Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Pred stavbou

Stránka 8 z 11 [ Príspevkov: 105 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Ďalší

Autor Správa
 Poslať Napísal: 12 Nov 2018, 18:04 

Síce som tieto informácie nezisťoval ale osobne si myslím, že o nejakú čiastku išiel hore všetok materiál a isto aj tehla. Keďže teraz pomaly všetci stavajú alebo prerábajú a stavebniny a iné firmy vedia, že môžu zdvihnúť lebo ľudia to potrebujú a tým pádom dajú za to tie euráče. Ale som tiež zvedavý, čo Kajo odpíše:):)

Poslať Napísal: 13 Nov 2018, 08:55 

@Luko632 nebudem ťa tu zavádzať a hneď ti napíšem že o niečo išli hore ceny ale nie o veľa. Nie je to nič tragické ale v porovnaní s tým, keď sme my stavali, tak išla tá cena trochu vyššie. No s tým už nič nespravíme a veľmi dobre to tu opísal aj Paulik!

Poslať Napísal: 20 Nov 2018, 13:33 

KajoLukac to je pravda, že s tým nič nespravíme. Jednoducho všetko ide hore, takže sa nemôžme čudovať, že aj tehla zdražela! Sú to aspoň dobre investované peniaze!!

Poslať Napísal: 21 Nov 2018, 14:54 

caute, caute!
na jar chcele zacat stavat..teraz sme stihli zaklady a platnu...cez zimu chcem vyriesit material na celu hrubu stavbu, lenze sa neviem rozhodnut, ci ist do porothermu alebo do ytongu?..ake mate skusenosti?...aky je rozdiel medzi tymito dvoma materialmi?...co odporucate?...

Poslať Napísal: 14 Dec 2018, 16:43 

@Luko632 presne! Na dome sa neoplatí šetriť a už vôbec nie na materiály!

Poslať Napísal: 01 Jan 2019, 23:43 

Marcelino100 píše:
caute, caute!
na jar chcele zacat stavat..teraz sme stihli zaklady a platnu...cez zimu chcem vyriesit material na celu hrubu stavbu, lenze sa neviem rozhodnut, ci ist do porothermu alebo do ytongu?..ake mate skusenosti?...aky je rozdiel medzi tymito dvoma materialmi?...co odporucate?...

Serus, takže čo sa týka týchto dvoch materiálov, tak ti s istotou môžem povedať, že number one je TEHLA! Aj z hľadiska ceny je lacnejšia. Keď zvažujeme aj iné kritéria, tak pri porovnateľnej hrúbke samotnej steny poskytujú oba stavebné materiály síce rovnaké alebo veľmi podobné tepelnoizolačné vlastnosti, avšak rozdiel je v schopnosti akumulovať teplo dlhšiu dobu a tu tiež TEHLA vedie. Čo majú rovnaké je to, že v prípade priaznivých podmienok môžeš murovať aj s jedným aj druhým materiálom v zime aj keď s tehlou až do -5 stupňov Celzia. Menšia nevýhoda tehly je taká, že je s ňou ťažšia práca ale to už v dnešnej dobe tiež nie je veľký problém. Toľko v skratke

Poslať Napísal: 02 Jan 2019, 13:48 

KajoLukac súhlasím! Kto chce šetriť, nech radšej nezačína ani stavať! Včera som bol u babky a mi ukazovala písanku, kde mala zaznačené všetky ceny keď ešte oni pred x rokmi stavali dom. Vtedy postavili dom za 140 000 korún, to bola doba :) 8-)

Poslať Napísal: 11 Jan 2019, 14:45 

luko to ozaj ma takto zachovanu pisanku so vsetkymi informaciami? :shock: to je genialne! kolko ma tvoja starka rokov ak smiem vediet?

Poslať Napísal: 15 Jan 2019, 08:30 

viechman!
vdaka za nazor..som rad, ze si mi tu vypisal nejake pozitiva, aspon sa budem vediet lepsie rozhodnut..a smiem sa ta este spytat..ked mi radis tehlu, tak konkretne ktoru?..lebo co som pozeral stranku wienerberger, tak ich tam maju viacej v ponuke a uz aj nejake plnene..tie su podla teba fajn?..

Poslať Napísal: 17 Jan 2019, 09:59 

Marcelino100 píše:
viechman!
vdaka za nazor..som rad, ze si mi tu vypisal nejake pozitiva, aspon sa budem vediet lepsie rozhodnut..a smiem sa ta este spytat..ked mi radis tehlu, tak konkretne ktoru?..lebo co som pozeral stranku wienerberger, tak ich tam maju viacej v ponuke a uz aj nejake plnene..tie su podla teba fajn?..

Samorejme, že ich majú v ponuke viacej, to predsa musia, lebo každý človek má iné kritéria a potrebuje na svoj dom iní materiál. Čo sa týka tých tehiel plnených minerálnou vlnou, tak tie sú veľmi dobre, keďže ich už potom netreba zatepľovať. V dnešnej dobe je dosť veľký problém so zatepľovaním a s materiálom spojením s ním. Nie je toho materiálu dostatok a sú tam dlhé čakačky a preto teraz čo poznám dosť ľudí, brali práve túto tehlu plnenú vlnou. Je pravda, že táto tehla je aj drahšia ale keď si to prepočítaš, tak to vychádza cca rovnako. Ja by som ti ju odporučil.

Stránka 8 z 11 [ Príspevkov: 105 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Ďalší

Obsah fóra » Pred stavbou

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre