Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 23 z 33 [ Príspevkov: 322 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 33  Ďalší

Autor Správa
 Poslať Napísal: 19 Apr 2021, 08:05 

Paky1.0 píše:
...chlapi viete mi napisat aky je rozdiel medzi plechovou krytinou classic C a tymi druhymi ktore vyzeraju ako "skridla"?...co som napriklad pozeram tak typ Adamante...je to len estetika alebo aj kvalitovo sa nejako odlisuju od seba tie hladke plechove krytiny od tych vlnovitých?..

Viac menej je rozdiel medzi nimi iba dizajnový. Majú možno trochu odlišné technické parametre ako napríklad, že Classic C má hmotnosť 5,2kg a Adamande má 4,8kg. A ešte sa odlišujú v minimálnom sklone, Classic C má minimálny sklon 6° a Adamande má 9°. Ale inak čo som pozeral, tak hrúbka plechu je rovnaká. Keď tak si to všetko vieš pozrieť na ich stránke ruukkistrechy.sk. Tam máš každý typ plechu popísaný.

Poslať Napísal: 19 Apr 2021, 16:14 

Asi by bolo najlepšie ak si teda rozhodnutý pre ruukki, kontaktovať priamo ich. Vysvetlíš im akú strechu - sklon, plochu atď máš a isto ti poradia najvhodnejší model

Poslať Napísal: 20 Apr 2021, 10:01 

...aaa tak to nie je az taky velky rozdiel, to je len par gramov...to nie je az taky problem, ze jedna je tazsia, nie?..ved skridla ta je o mnoho tazsia...dik, pojdem to pozriet, nevedel som, ze to tam maju popisane..

Poslať Napísal: 21 Apr 2021, 06:31 

paky1.0 píše:
...aaa tak to nie je az taky velky rozdiel, to je len par gramov...to nie je az taky problem, ze jedna je tazsia, nie?..ved skridla ta je o mnoho tazsia...dik, pojdem to pozriet, nevedel som, ze to tam maju popisane..

Niee čosi, to vôbec problém nie je. No pýtal si sa na rozdiely, tak som ti ich napísal. Fúú tak to je jasné, že pálená škridla je podstatne o dosť ťažšia ako plech. O tom sa ani baviť nemusíme, to už všetci vedia! Majú, pozri a keby niečo, tak píš.

Poslať Napísal: 22 Apr 2021, 17:49 

kedze je to trocha ina skladba a teda dizajn, tak je tam nejaky rozdiel vo vahe, no nie je to podla mna nejak podstatne. s plechou sa lahsie manipuluje a je to fajn riesenie aj pri rekonstrukcii starsich domov, kde sa ponechava povodny krov, tak je plecha podla mna iealnym riesenim

Poslať Napísal: 23 Apr 2021, 10:34 

majsterko presne tak ako pises.je jasne,ze kazdy typ plechu ma inu vahu a tie co sa podobaju na klasicku skridlu,tam maju aj tu vlnku,co tiez moze sposobit to,ze je vaha o nieco vyssia.

Poslať Napísal: 23 Apr 2021, 12:47 

Pri plechových krytinách by som sa vôbec nezaoberal váhou, veď tie sú ľahké a môžu ísť kľudne aj na staré krovy. Takže váha je v tomto prípade si myslím že úplne nepodstatná. Treba sa pozerať na iné parametre a hlavne na kvalitu a hrúbku plechu. To je dôležitejšie.

Poslať Napísal: 26 Apr 2021, 08:56 

....jasne, ved som rad, ze si napisal...no som rad, ze rozdiely su iba v tej hmotnosti a nie v kvalite plechu, atd...o to mi viac menej islo, ci kazdy ten typ krytiny vyrabaju z toho isteho kvalitneho plechu...a nevies, kde sa tato krytina vyraba?...

Poslať Napísal: 26 Apr 2021, 10:37 

paky1.0 píše:
....jasne, ved som rad, ze si napisal...no som rad, ze rozdiely su iba v tej hmotnosti a nie v kvalite plechu, atd...o to mi viac menej islo, ci kazdy ten typ krytiny vyrabaju z toho isteho kvalitneho plechu...a nevies, kde sa tato krytina vyraba?...

Poviem ti tak, že oceľ a povrchovú úpravu zvitkov sa vyrába v Škandinávii a finálne tvarovanie tých oceľových zvitkov sa vykonáva buď vo Fínsku alebo v Poľsku.

Poslať Napísal: 27 Apr 2021, 07:19 

...aha, vidis, toto som vobec netusil ale uz som zase o nieco mudrejsi...super vdaka...

Stránka 23 z 33 [ Príspevkov: 322 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 33  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre