Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Pred stavbou

Stránka 1 z 12 [ Príspevkov: 112 ] Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Ďalší

Autor Správa
 Poslať Napísal: 20 Nov 2015, 16:42 

Ahojte mal by som na vás otázku aký typ tehly preferujete pri stavbe rodinného domu ? Skúste sa prosím podeliť o vaše skúsenosti s kvalitnými vlastnostami vášho zvoleného matérialu.

Ďakujem.

Poslať Napísal: 20 Nov 2015, 16:45 

Ahoj ja som pred pár rokmi staval z brúsenej tehly od wienerbergeru alebo haluze family (som stavbár s týmto staviame najčastejšie)

Poslať Napísal: 18 Dec 2015, 19:22 

Ahoj tak predpokladám že každý si bude chváliť svoje :D ale tak ja mám tiež veľmi dobrú skúsenosť s tehlou porotherm profi

Poslať Napísal: 02 Mar 2018, 13:36 

Seruste, rad by som ozivil tuto temu, kedze idem stavat dom a potrebujem zistit zopar informacii, co sa tyka materialu...Som totalny lajk, co sa tychto veci tyka a budem vdacny za vsetky rady...Preco ste sa rozhodli prave pre tehlu?..

Poslať Napísal: 07 Mar 2018, 11:19 

MichalS: Nazdar! Osobne sme tiež stavali dom z tehly a rozhodli sme sa pre ňu, lebo má veľmi dobré vlastnosti. Či už ide o statické vlastnosti, ktoré má omnoho lepšie ako napríklad nejaký ytong alebo porfix. Alebo ide o výhody, že má vyšší tepelný odpor, nižšiu priezvučnosť a taktiež šetrí množstvo energie. Klíma v tehlovom dome je úplne super. V lete máme v ňom príjemne chladno a zase v zime si drží tú svoju teplotu. No samozrejme, má aj jednu nevýhodu a to takú, že sa s ňou ťažšie pracuje. No už aj to v dnešnej dobe nie je až taký problém. Už máte projekt domu vyhotovený?

Poslať Napísal: 09 Mar 2018, 06:48 

Klement, vdaka ze si napisal...Co sa tyka projektu, tak na tom sa uz pracuje...No architekt nam povedal, ze do buduceho tyzdna uz mame mat rozhodnute, z coho chceme stavat lebo on tomu musi prisposobit cely ten projekt...Tak predbezne sme sa bavili o tehle, len som zacal premyslat, ci radsej ytong nie...Ale ako citam aj na inych forach a aj to, co si mi ty napisal, tak asi nechame tu tehlu a nebudem radsej spekulovat a vymyslat...Aby som to potom neolutoval...Tehlu ste davali aku?..Aku hrubku?

Poslať Napísal: 28 Mar 2018, 12:02 

MichalS píše:
Seruste, rad by som ozivil tuto temu, kedze idem stavat dom a potrebujem zistit zopar informacii, co sa tyka materialu...Som totalny lajk, co sa tychto veci tyka a budem vdacny za vsetky rady...Preco ste sa rozhodli prave pre tehlu?..

Pretože má najlepšie vlastnosti (pokiaľ si dáš samozrejme záležať na výbere kvalitnej tehly a nezoberieš hocijakú najlacnejšiu). Tehla bola, je a aj vždy bude najlepší stavebný materiál!

Poslať Napísal: 03 Apr 2018, 13:39 

Jozefo01, to uz som viac krat pocul, ze ma najlepsie vlastnosti, ale ake su to??...to mi vies tiez napisat?...nejake porovnanie by som potreboval lebo doposial mi to nikto polopate nevysvetlil...viem, ze kedysi sa len z tehly stavalo a tie domy su kvalitne...ale ked tehlu, tak aku??..naco si mam dat pozor pri vybere??...toto by som potreboval vediet a zistit!

Poslať Napísal: 04 Apr 2018, 17:23 

michalS a ty nevies pracovat s google, ze si to tam nepopozeras? ved tam najdes predsa uplne vsetko napisane ohladne tehly a jej vlastnostiach!

Poslať Napísal: 05 Apr 2018, 11:10 

SuchyLujzo, viem s nim pracovat ale mna skor zaujimaju osobne skusenosti ludi, vies?...

Stránka 1 z 12 [ Príspevkov: 112 ] Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Ďalší

Obsah fóra » Pred stavbou

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre