Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Pred stavbou

Stránka 38 z 39 [ Príspevkov: 381 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 35, 36, 37, 38, 39  Ďalší

Autor Správa
 Poslať Napísal: 19 Sep 2022, 13:17 

...Tak ono sa dá naplánovať, kedy chceš stavať, ale nie zakaždým sa tie termíny aj dajú dodržať...Môže sa stať niečo, čo nijak neovplyvníš a celkový ten čas sa posunie...My sme síce cez zimu nestavali, ale pri tých tehlách, aké sú na trhu, už je to asi úplne jedno... Sú navrhnuté tak, aby dačo vydržali aj pri tých spomínaných nízkych teplotách...

Poslať Napísal: 20 Sep 2022, 10:19 

Viem, že sú rôzne typy tehál, ale odporúčaní máme viacero, niekto zatepľuje potom, niekto si s tým nechce lámať hlavu, tak použije rovno plnenú tehlu. Ja osobne by som šiel skôr do tej plnenej minerálnou vlnou, aj keď bude možno drahšia, ale chcem s tým mať pokoj. Ešte sa narobím pri iných činnostiach ohľadom domu, treba sa šetriť :D

Poslať Napísal: 21 Sep 2022, 09:47 

Veď jasné, sú tehly plnené rôznymi materiálmi, takže je logicky hrubšia :) Veľakrát sa na toto pri stavbách nemyslí, je to absolútne zjednodušenie.

Poslať Napísal: 21 Sep 2022, 14:45 

...Ale tak vieš, keď niekto nie je inžinier alebo stavbyvedúci, tak si postaví proste z toho, čo má po ruke alebo čo mu poradí sused :) ...Nie každý má takú možnosť, že má k dispozícii človeka od fachu, čo sa rozumie a spolieha sa na svoj sedliacky rozum :) ...Našťastie už to v dnešnej dobe funguje tak, že dané firmy majú svojich odborníkov, ktorí sú zaplatení za poradenstvo a nielen to :)...

Poslať Napísal: 22 Sep 2022, 13:07 

Veď práve preto uvítam každú radu. Pôvodne som teda zvažoval aj ytong alebo profix, lebo som nevedel, čo by bolo najlepšie zvoliť, ale teda bolo mi povedané, že tehla je proste kvalita a klasika, tak sa budem ťahať týmto smerom a nejdem špekulovať, keď je to overený materiál. A ja si rád nechám poradiť, keď sám neviem.

Poslať Napísal: 23 Sep 2022, 14:41 

my sme brali od nich aj nosnice aj priecnice, ja by som ti veru takisto skor poradil tu tehlu ako ytong. nemali sme problem s prasklinami a celkovo si myslim, ze je kvalitou na velmi dobrej urovni. co sa tyka frezovania, tak to neboli velke problemy, je kopu videi na nete ako vysekavaju vselijake diery na kable a podobne.

Poslať Napísal: 26 Sep 2022, 09:06 

Tak jasné, že treba dbať aj na kvalitu materiálu, ktorý plánuješ použiť, ale v prvom rade by bolo fajn si zistiť aj to, či tá daná firma má dostatok toho materiálu, ktorý si si vybral. Aby si sa potom neoklamal, netreba ísť zrejme na náhodu. Nemusí sa ti to vyplatiť.

Poslať Napísal: 26 Sep 2022, 12:30 

Tak ľudia sa dnes naháňajú za cenou, nie za kvalitou, to je takisto chyba, by som povedal. Ono je fakt dobre, keď sa človek má na koho obrátiť a od niekoho počuje, že tie tehly aj reálne pri stavbe použil, vie ako sa správajú a tak. Ale čo sa týka toho zatepľovania, stále si lámem hlavu, niektorí mi radia tak, niektorí tak. Som na vážkach.

Poslať Napísal: 27 Sep 2022, 08:18 

...To máš tak, niekto chce bývať veľmi rýchlo a všetko chce mať spravné za pár týždňov, tak to potom tak aj vyzerá... Neviem si predstaviť odfláknuť takúto podstatnú vec ako je stavba, veď tam predsa budeš bývať do konca života, aspoň teda väčšinou tak ľudia uvažujú, keď idú stavať, no nie?... No a čo sa týka toho zatepľovania... Ja osobne by som ti radil to obísť tak, že proste zvolíš plnenú tehlu, ak ťa tlačí čas, tak by som to rozhodne urobil takto. Neviem, ako to vychádza finančne, pozisťuj si, ale ak máte neobmedzené možnosti :D...Tak hor sa do plnenej tehly, majú tepelno-izolačné vlastnosti, čiže si ty nelám hlavu s nejakým zatepľovaním...

Poslať Napísal: 28 Sep 2022, 13:29 

Za mňa tiež najlepšie si robiť asi svojpomocne. Akože jasné, že rady a pomoc odborníkov sa zíde, to je samozrejmosť. Ale nie je nad to, keď si človek pekne urobí sám.
Ako vidím, každý má na to iný názor, môj brat teraz nedávno dostaval a on použil zase tehlu porotherm, ktorú následne zateplil. Tak neviem, že čo sa oplatí viac. Finančne som to nejako neskúmal.

Stránka 38 z 39 [ Príspevkov: 381 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 35, 36, 37, 38, 39  Ďalší

Obsah fóra » Pred stavbou

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre