Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Pred stavbou

Stránka 34 z 35 [ Príspevkov: 343 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 31, 32, 33, 34, 35  Ďalší

Autor Správa
 Poslať Napísal: 16 Jún 2022, 05:28 

Feki a vy idete stavať dom? :) Keď sa pýtaš na konkrétny typ tehly, neviem, či som neprehliadla, v akom ste štádiu, prípadne či už máte aspoň projekt spravení :) Lebo predpokladám, že tam by ste mali alebo mohli mať uvedené hrúbky materiálu.

Poslať Napísal: 17 Jún 2022, 07:00 

Fuči0907 to je pravda inak, človek keď natrafí na dobré stavebniny to je paráda, a ešte keď sa vieš aj dohodnúť na dodávaní materiálu. Najlepšie je asi vychytať keď ti všetko chodí na čas podľa toho ako aktuálne materiál potrebuješ

Poslať Napísal: 20 Jún 2022, 07:40 

robert to je pravda ale myslim ze zakazdym sa da dohodnut, takze, my sme napriklad na zaciatku boli rozhodnuti pre 38cku tehlu ale zvazovali sme aj eko 44cm, to ked aj do toho trosku vidis, mozno aj vies porovnat.

Poslať Napísal: 21 Jún 2022, 07:03 

Ludminka vieš čo akože len tak informačne ma to zaujímalo či to vie niekto takto porovnať, lebo si myslím, že kvalitne to je asi v princípe jedno či dáš napríklad tehlu 30 alebo 40 nie? :)

Poslať Napísal: 22 Jún 2022, 07:10 

akoze v principe suhlasim s tym co ste tu popisali, je dolezite v dnesnej dobe skor pozerat na tu kvalitu, ako jasne aj cena vie rozhodnut ale proste ked viem ze napriklad tehla ma izolacne a akusticke vlastnosti a vseobecne je to lepsie aj z toho pohladu zdravia - tak nie je o com. ked som staval tak som vybral tehly Porotherm, to sa da uz potom konkretnejsie samozrejme dopasovat podla toho ake typy stien a murov sa stavaju. Feki no to neviem ci ti niekto moze az takto vyslovene povedat :)

Poslať Napísal: 23 Jún 2022, 07:54 

Robert asi tak, ale to si myslim ze sa da dohodnut v pohode. Ved to som aj teraz videl u kamosa, ze proste stavali postupne a tak im aj material chodil. Srsiak_pipo to su top tehly a hlavne siroky vyber roznych aj typov aj spojovacich materialov. Feki inak no a to ti co napadlo taketo porovnanie? :D

Poslať Napísal: 24 Jún 2022, 06:22 

Feki že informačne :D veď ale teraz neviem staviaš alebo sa rozhoduješ že ideš alebo už máš postavený dom? :D lebo to mi príde také že neviem či by sa mi takto chcelo takto porovnávať ak by som už mal dom hotový.

Poslať Napísal: 27 Jún 2022, 07:50 

sršiak_pipo to si dobre napisal, lebo ani neviem ci teraz ludia maju aj taky prehlad co sa tyka stavebnych materialov a rovnako aj tych spojovacich, ved ludi aj co si vsimam sa pyta ci pouzit maltu alebo penu, je toho vela a myslim ze ked uz niekto stavia taketo veci by mali byt uz na poriadku.

Poslať Napísal: 29 Jún 2022, 07:01 

Celkom by ma zaujímalo, keby zvažujem že si chcem postaviť dom lebo to teraz fičí ako si všímam, a ešte teda keď to chcem stihnúť kým nepôjdu tie hypotéky fakt že do výšin, tak hlavné je si stanoviť stavebný materiál? Lebo ako pozemok, následné papierovačky to by som mal cca nejako poriešené povedzme, len teda tieto technické veci ma zaujímajú.

Poslať Napísal: 30 Jún 2022, 06:28 

Sympl ale tak zase len kvôli hypotéke to hádam nebude :D Ako ale áno v princípe by si mal vedieť aký stavebný materiál chceš použiť, nie len teda pokiaľ sa bavíme o kvalite a vlastnostiach ale aj o dodaní a teda podľa toho koľko ho budeš potrebovať či aj tie dané stavebniny alebo teda odkiaľ by si to bral, budú mať dostatok, chápeš.

Stránka 34 z 35 [ Príspevkov: 343 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 31, 32, 33, 34, 35  Ďalší

Obsah fóra » Pred stavbou

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre