Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Pred stavbou

Stránka 37 z 39 [ Príspevkov: 381 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39  Ďalší

Autor Správa
 Poslať Napísal: 02 Sep 2022, 13:01 

Tá tehla vyzerá byť fajn, niečo málo som si o nej čítal. Bolo by fajn, keby sme nemuseli už zateplovať. Predsalen je to ďalšia položka navyše a keď si predstavím, že sa to dá takýmto spôsobom obísť, tak nejdem ani váhať.

Poslať Napísal: 02 Sep 2022, 14:24 

Isto by som to riešil takto, pretože aj na tie zateplovacie materiály, napríklad taký polystyrén sú dlhé dodacie doby. Je to momentálne taký materiál, ktorého je nedostatok, takže toto je zaručene ľahší spôsob. Zabiješ tak dve muchy jednou ranou.

Poslať Napísal: 05 Sep 2022, 09:04 

Je to tak, ako tvrdí Feri_Modži. Nie je nad to, keď zvolíš takú tehlu, ktorá ti aj tú samotnú stavbu uľahčí. My sme takisto zvolili pri stavbe rovnaký typ tehly. Aj náš stavbyvedúci bol toho názoru, tak sme dali na jeho radu a všetko dopadlo na jednotku. Ak by si potom ešte musel zatepľovať dodatočne, s tými dnešnými cenami to veru nie je sranda :)

Poslať Napísal: 06 Sep 2022, 09:07 

Veď aj ja už som sa rozprával s jedným majstrom, tiež mi poradil tehlu s výplňou. Predsalen je skúsenejší ako ja, už toho postavil celkom dosť, ale momentálne je odcestovaný, budem to môcť s ním všetko prebrať, až keď sa vráti. Lebo ja napríklad neviem, že či sa rozhodovať podľa ceny alebo kvality, dosť sa v tom strácam, tak sa snažím zistiť, aké sú možnosti.

Poslať Napísal: 07 Sep 2022, 13:03 

...Či sa budeš riadiť cenou alebo kvalitou, to je len na tebe, ale poradil by som ti, aby si zvolil niečo univerzálne, aby si nemusel vyberať 10 druhov tehál... Napríklad tehlu, ktorú je možno použiť na obvodové ale aj nosné steny, o to máš jednoduchšie rozhodovanie... Pri tých klasických sa skôr využíva murovanie na maltu, pri brúsených je vhodnejšie použiť murovaciu penu...

Poslať Napísal: 08 Sep 2022, 14:56 

Tak zvažujeme, že by sme šli do tej osvedčenej klasiky, murovanie na maltu je také tradičné, myslím, že spravíme dobre, ak pôjdeme týmto smerom. No a je mi jasné, že stavať sa bude ešte aj v zime, tak by bolo fajn, aby sa nám dalo murovať aj pri nízkych teplotách.

Poslať Napísal: 09 Sep 2022, 12:43 

ivan000 je fajn, ze mas aspon nejaku predstavu. treba poriadne zvazit vyhody a nevyhody materialov, ake planujes pri stavbe zvolit. pri nasej stavbe sa mury tahali rychlo aj napriek tomu, ze som mal na pomoc len jedneho cloveka. myslim si, ze to bolo aj vdaka kvalitnemu materialu, aky sme vybrali.

Poslať Napísal: 12 Sep 2022, 11:51 

Veľa ľudí teraz stavia, všímam si to celkovo aj po uliciach, snažím sa inšpirovať aj tým, čo vidím, podeľ sa aj ty o nápady :-D Aký materiál ste dávali vy, keď tvrdíš, že ste vybrali dobre a bol kvalitný?

Poslať Napísal: 13 Sep 2022, 11:02 

my sme zvolili porotherm 38 T, kupovali sme od wienerbergeru. vtedy to bola pre nas taka istota. nakolko sme brali do uvahy, ze budeme stavat aj v zime, tak pri tomto type je vhodne ho pouzit aj pri -5. velka vyhoda, pri kazdej tehle to nemas.

Poslať Napísal: 14 Sep 2022, 08:59 

My sme síce v zime nestavali, ale bolo nám teda povedané, že je možné ju používať aj pri nízkych teplotách. To nás potešilo, lebo sme nevedeli, ako dlho nám stavba potrvá a pamätám si časy, kedy nás sneh prekvapil ešte aj v apríli :D Takže sme boli v podstate takto poistení.

Stránka 37 z 39 [ Príspevkov: 381 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39  Ďalší

Obsah fóra » Pred stavbou

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre