krytinou namontovať aj snehové zábrany napríklad.

Stránka 49 z 50 [ Príspevkov: 494 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 46, 47, 48, 49, 50  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre