Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 30 z 33 [ Príspevkov: 328 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33  Ďalší

Autor Správa
 Poslať Napísal: 13 Aug 2021, 07:09 

KubíkJ aj pracoval aj pracuje. Tak fajn, toto je teda vyriešené by som povedal. Len som čakal, že sa ozve aj niekto, kto si plechovú krytinu montoval sám, ale nevadí. Aspoň som sa dozvedel o tých návodoch. Nevenoval som tomu nejakú pozornosť, že sú k dispozícií, keďže som ešte nevedel, či budem kontaktovať montážnikov či nie. Nejaké tipy a triky ako to urobiť, čo najlepšie asi nemaš, čo? Viem, že brat bude vedieť, ale by som mohol zamachrovať pred ním kus.
Aliban7 hej no, zvládneme. Chcel som len názor nejaký si vypočuť, či to bude okej takto robiť na vlastnú päsť. Akciu si mi aj rovno vymyslel ako pozerám. Dobre dobre. Človek príde popýtať rady a aj takejto sa mu dostane. Objednali sme Classic C-ečko. Vytlačím si to a pozriem cez víkend, keď bude viacej času.

Poslať Napísal: 16 Aug 2021, 09:27 

Pravdu mas, strecha je dolezity aspon kazdeho byvania, ci stareho alebo noveho, to niet o com. Ani nie, ze pri kazdom modely je to ine, ale su tam viacere moznosti, ktoru kvalitu si zvolis a potom aj cena sa od toho odvija. Aspon tak som to ja pochopila, snad spravne, lebo nie som moc znalec takychto veci. Hej hej, to som si vsimla, ze sa to takto deli. Vidis to, tie odkvapy som este nepozrela, dobre, ze si to spomenul. Nebudeme davat cisto len krytinu ale aj tie ostatne veci, co k tomu treba. To pisem takto, lebo neviem, co vsetko sa dokupuje este ku krytine.

Poslať Napísal: 18 Aug 2021, 10:02 

Branik to ja na počkanie takto rozdávam rady, haha. Ale jasné, že to bude okej, keď máš takúto odbornú pomoc, to je niečo iné, ako keď sa sa do toho chce pustiť nejaký úplný amatér. Tam je dosť veľká šanca, že bude v niečom chybovať. Fajn, že sa vieš dostať k tým návodom a aj dopredu si pozrieť si to pozrieť a pripraviť sa na montáž. Tak to je taká klasika, s tým by sa malo aj dobre pracovať.

Poslať Napísal: 20 Aug 2021, 07:57 

Branik píše:
KubíkJ aj pracoval aj pracuje. Tak fajn, toto je teda vyriešené by som povedal. Len som čakal, že sa ozve aj niekto, kto si plechovú krytinu montoval sám, ale nevadí. Aspoň som sa dozvedel o tých návodoch. Nevenoval som tomu nejakú pozornosť, že sú k dispozícií, keďže som ešte nevedel, či budem kontaktovať montážnikov či nie. Nejaké tipy a triky ako to urobiť, čo najlepšie asi nemaš, čo? Viem, že brat bude vedieť, ale by som mohol zamachrovať pred ním kus.
Aliban7 hej no, zvládneme. Chcel som len názor nejaký si vypočuť, či to bude okej takto robiť na vlastnú päsť. Akciu si mi aj rovno vymyslel ako pozerám. Dobre dobre. Človek príde popýtať rady a aj takejto sa mu dostane. Objednali sme Classic C-ečko. Vytlačím si to a pozriem cez víkend, keď bude viacej času.

fuha, tak to neviem, co by som ti mohol poradit. asi nie je nic take, cim by si ho vedel tromfnut. tak ti poviem, dodrzujte bezpecnost pri praci, za to som casto pucovany aj v praci aj doma, ze sa na to kaslem. krytinu uz mas doma, ci ako stojis s tymto? viem, ze si si daval robit cenovu ponuku, ale ci si potom aj objednal, to si nie som isty, ci si spominal.

Poslať Napísal: 27 Aug 2021, 10:44 

Tak ako teda? Ruukki alebo Blachotrapez? Máte reálne skúsenosti aspoň s jednou? Ideálne by bolo aj s oboma, ale to by som asi veľa chcel. Však strecha nie je taká položka, ktorá sa kupuje nová a mení každú chvíľu. Viacej som zatiaľ priklonený Ruukki podľa toho, čo som tak zbežne doteraz pochytil nejaké informácie.

Poslať Napísal: 30 Aug 2021, 06:57 

Matico to si celkom náročný, keby si chcel, aby mal niekto skúsenosť s oboma firmami. Ako si aj povedal, strecha sa zase tak často nemení. Z týchto dvoch možností vyberám Ruukki. To je jednoducho rokmi overaná klasika a istota, ktorá je na trhu viac ako 20 rokov. By som povedal, že to je dôkaz toho, že to čo robia, robia dobre a ľudia to cenia. Pri streche chceš mať istotu, že vydrží, tak by som stavil na overeného výrobcu.

Poslať Napísal: 02 Sep 2021, 13:22 

To neber tak, že náročný. Aj keď možno trocha áno. Len by som chcel poznať názor na obe možnosti. Ty máš od nich teda krytinu predpokladám podľa tohoto. Lebo bežne človek asi nevie, ako dlho firma funguje, pokiaľ neprišiel s ňou nejakou formou do styku. Ich mi radil aj kolega v práci, že tento rok akurát kupoval krytinu ešte na jar. Ten to lepšie časovo rozvrhol než ja, čo som sa teraz zbadal. Hovoril mi, že je aj ľahko sa dostať k predajcovi, čo ich má v ponuke, že je to také rozšírenejšie.

Poslať Napísal: 03 Sep 2021, 10:27 

Dával si si u oboch robiť aj cenové ponuky? Reku aj to je dosť dôležitý faktor pri výbere. Či máš v pláne rozhodovať sa skôr podľa skúseností a vlastností jednotlivých krytín. Možno by bolo dobré ísť sa popýtať aj k predajcom, čo by ti odporučili. To si neskúšal?

Poslať Napísal: 06 Sep 2021, 10:23 

KubíkJ ponuka bola rýchlo hotová a cena fajn, tak som to potvrdil a rovno sa aj objednalo. Teraz ešte čakám na dodanie. To sa mierne predĺžilo, ale hovorili, že aj napriek tomu sa môžem spoľahnúť na uvedený termín dodania. Takže teraz čakám. To nevadí, už som zmierený s tým, že v tomto prípade nebudem šéfovať tomu ja ale on. Ale veď to o nič nejde.
Aliban7 tak to potom dobre, že som na teba narazil. Som mu aj povedal o tých návodoch, nech si to pozrie dopredu, aby sa potom mohlo začať robiť rovno. Nemám rád, keď sa niečo ide robiť a ešte hodinu sa plánuje, čo a ako. Pre istotu som si to aj ja stiahol a jemu rovno poslal, aby sme ich mali po ruke. Myslím si, že to pôjdem rýchlo. Aspoň teda rýchlejšie, než keď sa robila u svokra škridlová strecha. Toto sú väčšie formáty predsa len.

Poslať Napísal: 06 Sep 2021, 13:35 

Hej hej, dal som si samozrejme u oboch spraviť. Však bez toho by som sa ani nerozhodoval takto ďalej. To, že tie ceny neboli zase také odlišné, že by sa dalo jednoznačne vybrať. Preto som chcel vedieť, či má niekto skúsenosť. Napadlo mi to, ale keď mám pravdu povedať, tak som ešte nebol. Premýšľam, či ísť len k jednému sa pýtať na obe krytiny alebo si to nejak rozdeliť. Ale to viac menej už asi len špekulujem. Teba sa tiež teda opýtam. Máš skúsenosť s jednou alebo druhou krytinou? Tuto Aliban bude mať asi pravdu a prikloním sa k tej možnosti, čo aj on spomínal.

Stránka 30 z 33 [ Príspevkov: 328 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre