Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 101 z 104 [ Príspevkov: 1039 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Dlažba pri bazén
 Poslať Napísal: 24 Jún 2021, 10:02 

Môj názor je a teda si budem za ním stáť zakaždým, že základ je kvalita. To proste musí byť poriadne urobené ak chceš aby bola terasa pevná, aby dlho vydržala, aby všetko bolo ako má byť.
A keď počúvam od známeho, čo má drevo na terase, že ako ošpatnelo za pár rokov, že aké je sivé, aké to musí prebrúsiť zase a nalakovať, lebo že keď teraz je to rozohriate a na boso tade prejde tak sa mu ten starý lak na nohy zo spodu lepí, tak to ďakujem, neprosím.

Poslať Napísal: 24 Jún 2021, 14:30 

Haha tak to mu gratulujem...., To take nieco by som nechcel ani zadarmo..., Nemam rad riesenia s ktorymi je starost ked sa to robi a nieto este ked uz to mas hotove..., To uz by mala byt proste terasa ci uz pri dome alebo pri bazene bez potreby nejakej vacsej udrzby..., To ze sa umyje to je jedna vec, ale robit furt nieco preto aby bola pekna..., Aby nebola sediva to teda nie...

Poslať Napísal: 28 Jún 2021, 07:41 

... ludia sa snazia si v tejto dobe veci ulahcovat, mat s nimi co najmenej starosti, takze v tomto pripade drevo podla mna nie... veru nevybral si dobre .... nejde ani tak o tu starostlivost, no aby som sa bal, ze to zacne pracovat sprachnivie to a neviem co vsetko este, ako mohol tie peniaze, co dal za to drevo investovat aj lepsie

Poslať Napísal: 29 Jún 2021, 17:01 

hej to je pravda a tak keď sa to tak vezme málo kto v tejto dobe volí drevo. už to nie je také žiadané ako kedysi, keďže máš aj lepšie možnosti

Poslať Napísal: 02 Júl 2021, 12:40 

heh presne tie dovody, preco sa po dreve ani neobzeram. chcel by som na terasu wpc dosky, len som sa este nerozhodol priamo pre firmu. nahodou ak niekto mate takuto terasu alebo oblozenie, aku znacku dosiek ste volili

Poslať Napísal: 07 Júl 2021, 12:30 

Kedysi bolo drevo dost preferovany material, ktory sa vyuzival pri stavbach a roznych upravach okolo domu. Ale doba pokrocila a drevo uz nie je take super v porovnani s inymi materialmi. WPC dosky su v tomto top podla mna. Ziadna udrzba, ak neratame oplach vodou, ale aj to nie je vyslovene nutne, staci si pockat na dazd :D Ked si dobre vyberies, tak tie dosky nevyzeraju ani ako umelina, pretoze obsahuju aj drevo. Zalezi samozrejme aj na vyrobcovi, ake technologie pri vyrobe pouziva. Ale ako hovorim, preco by som riesil drevo, ktore v buducnosti vyzaduje naklady, aby vyzeralo a plnilo ucel, ked si mozem vybrat bezudrzbovu moznost.

Poslať Napísal: 08 Júl 2021, 07:53 

valentin to máš pravdu, dnes sa dá drevo nahradiť množstvom materiálov. Mne sa pozdávajú tie wpc dosky, ktoré sa tu už spomínali. Je tam aj drevo, tak to nevyzerá vyslovene ako umelé. Keďže je to kombinácia viacerých materiálov, nestane sa, že by sa poškodili. Celkovo sú tie dosky odolné voči oderu a nezatečú. Už len to je veľká výhoda oproti obyčajnému drevu. Záleží samozrejme aj od toho, kde dosky kúpiš. V hoby obchodoch nemajú takú kvalitu, ako keď kupuješ zo špecializovanej predajne.

Poslať Napísal: 09 Júl 2021, 10:05 

brado prve rozhodnutie, ked som riesiel terasu bolo, ze z coho ju spravit. Drevo som hned vylucil, aj ked samozrejme pekne vyzera. Ale ta udrzba ma odradila. Dopatral som sa potom k wpc. Z nich sa potom aj terasa robila. Ale daj bacha na to, ake pouzijes. Ja som oslovil aj Timbermax so ziadostou o cenovu ponuku, aby som sa vedel zorientovat, kolko to asi bude stat. Zvazoval som viacej firiem, tak som chcel vediet, kto mi co vie poskytnut, aby som sa vedel rozhodnut. Aby si sa nemusel pytat, preco som si vybral ich, tak hned odpoviem. Zavazila zaruka, ktoru poskytuju. Nikto iny neposkytoval zaruku az 25 rokov. A druha vec, ich dosky sa vyrabaju trochu inym sposobom ako tie, co kupis v hobby obchodoch. Toto zabezpeci, ze o dosky sa nemusis potom dodatocne starat, ziadne brusenie, natieranie.

Poslať Napísal: 12 Júl 2021, 08:17 

Keď už sa spomínajú tie hobby obchody. Aj tam sa dá v pohode nakúpiť a aj kvalitne. No wpc by som tam nekupoval. Nie je to taká kvalita. Povrchová úprava sa tam rieši inak. Keď ti tie obyčajné namoknú, tak hej, nemusí sa stať nič, ale je tam pravdepodobnosť, že ti zatečú, keďže majú drážky. A majú preto, aby sa na nich nešmýkalo. Ale tiež mi to nepríde ako šťastné riešenie, tie drážky sa dosť zle čistia. Najmä na jeseň, keď opadávajú stromy a opadnuté listy uschnú a rozmrvia sa. To sa potom namakáš, keď ich chceš odtiaľ dostať.

Poslať Napísal: 14 Júl 2021, 11:30 

tak to bolo aj u mna, ked som sa rozhodoval. tak vravis, ze tie z beznych obchodov nebudu take kvalitne? praveze som zvazoval, ze by som tam kupil. nerozlisoval som medzi nimi. aspon viem, ze aj toto si treba pozriet. nechcem, aby bola nutna dalsia udrzba, to by som mohol rovno aj drevenu spravit. fuha, tak 25 rokov je uz dost. bohvie, ci tu aj tolko budeme byvat vobec, ha

Stránka 101 z 104 [ Príspevkov: 1039 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 19 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre