Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 3 z 68 [ Príspevkov: 674 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 68  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Dlažba pri bazén
 Poslať Napísal: 23 Nov 2017, 12:35 

Rudo11 píše:
Pasoval, tiež sme potrebovali podlahu k bazénu a taktiež aj terasu dať na poriadok jedného roku, preto viem, čo to všetko obnáša a že toto je to na čom by si mal stavať od čoho by si sa mal odraziť. Čítal som tu napríklad o dreve, drevo je fajn, na pohľad, ale treba sa zamyslieť nad tým ako veľmi je drevo náročné na údržbu, ako je potrebné sa oň starať.

Môžeš mi napísať ako teda by bolo vhodné to riešiť? Myslím si, že by bolo aj dobré aby ten povrch bol aj nejaký protišmykový, aby sa nešmýkalo pri vychádzaní z bazéna, to ma ešte včera večer napadlo, že to je tiež taká vec, na ktorú musím prihliadať.

Poslať Napísal: 24 Nov 2017, 06:34 

sholoo píše:
S týmto ty a ani nikto iný už nič nespravíš, neprišiel na to skôr, preto to bude musieť spraviť znovu, aspoň teda mne by to nedalo nechať to len tak. Podľa mňa to treba spraviť na novo, dobre si to premyslieť, aby aj do budúcna sa takýmto chybným krokom vyhol. Nejaký čas vydržia, ale nie navždy.

to veru asi nespravím, len to spraviť na novo a pomôcť mu s tým, aby to bolo vyriešené tento raz už dobre a hlavne efektívne, aby to plnilo účel aký od toho očakáva, veď toto, že nie navždy, aj keď otázka je či vôbec niečo navždy, dlhodobo vydrží :roll:

Poslať Napísal: 27 Nov 2017, 09:31 

Kazimo píše:
Môžeš mi napísať ako teda by bolo vhodné to riešiť? Myslím si, že by bolo aj dobré aby ten povrch bol aj nejaký protišmykový, aby sa nešmýkalo pri vychádzaní z bazéna, to ma ešte včera večer napadlo, že to je tiež taká vec, na ktorú musím prihliadať.

Môžem ti napísať ako som to ja urobil. Pre mňa je to vhodným riešením. Ja by som do dreva nešiel po pravde, lebo zbytočne kopa roboty a zbytočnej okolo toho. To je tiež dôležité, to máš pravdu, ale nie len pri bazéne, ale taktiež aj na terase je to veľmi dôležité. My máme kompozitné dosky aj k bazénu aj na terase, len nie sú tiež dosky ako dosky. Podľa mňa ak sa chceš zbaviť nevýhod, ktoré drevo so sebou prináša, tak ani tie dosky, by nemali drevo obsahovať.

Poslať Napísal: 28 Nov 2017, 07:58 

Kazimo píše:
Lenže ja k takýmto ľuďom nepatrím. Pre mňa je tá údržba pomerne dôležitá, nechcem každú chvíľu s niečím sa trápiť neviem čo robiť. Najradšej by som bol keby si to nejakú veľkú údržbu nevyžadovalo, keby to bolo praktické a nenáročné riešenie :mrgreen: Chcem tak veľa? :mrgreen: :mrgreen:

nechces vela, myslim, ze mas normalne poziadavky, len si treba ujasnit material aby bol taky, ze nebude treba sa on starat, ze nevybledne ani farba predsa len ak by si tam dal k bazenu drevo tak by bolo vystavovane aj dazdu aj slnku a mohlo by sa stat, ze by sa aj nejako farba zmenila :roll:

Poslať Napísal: 29 Nov 2017, 06:25 

Rudo11 píše:
Môžem ti napísať ako som to ja urobil. Pre mňa je to vhodným riešením. Ja by som do dreva nešiel po pravde, lebo zbytočne kopa roboty a zbytočnej okolo toho. To je tiež dôležité, to máš pravdu, ale nie len pri bazéne, ale taktiež aj na terase je to veľmi dôležité. My máme kompozitné dosky aj k bazénu aj na terase, len nie sú tiež dosky ako dosky. Podľa mňa ak sa chceš zbaviť nevýhod, ktoré drevo so sebou prináša, tak ani tie dosky, by nemali drevo obsahovať.

..my sme k bazenu davali dosky Timbermax..tie splnaju dokopy vsetko, co ste tu popisali..ja som dlho riesil, ze ako to spravit..nakoniec som sa dostal k tejto znacke a myslim, ze to bolo dobrym rozhodnutim..podlaha pri bazene vyzera ako realne drevo a hlavne nie je nic, co by jej nejako skodilo..bal som sa tej vody..aby sa nejako nezmenila farba alebo nieco..ale moje obavy boli zbytocne.. :mrgreen:

Poslať Napísal: 30 Nov 2017, 14:46 

Rigol47 píše:
..my sme k bazenu davali dosky Timbermax..tie splnaju dokopy vsetko, co ste tu popisali..ja som dlho riesil, ze ako to spravit..nakoniec som sa dostal k tejto znacke a myslim, ze to bolo dobrym rozhodnutim..podlaha pri bazene vyzera ako realne drevo a hlavne nie je nic, co by jej nejako skodilo..bal som sa tej vody..aby sa nejako nezmenila farba alebo nieco..ale moje obavy boli zbytocne.. :mrgreen:

čo sú to prosím ťa za dosky? taktiež by ma zaujímalo, že prečo zrovna pre tieto dosky, čo si napísal si sa rozhodol? sú v niečom nejaké iné? nie je to drevo alebo aké sú to? bol by som ti vďačný za info, aspoň by som vedel svokrovi pomôcť keď bude musieť sa s tým pasovať :mrgreen: :mrgreen:

Poslať Napísal: 03 Dec 2017, 16:22 

RišoŠvarc píše:
čo sú to prosím ťa za dosky? taktiež by ma zaujímalo, že prečo zrovna pre tieto dosky, čo si napísal si sa rozhodol? sú v niečom nejaké iné? nie je to drevo alebo aké sú to? bol by som ti vďačný za info, aspoň by som vedel svokrovi pomôcť keď bude musieť sa s tým pasovať :mrgreen: :mrgreen:

Vieš čo tiež som ich pozeral.
Nie je to samotné drevo, že by to boli čisto drevené dosky.
Tie dosky by mali byť tak upravené aby nebola potrebná nejaká údržba, starostlivosť o ne.
Aspoň teda si tak myslím podľa toho, čo som ich kukal.

Poslať Napísal: 04 Dec 2017, 10:15 

..su to kompozitne dosky, ktore su pre taketo prostredie ako stvorene..nevadi im ani voda ani mraz ani nic taketo a to je to klucove pre mna..nejake to drevo obsahuju..ale su urobene tak aby tie nevyhody, ktore drevo ma sa na tych doskach neprejavili.. ;)

Poslať Napísal: 06 Dec 2017, 09:52 

sú urobené tak? z akého materiálu? vieš mi nejako bližšie popísať to zloženie, že čo sú to zač, tie čo si dával ty? že ako je vôbec možné, že aj keď obsahujú nejaký ten podiel, tak aj tak sú odolné?
mohol by som tiež vedieť ako dlho ich máš?

Poslať Napísal: 07 Dec 2017, 08:18 

RišoŠvarc píše:
sú urobené tak? z akého materiálu? vieš mi nejako bližšie popísať to zloženie, že čo sú to zač, tie čo si dával ty? že ako je vôbec možné, že aj keď obsahujú nejaký ten podiel, tak aj tak sú odolné?
mohol by som tiež vedieť ako dlho ich máš?

Podľa toho, čo som si prečítal túto diskusiu, tak si myslím, že to zrejme bude niečo na štýl wpc dosiek, ak teda sa nemýlim.Také čosi očakávam, že by mohlo vonku a pri bazéne vydržať, aj keď asi záleží aj od kvality toho samotného zloženia.

Stránka 3 z 68 [ Príspevkov: 674 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 68  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre